Socialiniai tinklai

Aktualijos

Prieš teismą stojo buto vagystę suvaidinęs ir iš draudimo bendrovės pinigų tikėjęsis gauti užsienietis

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 23 metų Latvijos pilietis D. A. kaltinamas imitavęs didelės vertės turto vagystę nuomojamame bute Šiauliuose, nes turėjo tikslą iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką. Kaltinamasis per teismo posėdį prisipažino visiškai, todėl baudžiamoji byla nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Per teismo posėdį prokuroras paskelbė kaltinamąjį aktą, teismas apklausė kaltinamąjį D. A. Jis davė išsamius paaiškinimus dėl pareikštų kaltinimų: pasikėsinimo sukčiauti ir melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Kaltinamasis sakė, kad nusikalstamas veikas padarė dėl sunkios materialinės padėties. Užsienietis nurodė, kad nepavykus verslo sandoriui buvo skolingas 15 000 eurų, asmuo, kuriam jis buvo skolingas, grasino. Kaltinamasis baiminosi dėl kūdikio besilaukiančios draugės saugumo. Anot kaltinamojo, atsidūręs beviltiškoje situacijoje, sugalvojo apgaule gauti draudimo išmoką. Vyras teigė, kad laužtuvu išlaužė nuomojamo buto langą ir inscenizavo vagystę. D. A. teisme nuoširdžiai gailėjosi dėl tokio savo elgesio, nuomoto buto savininkui atlygino žalą už sugadintą langą ir atsiprašė visų proceso dalyvių.

Vyras 2019 metais rugpjūčio mėnesį Šiauliuose išsinuomojo butą. Tą patį mėnesį su draudimo bendrove sudarė gyventojo turto draudimo sutartį ir apdraudė nuo vagysčių bute laikomą turtą. Praėjus mėnesiui po draudimo sutarties, vyras kreipėsi į policiją. Užsienietis kaltinamas melagingai pranešęs apie įvykdytą jam priklausančio turto vagystę iš buto. Po to D. A. raštu kreipėsi į draudimo bendrovę, todėl kaltinamas dar ir melagingu pranešimu apie įvykdytą jam priklausančio apdrausto turto vagystę iš buto. Draudimo bendrovei vyras pateikė daiktų įsigijimą patvirtinančius dokumentus ir paprašė išmokėti draudimo išmoką už tariamai pagrobtą jam priklausantį turtą, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, nes paaiškėjus D. A. apgaulei, draudimo bendrovė atsisakė išmokėti jam draudimo išmoką.

Nuosprendžio paskelbimas numatytas po mėnesio – 2020 m. spalio 15 d.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi