Arešto bausmę radviliškietis Raimondas Stonkus turėjo atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje, tačiau nurodytu laiku neatvyko

Radviliškiečiui noras užsidirbti buvo svarbesnis už gresiantį įkalinimą

Kaltinamasis Raimondas Stonkus vengė atlikti teismo paskirtą arešto bausmę. Bausmė buvo skirta 2021 m. balandžio 14 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teismo baudžiamuoju įsakymu. Raimondas S. buvo nuteistas už vagystę. Baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, vyras nenuvyko atlikti bausmės. Dėl to buvo paskirta paieška. Jis buvo sulaikytas 2021 m. spalio 29 d. 10.15 val. savo namuose.

Bausmės neatliko, nes išvyko užsidirbti

Bausmę Raimondas S. turėjo atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Pasak teismo posėdyje apklausto kaltinamojo, jis skambino į tardymo izoliatorių, prašydamas atidėti bausmės atlikimo laiką vienam mėnesiui. Jo prašymas buvo patenkintas. Nors panašu, kad Raimondas S. elgėsi geranoriškai, bandydamas tartis dėl bausmės atlikimo laiko, tačiau nustatytu laiku arešto bausmės atlikti neatvyko. Kaip sako Raimondas S., jis išvyko į užsienio valstybę užsidirbti pinigų, nes jo sugyventinė laukėsi vaikelio. Būdamas užsienyje, jis esą skambino į policijos komisariatą bei žadėjo pats prisistatyti bausmės atlikimui, vos tik grįš. Deja, taip nenutiko. Namo jis grįžo spalio 24 d., o pareigūnų buvo sulaikytas spalio 29 d. Raimondas S. pasakojo, kad į policijos komisariatą neatvyko, nes vyko pirkti naujagimiui reikalingų reikmenų. Radviliškietis kaltu prisipažino bei gailėjosi. Jis bandė save teisinti tuo, kad neva įsivaizdavęs, jog buvo susitaręs su policijos darbuotojais, kad į komisariatą prisistatys 2021 m. lapkričio 3 d.

Apie bausmę žinojo ir nuteistasis, ir jo sugyventinė

Kad jis turi atlikti arešto bausmę ir kad dėl vengimo gresia nemalonumai, Raimondas S. žinojo. Kaip sako liudytoja apklausta policijos tyrėja, ji kalbėjo su Raimondu S. apie tai, kad jis turi atlikti bausmę. Tada jis pasakęs, jog jam svarbiau užsidirbti pinigų netrukus gimsiančiam vaikui. Pasak policijos darbuotojos, jokio termino, kada jis turi atvykti į policijos komisariatą, pareigūnė nebuvo nurodžiusi. Apie tai, kad gyvenimo draugas turi atlikti arešto bausmę, žinojo ir jo sugyventinė. Moteris patvirtino, kad Raimondas S. išvyko uždarbiauti.

Įkalinimo laikas pailgėjo

Ar tai paprasta – imti ir neatvykti atlikti arešto bausmės, turėtų būti aiškiau iš Šiaulių apylinkės Radviliškio rūmų teisėjos Vilmos Šiukštienės nuosprendžiu skirtos bausmės. Raimondas S. vengė atlikti skirtą 60 parų arešto bausmę, dėl kurios neatlikimo jam dabar skirta 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Tad „poilsio“ laikas įkalinimo įstaigoje gerokai pailgėjo.

Teismas įvertino nuteistojo asmenybę bei situaciją šeimoje

Be abejo, bausmės skyrimui reikšmės turėjo nuteistojo asmenybė. Raimondas Stonkus praeityje teistas net 12 kartų, turi galiojančių administracinių nuobaudų. Jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikalstamą veiką padarė, būdamas recidyvistu. Lengvinanti atsakomybę aplinkybė – šio radviliškiečio prisipažinimas bei gailėjimasis. Nors vis daro nusikalstamas veikas, nerodydamas noro keisti gyvenimo būdą, teismui pasirodė svarbu, kad žmogus ruošiasi kurti šeimą, turi mažametį sūnų, rūpinasi šeimos gerove. Paskirtos bausmės trukmė yra artima minimaliai už šį nusikaltimą numatytai bausmei. Pasirūpinta tuo, kad nenutrūktų Raimondo Stonkaus socialiniai ryšiai su kuriama šeima bei šeimoje esančiu naujagimiu. Baudos nuspręsta Raimondui Stonkui neskirti dėl jo finansinės padėties. Teismas verdiktą paskelbė 2022 m. sausio 12 d. Nuosprendis šiuo metu nėra įsiteisėjęs. Jis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui per šį teismą.

Indrė Kazlauskaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts