Socialiniai tinklai

Aktualijos

Profesorius A. Utkus: gimę su vaisiaus alkoholiniu sindromu vaikai visą gyvenimą lieka vaikais

Avatar

Paskelbta

data

Besilaukiančioms moterims nėra saugios net ir mažiausios alkoholio dozės, pabrėžia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas profesorius Algirdas Utkus. Pasak jo, neretai tenka besilaukiančias mamas įtikinėti, kad jų vaisiui gali pakenkti net ir keli alkoholio gurkšniai. Realybė tokia, kad alkoholio vartojimas pasaulyje labai intensyvus. Šviesdami visuomenę  specialistai bando apsaugoti  dar negimusio vaikelio sveikatą, o kartu ir jo ateitį.

,,Alkoholis šeimų priešas apskritai. O būsimai mamai ar jau besilaukiančiai moteriai būtina įteigti, kad nėra saugios jokios, net ir mažiausios, alkoholio dozės. Kiekvienas kūdikis turi teisę gimti sveikas. Su vaisiaus alkoholiniu sindromu (VAS) gimę vaikai turi didelių sveikatos sutrikimų. Jie visą gyvenimą lieka vaikais“, sakė profesoriaus A. Utkus Šiauliuose vykusioje „Visuomenės sveikatos biuro“ surengtoje konferencijoje.

Pasak prof. A. Utkaus, tyrimai rodo, kad vaisiaus jautrumas alkoholiui keičiasi priklausomai nuo embriono raidos stadijos, tačiau bet kokia alkoholio dozė vaisiui kenkia.

,,Alkoholis veikia besivystančias ląsteles ir audinius specifiniais būdais, sukeldamas anomalijas. Jeigu nėščioji vartoja alkoholį, gali įvykti persileidimas.  Alkoholiu nuodijamam vaisiui vystantis toliau,  stebimas augimo atsilikimas, o gimusiam su VAS vaikui – protinės raidos sutrikimas.  II III nėštumo trimestruose alkoholis gali nužudyti besivystantį embrioną. Galutinis anomalios raidos rezultatas gali būti mirtis, įgimti raidos defektai, augimo atsilikimas, funkciniai sutrikimai, vėlyva kancerogenezė“, – sako profesorius A. Utkus.

Nėra saugios alkoholio dozės besilaukiančiai moteriai ir jos kūdikiui

Pasak profesoriaus A. Utkaus, jei besilaukdama moteris vartoja alkoholį kasdien po maždaug 28 gramus absoliutaus spirito (340 g alaus arba 141 g vyno arba 42,5 g degtinės), tai kūdikiui VAS rizika yra apie 40 proc. Pavojingiausias laikotarpis VAS nuo 3 iki 10 nėštumo savaitės po pastojimo.

,,Alkoholio paveiktas besivystantis vaikelis ne tik kenčia motinos įsčiose, bet ir gimęs turės daugybę neišgydomų sveikatos problemų:  augimo atsilikimą, žemą  intelektą, visą gyvenimą kentės dėl sprendimų priėmimo, dominuos menki akademiniai pasiekimai, sutrikęs dėmesys, blogi socialinės adaptacijos įgūdžiai, sutrikusi kalba, atmintis, abstrakcijos“, – pabrėžė prof. A. Utkus.

Pasak jo, alkoholio poveikis I-ą nėštumo trimestrą daugiausiai lemia veido srities anomalijų atsiradimą – specifinė akių, lūpų išvaizda, veido ir galvos struktūra. Augimo atsilikimas susijęs su alkoholio poveikiu II ir III nėštumo trimestrais.

„Moteris, kuri nustoja vartoti alkoholinius gėrimus penktą nėštumo mėnesį, tikėtina, kad susilauks vaiko su normaliais augimo antropometriniais parametrais. Nėra specifinio smegenų regiono alkoholio poveikiui, tačiau dažniausiai sutrinka neuronų migracijos procesas“,  – akcentavo profesorius A. Utkus.

Alkoholis ir nėštumas – ką rodo tyrimai

 Kaip pabrėžė profesorius A. Utkus, išgėrus alkoholio, per 30 min. alkoholis rezorbuojamas į motinos kraują, pereina placentą ir patenka į vaisiaus kraujotaką, audinius bei vaisaus vandenis.  Besivystančio vaisiaus kraujyje alkoholio koncentracija labai išauga ir net gali viršyti motinos kraujyje esančią, nes vaisiaus kepenys daug lėčiau skaido alkoholį, nei suaugusiojo.  Vaisius nuryja vaisiaus vandenų ir jeigu juose yra alkoholio, su kiekvienu gurkšniu vaisius gauna papildomą alkoholio dozę.

Pasak profesoriaus, tiksliai nėra žinoma kiek moterų Lietuvoje nėštumo metu vartoja alkoholį ir kiek gimsta naujagimių su vaisiaus alkoholiniu sindromu. 2017 metais Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto mokslininkų vykdyto tyrimo  duomenimis,  0,15 proc. moterų vartojo alkoholį dideliais kiekiais, paskutinėmis nėštumo savaitėmis vartojo 3 proc. moterų. 

Prof. A. Utkaus teigimu, galima daryti prielaidą, kad  nuo 2 iki 70 proc. moterų vartoja alkoholį per nėštumą ir tai neigiamai veikia ne tik moters organizmą, bet ir besivystantį embrioną. Tam tikrą alkoholio koncentraciją kraujyje galima aptikti po 4-5 savaičių nuo paskutinio gausaus alkoholio vartojimo.

VAS galima išvengti, bet ne pagydyti

Pasak specialistų, VAS – tai yra įgimtas sindromas, kurio galima šimtu procentų išvengti, jei nevartojama alkoholio per nėštumą. Vaisiaus smegenys jautrios alkoholio poveikiui visą nėštumo laiką. Jei nėštumo laikotarpiu motina vartojo bet kokius alkoholinius gėrimus mažiausiai vieną kartą per savaitę, jau yra didelė VAS rizika.

,,Specifinio vaisiaus alkoholinio sindromo gydymo nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Vienintelis būdas, kaip galima išvengti VAS – tai nė lašo alkoholio prieš pastojant ir visą nėštumo laikotarpį“,  – sako profesorius A. Utkus.

Specialistų teigimu, VAS diagnozuojamas remiantis būdingais šiam sindromui požymiais: veido ypatumais, smegenų funkcijos sutrikimais, augimo atsilikimu iki gimimo ir po gimimo bei informacija, kad nėštumo laikotarpiu buvo alkoholio poveikis.

Kaip padėti vaikui, gimusiam su VAS

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentė Dovilė Kielaitė,  besispecializuojanti sergančių VAS sindromu diagnostikos ir terapijos srityje, sako, kad vaikai, gimę su VAS turi sveikatos ir elgesio problemų, paaugliai dėl probleminio elgesio, nulemto VAS, susiduria su teisėsauga, tačiau nuleisti rankų nereikia.

,,Kaip vaikui su VAS padėti? Jis turi turėti saugią aplinką, saugius namus. Jų kelias bet kokio tikslo link – ilgesnis, sudėtingesnis. Jiems reikia išmokti gyventi su tuo, kas nutiko. Visi be išimties vaikai turi teisę gauti medicinos pagalbą, išsilavinimą, realizuoti save pagal sugebėjimus, būti saugūs ir mylimi“, – sako D. Kielaitė.

Viešoji įstaiga ,,Išmanioji sveikatos akademija“ Lietuvoje vykdo projektą „Už blaivią motinystę“. Šio projekto tikslas – šviesti šeimas, ypač moteris, nes būtent joms tenka didžioji atsakomybės dalis išnešiojant sveiką vaiką. Pasak šio projekto vadovės Loretos Majauskienės, apsaugoti vaikus nuo VAS labai paprasta, tereikia, kad prieš pastodama ir nešiodama vaikelį moteris visai nevartotų alkoholio.

„Tobuliausia, kai visa šeima, laukdama naujos gyvybės, laikosi sveiko gyvenimo būdo, o šeimai padeda visuomenė. Negalima net tokios prielaidos iškelti, kad viena taurė vyno nėščiajai – tai nieko tokio. Ši taurė gali sugriauti visą vaiko ateitį, todėl visa visuomenė turi saugoti moteris ir būsimus naujagimius nuo bet kokios žalingos įtakos“, – Šiauliuose vykusioje konferencijoje pabrėžė L. Majauskienė.

Apie alkoholio žalą besivystančiam vaikui žinota jau senų senovėje

Profesorius A. Utkus akcentavo, kad pasaulis apie alkoholio žalą dar negimusiam vaikeliui žinojo jau seniai.

,,Aristotelis (384 – 322 m.pr.m.e) įspėjo, kad „girtos, kvailos ir lengvabūdės moterys gimdo vaikus niūrius ir išglebusius“. Biblijoje galima rasti patarimų moterims nevartoti alkoholio nėštumo metu. Pirmieji aprašyti VAS išvaizdos požymiai aptinkami jau XVIII – XIX amžių dokumentuose.  XVIII – XIX amžių gydytojai aprašė alkoholį nėštumo metu vartojusių motinų kūdikių sveikatos sutrikimus, kurie 1973-aisiais buvo įvardinti, kaip vaisiaus alkoholinis sindromas (VAS)“, – teigė prof. A. Utkus.

Šiauliuose vykusi Visuomenės sveikatos biuro surengta konferencija, kurioje kalbėta apie vaisiaus alkoholinį sindromą (VAS), buvo skirta specialistams, kurie dirba su šeimomis ir vaikais: vaiko teisių apsaugos specialistams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, atvejo vadybininkams, dienos centrų darbuotojams.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Antrajame mero rinkimų ture konservatoriai susikaus su „žaliaisiais“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 11 d. įvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų pirmasis turas. Jame dalyvavo 7 kandidatai. Į antrą rinkimų turą pateko savivaldybės administracijos direktorė, Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė bei savivaldybės Turizmo ir paveldosaugos poskyrio vedėjas, buvęs meras Vytautas Simelis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (konservatorių) kandidatė Jolanta Margaitienė surinko 30,66 proc. visų rinkimuose balsavusių rajono gyventojų balsų, o V. Simelis, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, surinko 22,30 proc. visų rinkimuose balsavusiųjų rajono gyventojų balsų.

Apie praėjusius rinkimus bei kandidatus:

Jolanta Margaitienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė

Į antrą turą patekusi kandidatė  J.Margaitienė  priklauso  konservatorių partijai, kurios nariai rajone pagarsėjo, kai kartu su meru A.Čepononiu buvo teisiami dėl korupcijos net aštuonerius metus…  J. Margaitienė  rinkimų metu stengėsi pelnyti rinkėjų palankumą rajono seniūnijose dalindama saldainius ir zefyrus su pasibaigusiu galiojimo terminu bei lakstydama po įvairias statybvietes – neva apžiūrėti objektų. Ši konservatorė  rajono gyventojams žinoma kaip uoli buvusio mero A. Čepononio įsakymų vykdytoja. Kad J. Margaitienė neturi lyderio savybių bei savo, kaip merės, veiklos strategijos, radviliškiečiai galėjo įsitikinti debatų metu – ji lyg užsukta vis kartojo „Tęsiu Antano pradėtus darbus“. Ir tęsia – įsigijo butus Vilniuje ir Palangoje, visai kaip anksčiau Antanas.

Beje, J. Margaitienė jau du kartus buvo išrinkta į Tarybą, tačiau atsisakė Tarybos nario mandato – apgavo savo rinkėjus. Konservatoriams A.Čepononiui bei J.Margaitienei valdant Radviliškio savivaldybę, rajonas nusirito beveik į paskutinę vietą pagal atlyginimų vidurkį, lyginant su kitomis 59  Lietuvos savivaldybėmis.

Vytautas Simelis, Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas

Į antrą turą taip pat pateko V. Simelis, kurį daugelis rajono gyventojų prisimena kaip buvusį merą, tad patirties, kaip vadovauti rajonui, šis kandidatas turi. V. Simelis rinkimuose į mero postą dalyvavo su Lietuvos žaliųjų partija, nors daugelį metų buvo socialdemokratų partijos narys – kaip sakoma, iš raudono tapo žaliu. Kadangi ši mero kadencija bus trumpesnė, truks tik dvejus metus, belieka tikėtis, jog išrinktas meru V. Simelis gal ir nepakels rajono iš bedugnės, tačiau ir jam nepakenks.

Kazimieras Račkauskis, Socialdemokratų partijos kandidatas

Rinkimų  metu bene daugiausia plakatų bei skrajučių buvo su K. Račkauskio atvaizdu, sukurtas net filmukas, tačiau tai jam  nepadėjo net patekti į antrą turą. Tai ambicingas, pasipūtęs politikas, savo oponentams dažnai rašantis labai piktus laiškus. K. Račkauskis rajone žinomas kaip posėdžius praleidinėjantis politikas bei kaip Kontrolės komiteto neveiklus pirmininkas. Tiesa, K. Račkauskis siūlė atidaryti Vaikų ligų skyrių, kurį  konservatoriai ir  jo bendrapartiečiai socialdemokratai prieš kelerius metus  uždarė.

Tai jau treti  iš eilės šio kandidato pralaimėti rinkimai, kai jis antrame ture pralaimėjo konservatorių kandidatui, o paskutinius du  kartus – Seimo nario  ir mero rinkimuose –  net  nepateko į antrą turą. Radviliškio skyriaus socialdemokratų partijos nariai kalba, jog dėl prastų rezultatų rinkimuose, K. Račkauskis gali netekti ir Socialdemokratų partijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininko pareigų.

K. Račkauskis sulaukė 17,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Gediminas Lipnevičius, nepartinis

Vienintelis rinkimuose dalyvavęs nepartinis G. Lipnevičius pirmajame  ture surinko balsų tiek, kiek dvi parlamentinės partijos – „valstiečiai“ ir liberalai ar Darbo partija kartu sudėjus. Prieš dvejus metus pirmą kartą dalyvavęs mero rinkimuose šis kandidatas sulaukė 10,9 proc. balsų, o šį kartą gerokai daugiau – net 12,86 proc. balsų  nuo visų atėjusiųjų į rinkimus.

Kaip niekas kitas G. Lipnevičius  sulaukė  trukdymų, apie jį buvo aktyviai skleidžiama dezinformacija. Šie rinkimai, daugelio radviliškiečių nuomone, nebuvo švarūs. Rinkimų komisija elgėsi tendencingai, atokiai nuo balsavimo apylinkių gyvenantiems piliečiams nebuvo sudaryta galimybė atiduoti savo balsą. Todėl dalyvavusių rinkimuose kraštiečių šiemet buvo kaip niekad mažai. Visa tai tarnavo sisteminių partijų atstovams. Nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius pasiryžęs toliau dirbti Radviliškio krašto žmonėms ir tęsti savo pradėtus darbus bei duotus pažadus būdamas  Radviliškio rajono gyventojų  atstovu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.  

Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos kandidatas

„Valstietis“ A. Gaidžiūnas pirmajame rinkimų ture į Radviliškio rajono savivaldybės merus liko penktas – nepadėjo net darbo Seime patirtis. Ką ir bekalbėti, kai už Baisogaloje gyvenantį kandidatą aktyviai nebalsavo net patys baisogaliai. Kalbama, jog dėl tokio skaudaus pralaimėjimo rinkimuose A. Gaidžiūnas gali netekti ir skyriaus pirmininko posto. Beje, ketverius metus sėdėjęs Seime, A. Gaidžiūnas ne kartą pašieptas LNK KK2 laidoje, o rajone išgarsėjo ne aktyvumu kaip Seimo narys, o tuo, kad įsigijo itin prabangų BMW automobilį beveik už 100  tūkst. eurų, kuriuo sugebėjo  numušti  net dvi stirnas. Labiausiai nustebino  šio kandidato kolega „valstietis“  M. Pauliukas, einantis mero pareigas, kuris labai  nenoriai agitavo už savo bendrapartietį.

A. Gaidžiūnas surinko 10,11 proc. rinkėjų balsų.

Mantas Reutas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas

Priešpaskutinis  liko M. Reutas, kuris  rinkimų į merus kampanijos metu taip pat norėjo būti matomas bei žinomas, tačiau radviliškiečiai vis tiek vieni kitų klausinėjo „Kas tas Mantas Reutas?“ Šiam jaunam politikui dar trūksta patirties susiremti su patyrusiais kandidatais. Gal jaunam kandidatui koją pakišo ir tai, kad jis yra  liberalų partijos, kurios idėjos daugeliui piliečių svetimos dėl požiūrio į šeimą ir homoseksualias santuokas, atstovas.

M. Reutas surinko tik 3,23 proc. rinkėjų balsų.

Jurgis Baublys, Darbo partijos kandidatas

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutiniu rinkimuose  liko Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys. J. Baublys jau ne pirmą kadenciją dirba savivaldybės Taryboje ir posėdžiuose dažniausiai tyli. Tiesa, pasisako, kai sprendimai liečia jo, kaip verslininko, interesus, o šio kandidato pagyvėjimas posėdžiuose pasimatė prieš savivaldybės mero rinkimus – ir jis panoro būti žinomas.

J. Baublys surinko 3,03 proc. rinkėjų balsų.

Balandžio 25 d. antrame rinkimų ture susikaus buvęs meras, „žaliasis“ Vytautas Simelis ir administracijos direktorė, konservatorė Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė.

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmonių gyvenimą pakeitusi pandemija koregavo ir kriminogeninę situaciją

Avatar

Paskelbta

data

Pandeminiu laikotarpiu policijos pareigūnams buvo deleguota daug papildomų funkcijų, tarp kurių – įvairių Lietuvos vyriausybės sprendimų vykdymas, organizuojant kontrolės priemones karantino situacijai valdyti. Tam teko skirti nemažai tarnybos laiko ir buvo baiminamasi, ar užteks žmogiškųjų išteklių tiesioginėms savo uždaviniams vykdyti – operatyviai reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką ir nusikalstamų veikų tyrimą,  šalinti nusikalstamas veikas įtakojančius rizikos veiksnius. Šiaulių apskrities  policijos  kolektyvui tai pavyko. Suokalbininkas šioje situacijoje buvo ir pati pandemija bei su ja susijęs visuomenės gyvenimas karantino sąlygomis.

Pagrindinė žinutė gyventojams – nusikalstamumas  sumažėjo

Pirmojo ketvirčio rodikliai byloja, kad kriminogeninė situacija tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje keitėsi į gerąją pusę. Šiaulių apskrities policijos kolektyvą džiugina šio laikotarpio  nusikalstamumo rodikliai su minuso ženklu.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 21 proc. ir jų buvo užfiksuota 787. Trečdaliu sumažėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, tarp jų ir gatvėse. Mažiausiai nusikalstamų veikų viešosiose vietose užfiksuota Joniškio (4), Pakruojo (6) ir Raseinių (8) rajonuose.

Ikiteisminių tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų aptarnaujamoje teritorijoje  sumažėjo nuo pernai buvusių 33 iki 13, vagysčių – nuo 173 iki 91. Tokiuose rajonuose, kaip Pakruojo ir Raseinių, šių nusikalstamų veikų sumažėjo keturis kartusi, Joniškio rajone  – tris kartus. Mažiau buvo pavogta transporto priemonių, mažiau įsibrauta į gyvenamąsias patalpas. Turto sunaikinimo atvejų apskrityje šiemet registruota 22, kai per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 42.

Bendras nusikalstamų veikų skaičius turi tendenciją mažėti, tačiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius bei jų lyginamasis svoris bendroje nusikalstamumo statistikoje didėja. Šios kategorijos nusikaltimų per  pirmąjį ketvirtį registruota 48 (pernai per tą laikotarpį – 42) ir jų lyginamasis svoris išaugo nuo 4,2 proc. iki 6 proc. Nužudymų užregistruota 4 (pernai – 2), sunkių sveikatos sutrikdymų – 3 (pernai – 1), plėšimų 8 (pernai -6). Tačiau  sunkių nusikaltimų šiemet daugiau ir atskleista. Bendru nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliu Šiaulių apskrities policijos komisariatas pirmauja tarp didžiųjų  šalies apskričių komisariatų.  Kolektyvas atskleidė 86,6 proc. visų registuotų nusikalstamų veikų. O Telšių apskrities policijos kolektyvas, su kuriuo nuo rudens Šiaulių AVPK dirba eksperimento sąlygomis, kaip vienas administracinis vienetas, pasiekė net 97 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Geriausiais nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliais Šiaulių AVPK gali pasigirti Šiaulių miesto ir rajono PK kolektyvas, atskleidęs 91 proc. nusikalstamų veikų, ir Joniškio PK kolektyvas, pasiekęs 94.6 proc.  nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Atskleistų nusikalstamų veikų analizė rodo, kad sumažėjo nusikalstamumo keliu pasukančių nepilnamečių skaičius. 2020 m. 1 ketv. jie įvykdė 70 nusikalstamų veikų, šiais  metais – 41.  Anksčiau teistų asmenų ir girtų asmenų padarytų nusikaltimų skaičius taip pat sumažėjo, tik padaugėjo nusikalstamų veikų, kurias įvykdė asmenys, apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Kadangi karantino sąlygomis prekyba didžiule dalimi persikėlė į interneto erdvę, tai šių metų pirmą ketvirtį buvo stebimas sukčiavimo atvejų (2020 m. 1 ketv. – 33, 2021 m. 1 ketv. – 41) dažnėjimas. 

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai per 1 ketv. ieškojo 63 dingusių be žinios žmonių. 78 proc. jų surasta, kitų paieška tebetęsiama. Šiaulių miesto ir rajono PK ieškojo 34 asmenų (surasta 28), Radviliškio PK – 12 (surasta 12), Raseinių r. PK – 8 (surasta 5), Pakruojo PK -3 (surastas 1), Joniškio r. PK – 1 (surastas 1).

Eismo dalyviai buvo atsargesni ar tiesiog mažiau keliavo?

Optimistinė avaringumo statistika  Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamos teritorijos keliuose pasiekta intensyvia policijos pareigūnų kontrole. Ribojant judėjimą tarp savivaldybių, natūraliai sumažėjo ir eismo dalyvių. O išvykusiuosius į kelionę  drausmino žinia apie padidintų pareigūnų pajėgų budėjimą keliuose. 

Per 1 šių metų ketvirtį įskaitinių eismo įvykių (kuriuose sužaloti ar žuvo žmonės) sumažėjo daugiau, negu per pusę (2020 m. 1 ketv. – 68, 2021 m. 1 ketv. – 27).

                               2020 m. 1 ketv.                                        2021 m. 1 ketv.                                       

Šiauliuose                                    34                                                             12

Radviliškio rajone 13                                                             5

Šiaulių rajone                               10                                                             3

Raseinių rajone       7                                                               3

Joniškio rajone       3                                                               0

Tik  Pakruojo rajone stebimas įskaitinių eismo įvykių augimas (2020 m. 1 ketv. – 1, 2021 m. 1 ketv. – 4).

Žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo nuo pernai buvusių 3 iki 1 šiemet (mirtis eismo įvykyje fiksuota Šiaulių rajone), sužalotųjų – nuo 81 iki  31. Sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės: 2020 m. 1 ketv. – 5, 2021 m. 1 ketv. – 2. Abu girtų asmenų sukelti eismo įvykiai fiksuoti Pakruojo rajone.

Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai per šių metų 1 ketv. sulaikė 196 neblaivius vairuotojus, kurių 58-iems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom. Vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojų daugiausia sulaikyta Šiaulių mieste ir rajone (22), Raseinių rajone (13) ir Radviliškio rajone (11), mažiau – Joniškio rajone (6) ir Pakruojo rajone (5).

Kritika – grūdina, o padėka – motyvuoja

Policijos pareigūnai džiaugiasi vis daugiau pilietiškėjančia visuomene. Nuolat jaučiamas jos palaikymas  ir pagalba, dalinantis savo pastebėjimais apie jų aplinkoje vykstančius abejotinus procesus, teisės ir saugaus eismo pažeidimus. Visuomenės pastabumas padeda policijai, ieškant nusikalstama veika įtariamų asmenų. Pareigūnai dėkingi visiems, kurie aktyviais savo veiksmais įsitraukia į dingusiųjų be žinios paiešką.  Tik tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas  sudaro terpę saugios aplinkos kūrimui. Kritinės gyventojų pastabos policijos kolektyvą grūdina ir priverčia keistis, o padėkos, kurių irgi netrūksta, motyvuoja dirbti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi