Prie Seimo lietuviai kovojo už savo vaikus

Lapkričio 25 d.  Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, didelė minia susirinko į mitingą pareikšti protestą dėl galiojančios vaikų teisių apsaugos tvarkos.„Stop vaikų grobimui“, „Sergančią šeimą reikia gydyti, o ne žudyti“, skelbiama mitingo organizatorių plakatuose.
Į renginį susirinko 1,5 tūkst. žmonių: tėvų su vaikais, nemažai pagyvenusių žmonių.
Rezonansą visuomenėje sukėlė dviejų mažamečių vaikų paėmimo iš kauniečių Kručinskų šeimos istorija. Vaikai paimti, kai praeivis užfiksavo, kaip motina sudavė vienam iš vaikų, kai šis jos neklausė. Mažamečiai grąžinti į šeimą įsikišus dviem Seimo nariams, surengus piketą prie Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengia įstatymų pakeitimus dėl vaiko teisių apsaugos. Savo projektą parengė ir grupė parlamentarų.
Pagal Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenis, per liepos ir rugpjūčio mėnesius iš Lietuvos šeimų buvo paimta apie 1100 vaikų, iš kurių buvo sugrąžinti 587.
Mitinge  Vilniuje dalyvavo ir  „Radviliškio krašto bendruomenės“ Puipių skyriaus vadovė Gintarė Ivinskienė bei dvi bendruomenės narės – Viktorija  ir Kristina Bandžiukaitės iš Šeduvos bei kiti nariai.
„Dalyvius, norinčius prisijungti prie šios akcijos, vežė autobusai iš Šiaulių, tad vyko nemažai  šiauliečių, šeduvių, radviliškiečių, kurie neabejingi kitų šeimų skausmui. Visos palaikėme savo vaikus, nes jie – mūsų ateitis“,- sakė  mitinge Vilniuje  dalyvavusi  G. Ivinskienė.
„Džiugu, kad bendruomenės nariai nelieka abejingi kitų šeimų skausmui, iš kurių paimami vaikai, ir parodo, kad yra nepakantūs neteisybei. Aš buvau su visais, kurie atėjo į mitingą, nes tik nuo mūsų priklauso mūsų vaikų ateitis, Lietuvos ateitis“,- sakė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts