Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio bendruomeninė organizacija – be Radviliškio bendruomenės

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje A. Čepononis teikė balsavimui  projektą, kuriame buvo tvirtinama Bendruomeninių organizacijų taryba, į kurios sudėtį nepateko didžiausios bendruomenės Lietuvoje – „Radviliškio krašto bendruomenės“ – atstovai. Iš tvirtinamų 8 Bendruomeninių organizacijų tarybos narių, net 7 yra konservatoriams pavaldžių įstaigų darbuotojai.
Nepartiniai Tarybos nariai išėjo iš salės – „cirke“ nedalyvavo
Tarybos posėdyje svarstant Bendruomenių tarybos klausimą, G. Lipnevičius, daugiausia iškeliantis klausimų dėl svarstomų projektų, šį kartą pasisakė itin kritiškai. „ Balsuojama už bendruomeninę organizaciją, kurioje  nėra  „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovų. Kokio atstovavimo gali tikėtis bendruomenės, jeigu Taryboje nėra didžiausios bendruomenės atstovų? Tad mes, nepartiniai, šiame balsavime nedalyvausime. Manau, kad tai prasilenkia su etika“,- pasakė visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys G.  Lipnevičius ir su Tarybos nare Vilma Alekniene pasišalino iš salės.
Beje, meras nepaneigė, kad šioje Bendruomeninių organizacijų taryboje daugumą sudaro savivaldybės darbuotojai.
Abejonių dėl Bendruomeninių organizacijų tarybos tvirtinimo iškilo ir Tarybos narei Z. Žvikienei: „Kyla abejonių, ar nebuvo nusižengta LR Konstitucijos demokratijos principams. Ar visoms bendruomenėms buvo išsiųsti prašymai teikti savo narių kandidatūras į Tarybą, ar tai buvo paskelbta tik spaudoje? Juk ne visi spaudoje paskaito pranešimus. Be to, manau, kad viena Bendruomenių taryba negali atstovauti kitoms bendruomenėms, jeigu neturime skėtinių organizacijų“.
Į šias pastabas projektą rengęs R. Aleknavičius tik sugebėjo atsakyti, kad skelbimas apie rinkimus į Bendruomenių tarybą buvo tik spaudoje.
Dėl šio pateikto projekto turėjo pastabų ir socialdemokratų lyderis K. Račkauskis, kuris, kaip laikas parodė, Taryboje pasisako itin retai, palyginus su kitais opozicijos atstovais – lyginant su G. Lipnevičiumi ir Z. Žvikiene.
Nors buvo išsakyta nemažai kritikos dėl šio pateikto projekto, konservatorius A. Čepononis, neatsižvelgdamas į išsakytą kritiką, jį vis tiek teikė balsavimui.
Už šį sprendimą balsavo 14 Tarybos narių, 7 susilaikė. Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius už projektą  nebalsavo.
Po balsavimo kilus šurmuliui, Tarybai pirmininkaujantis A. Čepononis bandė švelninti situaciją, Tarybos nariams pažadėjęs, kad prie šio klausimo dar bus galima sugrįžti.

Po posėdžio Tarybos narys G. Lipnevičus išsakė savo nuomonę: „Kadangi į Radviliškio bendruomeninių organizacijų tarybą nebuvo įtraukta „Radviliškio krašto bendruomenė“, nepakviestos dalyvauti  rinkimuose ir kitos bendruomenės, nusprendėme konservatorių „cirke“ nedalyvauti“.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019