Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio bendruomeninė organizacija – be Radviliškio bendruomenės

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje A. Čepononis teikė balsavimui  projektą, kuriame buvo tvirtinama Bendruomeninių organizacijų taryba, į kurios sudėtį nepateko didžiausios bendruomenės Lietuvoje – „Radviliškio krašto bendruomenės“ – atstovai. Iš tvirtinamų 8 Bendruomeninių organizacijų tarybos narių, net 7 yra konservatoriams pavaldžių įstaigų darbuotojai.
Nepartiniai Tarybos nariai išėjo iš salės – „cirke“ nedalyvavo
Tarybos posėdyje svarstant Bendruomenių tarybos klausimą, G. Lipnevičius, daugiausia iškeliantis klausimų dėl svarstomų projektų, šį kartą pasisakė itin kritiškai. „ Balsuojama už bendruomeninę organizaciją, kurioje  nėra  „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovų. Kokio atstovavimo gali tikėtis bendruomenės, jeigu Taryboje nėra didžiausios bendruomenės atstovų? Tad mes, nepartiniai, šiame balsavime nedalyvausime. Manau, kad tai prasilenkia su etika“,- pasakė visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys G.  Lipnevičius ir su Tarybos nare Vilma Alekniene pasišalino iš salės.
Beje, meras nepaneigė, kad šioje Bendruomeninių organizacijų taryboje daugumą sudaro savivaldybės darbuotojai.
Abejonių dėl Bendruomeninių organizacijų tarybos tvirtinimo iškilo ir Tarybos narei Z. Žvikienei: „Kyla abejonių, ar nebuvo nusižengta LR Konstitucijos demokratijos principams. Ar visoms bendruomenėms buvo išsiųsti prašymai teikti savo narių kandidatūras į Tarybą, ar tai buvo paskelbta tik spaudoje? Juk ne visi spaudoje paskaito pranešimus. Be to, manau, kad viena Bendruomenių taryba negali atstovauti kitoms bendruomenėms, jeigu neturime skėtinių organizacijų“.
Į šias pastabas projektą rengęs R. Aleknavičius tik sugebėjo atsakyti, kad skelbimas apie rinkimus į Bendruomenių tarybą buvo tik spaudoje.
Dėl šio pateikto projekto turėjo pastabų ir socialdemokratų lyderis K. Račkauskis, kuris, kaip laikas parodė, Taryboje pasisako itin retai, palyginus su kitais opozicijos atstovais – lyginant su G. Lipnevičiumi ir Z. Žvikiene.
Nors buvo išsakyta nemažai kritikos dėl šio pateikto projekto, konservatorius A. Čepononis, neatsižvelgdamas į išsakytą kritiką, jį vis tiek teikė balsavimui.
Už šį sprendimą balsavo 14 Tarybos narių, 7 susilaikė. Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius už projektą  nebalsavo.
Po balsavimo kilus šurmuliui, Tarybai pirmininkaujantis A. Čepononis bandė švelninti situaciją, Tarybos nariams pažadėjęs, kad prie šio klausimo dar bus galima sugrįžti.

Po posėdžio Tarybos narys G. Lipnevičus išsakė savo nuomonę: „Kadangi į Radviliškio bendruomeninių organizacijų tarybą nebuvo įtraukta „Radviliškio krašto bendruomenė“, nepakviestos dalyvauti  rinkimuose ir kitos bendruomenės, nusprendėme konservatorių „cirke“ nedalyvauti“.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Esate laisvai samdomas specialistas ir nežinote, kokį kompiuterį rinktis? Štai į ką verta atkreipti dėmesį

Avatar

Paskelbta

data

Statistika rodo, kad per pastaruosius metus sparčiai išaugo laisvai samdomų specialistų skaičius. Tai – IT srities specialistai, vaizdo, garso bei teksto turinio kūrėjai, dizaineriai, vertėjai, žurnalistai ir t.t.

Didžiajai daliai šių specialistų kompiuteris yra tiesiog būtinas darbo įrankis. Taigi, prireikus jo, natūraliai kyla klausimas: o kokį pasirinkti? Juk kompiuteriu teks naudotis kone kiekvieną dieną ir, tikėtina, net po keliolika valandų per parą, tad įrenginys iš tiesų turi puikiai atitikti visus įmanomus lūkesčius. Taigi, išsirinkti bus kur kas paprasčiau, jei atkreipsite dėmesį į šiuos patarimus.

Kaip žinia, nemaža dalį kompiuterių pasirinkimo sudaro stacionarūs įrenginiai. Belieka tik pridurti, kad tai yra iš tiesų puikus pasirinkimas, kadangi stacionarūs kompiuteriai atrodo solidžiai, jais patogu naudotis, palaiko spartų darbo tempą, galima sutalpinti daug informacijos, tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vienos detalės – toks kompiuteriai geriausiai tiks tiems laisvai samdomiems specialistams, kurie visada dirba toje pačioje vietoje, pavyzdžiui, savo darbo kambaryje, studijoje ar kabinete. Jei jus domina stacionaraus kompiuterio įsigijimas, labai tikėtina, kad Pigu.lt tikrai rasite sau tinkamiausią variantą.

Visai kitaip reikėtų elgtis, t.y., įsigyti nešiojamąjį kompiuterį, tuo atveju, jei jūs, kaip laisvai samdomas specialistas tikrai neapsiribojate viena darbo vieta, t.y., mėgstate dirbti ir savo namuose, ir studijoje, o ir į kavinę ar soda neretai išlekiate. Taigi, tokiu atveju tikrai neprašausite pro šalį, jei įsigysite nešiojamąjį, vos kelis kilogramus sveriantį kompiuterį, kurį paprastai ir lengvai galėsite transportuoti iš vienos vietos į kitą. Na, o kiekvienas norintis įsigyti aukštos kokybės nešiojamąjį kompiuterį turėtų spausti čia.

Tačiau ne tik statiškumas ar dinamiškumas yra kriterijai, į kuriuos verta atsižvelgti perkant kompiuterį – nepamirškite ir dar vienos svarbios detalės, tai – jūsų darbo pobūdis. Atsakykite į klausimą: kokios programos, funkcijos jums bus reikalingos, kad galėtumėte kokybiškai vykdyti savo pasirinktą veiklą? Sudarykite tikslų bei aiškų šių programų sąrašą ir ieškokite tokio kompiuterio, kuris galėtų pateisinti šiuos lūkesčius.

Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad komfortas ir estetika – taip pat ne paskutinės svaros akcentai. Rinkdamiesi kompiuterį įvertinkite, ar juo bus patogu dirbti (tai yra ypač svarbu tuo atveju, jei neplanuojate apsiriboti viena darbo erdve). Taip pat svarbu rinktis sau patinkantį kompiuterį – kai pagrindinis darbo įrankis jums patiks, dirbti bus kur kas maloniau.

Laisvai samdomų specialistų darbas tikrai neatsiejamas nuo įvairių iššūkių. Vienas iš jų yra tas, kad visomis darbui reikalingomis priemonėmis, nuo rašiklio iki automobilio turi pasirūpinti pats specialistas. Kompiuteris – taip pat ne išimtis, patys turėsite jį įsigyti. Tad tikimės, kad įvertinus šiuos patarimus išsirinkti tinkamiausią kompiuterį bus kur kas paprasčiau. Linkime sėkmingų pasirinkimo ir produktyvaus, malonaus darbo.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Išėjusi iš namų-dingo be žinios

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 20 d. 18.00 val. Radviliškyje, Trakų g., iš namų išėjo
mergina, gimusi 2005 m., ir dingo be žinios.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019