Radviliškio bibliotekininkų išvyka

Radviliškio savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkės dalyvavo seminare „Skaitymo skatinimas ir programos „MOBIS“ naudojimas Kėdainių šviesiosios gimnazijos bibliotekoje“.

Šio seminaro tikslas buvo plėtoti  bibliotekininkų profesinį bendradarbiavimą, dalinimąsi gerąja patirtimi siekiant mokinių skaitymo skatinimo kokybės gerinimo ir išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduria bibliotekininkai dirbantys  su „MOBIO“ programa.

Skaitymo skatinimas yra viena iš  svarbiausių bibliotekos funkcijų. Kad ir kaip bekalbėtume apie skaitymo poreikį ir skaitymą, esame ta institucija, kuri turi tobulinti veiklą, nukreiptą skaitymo poreikių ugdymo ir kūrybiškumo stiprinimo kryptimi. Lektorės kalbėdamos apie skaitymo skatinimą jį siejo su konkretaus adresato – vaikų skaitymu arba neskaitymu ir su tuo susijusiomis priemonėmis ir veiklos organizavimu.

Mokyklų bibliotekų informacinės sistemos „MOBIS“ diegimas yra vykdomas jau daugiau nei dešimt metų. Dirbantiems su šia programa iškyla daug klausimų, nepakanka žinių ir kompetencijų.  Informacinės sistemos „MOBIS“ diegimas yra laipsniškas procesas, sistema yra tobulinama, keičiasi jos versijos. Kad galėtų efektyviai dirbti, bibliotekų darbuotojai susipažino su atsiradusiais pasikeitimais naujoje versijoje.

Po seminaro svečiavomės kunigaikščių Radvilų privačiame mieste, apžiūrėjome Didžiosios rinkos aikštę, kurioje buvo įsikūrę škotų pirkliai, grožėjomės vienintele renesansine rotuše Lietuvoje, mokėmės pažinti unikalų, analogų Lietuvoje neturintį saulės laikrodį, pamatėme kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, kuris priklauso Krašto muziejui. Pamatėme sinagogų kompleksą, aplankėme Šv. Juozapo bažnyčią ir Kėdainių minaretą (vieną iš dviejų esančių Lietuvoje).

Paskutinė stotelė buvo Paberžė. Nuošali, bet labai graži gyvenvietė prie Liaudės upelio. Ji yra 32 km į šiaurę nuo Kėdainių. Gyvenvietėje stovi medinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia (nuo 1859 m.). Šalia bažnyčios veikia atnaujintas, išgražintas 1863 m. sukilimo muziejus (buvusiame Šilingo dvare). Čia ilgą laiko dirbo ir gyveno Tėvas Stanislovas. Vaikščiojome jo keliais pakylėtos. Šis žmogus palikęs mums tikėjimą, juk ir mes kiekvienas  galime padaryti ką nors šviesaus aplinkai… Iš jo turime išmokti patylėti, kitaip galvojantį išklausyti, mylinčiomis akimis žvelgti į mus supančią aplinką.

Grįžome gavusios labai gražių emocijų.

Vladislava Šiaudvytienė, Radviliškio savivaldybės švietimo įstaigų
bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts