Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio bendruomeninė organizacija – be Radviliškio bendruomenės

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje A. Čepononis teikė balsavimui  projektą, kuriame buvo tvirtinama Bendruomeninių organizacijų taryba, į kurios sudėtį nepateko didžiausios bendruomenės Lietuvoje – „Radviliškio krašto bendruomenės“ – atstovai. Iš tvirtinamų 8 Bendruomeninių organizacijų tarybos narių, net 7 yra konservatoriams pavaldžių įstaigų darbuotojai.
Nepartiniai Tarybos nariai išėjo iš salės – „cirke“ nedalyvavo
Tarybos posėdyje svarstant Bendruomenių tarybos klausimą, G. Lipnevičius, daugiausia iškeliantis klausimų dėl svarstomų projektų, šį kartą pasisakė itin kritiškai. „ Balsuojama už bendruomeninę organizaciją, kurioje  nėra  „Radviliškio krašto bendruomenės“ atstovų. Kokio atstovavimo gali tikėtis bendruomenės, jeigu Taryboje nėra didžiausios bendruomenės atstovų? Tad mes, nepartiniai, šiame balsavime nedalyvausime. Manau, kad tai prasilenkia su etika“,- pasakė visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas, Tarybos narys G.  Lipnevičius ir su Tarybos nare Vilma Alekniene pasišalino iš salės.
Beje, meras nepaneigė, kad šioje Bendruomeninių organizacijų taryboje daugumą sudaro savivaldybės darbuotojai.
Abejonių dėl Bendruomeninių organizacijų tarybos tvirtinimo iškilo ir Tarybos narei Z. Žvikienei: „Kyla abejonių, ar nebuvo nusižengta LR Konstitucijos demokratijos principams. Ar visoms bendruomenėms buvo išsiųsti prašymai teikti savo narių kandidatūras į Tarybą, ar tai buvo paskelbta tik spaudoje? Juk ne visi spaudoje paskaito pranešimus. Be to, manau, kad viena Bendruomenių taryba negali atstovauti kitoms bendruomenėms, jeigu neturime skėtinių organizacijų“.
Į šias pastabas projektą rengęs R. Aleknavičius tik sugebėjo atsakyti, kad skelbimas apie rinkimus į Bendruomenių tarybą buvo tik spaudoje.
Dėl šio pateikto projekto turėjo pastabų ir socialdemokratų lyderis K. Račkauskis, kuris, kaip laikas parodė, Taryboje pasisako itin retai, palyginus su kitais opozicijos atstovais – lyginant su G. Lipnevičiumi ir Z. Žvikiene.
Nors buvo išsakyta nemažai kritikos dėl šio pateikto projekto, konservatorius A. Čepononis, neatsižvelgdamas į išsakytą kritiką, jį vis tiek teikė balsavimui.
Už šį sprendimą balsavo 14 Tarybos narių, 7 susilaikė. Tarybos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius už projektą  nebalsavo.
Po balsavimo kilus šurmuliui, Tarybai pirmininkaujantis A. Čepononis bandė švelninti situaciją, Tarybos nariams pažadėjęs, kad prie šio klausimo dar bus galima sugrįžti.

Po posėdžio Tarybos narys G. Lipnevičus išsakė savo nuomonę: „Kadangi į Radviliškio bendruomeninių organizacijų tarybą nebuvo įtraukta „Radviliškio krašto bendruomenė“, nepakviestos dalyvauti  rinkimuose ir kitos bendruomenės, nusprendėme konservatorių „cirke“ nedalyvauti“.

Agnė Dapkutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019