Socialiniai tinklai

Aktualijos

Prisimenant…

Avatar

Paskelbta

data

Taigi laikas. Jis visagalis. Rytų išmintis laiką apibūdina taip:
Laike,
Pasitikiu tik tavimi…
Kas buvo, vadinasi, tas turėjo būti…
Jei davė – tai kažką atėmė. Niekas nevyksta be priežastingumo…

Laikas. Rugsėjo 22 dieną į paskutinę kelionę palydėjome savo kolegę, Alksniupių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoją Ksaverą Meškauskienę. Ją mylėjo mokiniai ir ji mylėjo juos. Ją gerbė mokinių tėvai, bendruomenės žmonės. Savo mažuosius ji mokė rašto, kalbos, bendravimo, kultūros, skiepijo meilę tėvams, pagarbą bendraamžiams ir vyresniems, todėl visi ją vadinome mokytoja Savute.
Mokytoja gerbė ir mylėjo visus. Jai nebuvo nei baltų, nei juodų žmonių. Daugelis alksniupiečių – buvę jos mokiniai.
Gera ir lengva buvo su ja bendrauti, pasikalbėti, pasitarti ar pasiguosti. Buvo tikra optimistė, todėl lengvai rasdavo atsakymą į bet kurį klausimą.
Mokytoją galėjome sutikti visur. Ji buvo ne tik svečias kultūros centre. Ji dalyvavo moterų ansamblyje, o kartu ir giedorių būrelyje. Mokytoja ne tik daina linksmino savo kraštiečius, bet ir mokėjo užjausti, padėti žmonėms sunkią gyvenimo valandą.
Šilti prisiminimai neleidžia jos pamiršti.
Anot velionės, kiekvieno rugsėjo laukdavo, o kiekvienas skambučio virpėjimas jai buvo gražiausia gyvenimo dovana.
Atkeliavo į jos gyvenimą ir šis rugsėjis. Tik jis nelauktas, skaudus, pasivadinęs amžinybės rugsėju. Jis negailestingai užtvėrė gyvybės kelią, nepalikęs vietos tolimesnio rudenėlio tąsai…

Tavam pasauly net rudenio neliko,
Gyvenimas prabėgo lyg vasara marga.
Tik tėviškės lankoj griežlė sukliko,
Kai žemė apgaubė tave šarmos skara.

Tavam pasauly vasaros praslinko,
O dienos virto smulkiąja smiltimi.
Kai išėjai nuo vėjo medžiai linko.
kaip gaila – net nulūžusios šakelės kelionėn pasiimti negali…

Tavam pasaulyje žiema sustingo.
Taip greitai viskas liko praeity-
Nuvys ir kapo gėlės paslaptingos,
Tik žvakių liepsnos vis lydės tave maldos kely…

Su velione dirbusių mokytojų vardu Aldona Bliznikienė


 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019