Prisimintas knygnešys Juozas Zauka

Vasario 23 d. Baisogalos bibliotekoje įvyko renginys „Pagarbos ir padėkos odė knygnešiams“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams.

Tądien pas mus buvo Knygnešio diena. Nors iš tikrųjų ji švenčiama kovo 16-ąją, mes, baisogaliečiai, įpratę ją minėti vasario 23-ąją, nes būtent tą dieną gimė mūsų kraštietis knygnešys  Juozas Zauka, o šiemet – jo 155-osios jo gimimo metinės.

Renginiu susidomėjo ir į jį atvyko Baisogalos mokyklos-darželio 3 klasės mokiniai, lydimi mokytojos Elenos Kalvaitienės. Renginio metu vaikams papasakota apie uždraustos lietuviškos spaudos laikotarpį, apie drąsiųjų knygnešių žygdarbius. Jaunieji bibliotekos lankytojai sužinojo apie sunkų, bet reikalingą Lietuvai knygnešių kelią, kuris padėjo mums išlaikyti kalbą, raštą, atgauti valstybingumą. Supažindinome su kraštiečio knygnešio J. Zaukos biografija. Skaitėme šviesiam knygnešių atminimui skirtas eiles. Klausėmės pakviestos J. Zaukos giminaitės Aldonos Štankelienės atsiminimų, žiūrėjome išlikusias nuotraukas.

Už dalyvavimą renginyje visiems padėkojo Baisogalos seniūnijos vyresnioji specialistė kultūrai Vilija Kaščionienė ir pakvietė padėti gėlių, uždegti žvakelę prie paminklo (autorius – baisogalietis medžio drožėjas  Edvardas Bielokopitovas), skirto J. Zaukai ir visiems knygnešiams atminti.

 

Alvyda Žižniauskienė, Viktorijos Golcienė,

Baisogalos filialo vyresniosios bibliotekininkės

 

Prie paminklo, skirto knygnešiams
Prisiminimais pasidalijo knygnešio Juozo Zaukos giminaitė Aldona Štankelienė (pirma iš kairės)
Total
0
Dalinasi
Related Posts