Socialiniai tinklai

Aktualijos

Prisimenant…

Avatar

Paskelbta

data

Taigi laikas. Jis visagalis. Rytų išmintis laiką apibūdina taip:
Laike,
Pasitikiu tik tavimi…
Kas buvo, vadinasi, tas turėjo būti…
Jei davė – tai kažką atėmė. Niekas nevyksta be priežastingumo…

Laikas. Rugsėjo 22 dieną į paskutinę kelionę palydėjome savo kolegę, Alksniupių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoją Ksaverą Meškauskienę. Ją mylėjo mokiniai ir ji mylėjo juos. Ją gerbė mokinių tėvai, bendruomenės žmonės. Savo mažuosius ji mokė rašto, kalbos, bendravimo, kultūros, skiepijo meilę tėvams, pagarbą bendraamžiams ir vyresniems, todėl visi ją vadinome mokytoja Savute.
Mokytoja gerbė ir mylėjo visus. Jai nebuvo nei baltų, nei juodų žmonių. Daugelis alksniupiečių – buvę jos mokiniai.
Gera ir lengva buvo su ja bendrauti, pasikalbėti, pasitarti ar pasiguosti. Buvo tikra optimistė, todėl lengvai rasdavo atsakymą į bet kurį klausimą.
Mokytoją galėjome sutikti visur. Ji buvo ne tik svečias kultūros centre. Ji dalyvavo moterų ansamblyje, o kartu ir giedorių būrelyje. Mokytoja ne tik daina linksmino savo kraštiečius, bet ir mokėjo užjausti, padėti žmonėms sunkią gyvenimo valandą.
Šilti prisiminimai neleidžia jos pamiršti.
Anot velionės, kiekvieno rugsėjo laukdavo, o kiekvienas skambučio virpėjimas jai buvo gražiausia gyvenimo dovana.
Atkeliavo į jos gyvenimą ir šis rugsėjis. Tik jis nelauktas, skaudus, pasivadinęs amžinybės rugsėju. Jis negailestingai užtvėrė gyvybės kelią, nepalikęs vietos tolimesnio rudenėlio tąsai…

Tavam pasauly net rudenio neliko,
Gyvenimas prabėgo lyg vasara marga.
Tik tėviškės lankoj griežlė sukliko,
Kai žemė apgaubė tave šarmos skara.

Tavam pasauly vasaros praslinko,
O dienos virto smulkiąja smiltimi.
Kai išėjai nuo vėjo medžiai linko.
kaip gaila – net nulūžusios šakelės kelionėn pasiimti negali…

Tavam pasaulyje žiema sustingo.
Taip greitai viskas liko praeity-
Nuvys ir kapo gėlės paslaptingos,
Tik žvakių liepsnos vis lydės tave maldos kely…

Su velione dirbusių mokytojų vardu Aldona Bliznikienė


 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškyje susimušė neblaivūs brolis ir sesuo

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 4 d., apie 02.00 val., Radviliškyje, M. Valančiaus g., name, tarpusavyje susimušė neblaivi (1.43 prom.) moteris, gim. 1973 m., ir neblaivus (1.85 prom.) jos brolis, gim. 1983 m. Į gydymo įstaigas jie nesikreipė. Abu sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019