Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – diskusija su Tarybos nariais

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 8 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai rinkosi į tradicinę „Kavos popietę“. Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus siūlymu, šį kartą nebuvo kviesta žymių bei garsių svečių. Bendruomenės nariai diskutavo su Tarybos nariais Vilma Alekniene bei Gediminu Lipnevičiumi, o vėliau ir su LR Seimo nariu Aurimu Gaidžiūnu, kuris prie diskusijos prisijungė vėliau, aptarė praūžusią Radviliškio miesto šventę, planavo ateities renginius.
Popietės pradžioje Irena Mališkevičienė užsisakiusiems bendruomenės nariams  išdalino  europarlamentaro V. Uspaskich  dovanotas  knygas „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“.
Nuomonė apie miesto šventę
Nemažai bendruomenės narių dalyvavo Radviliškio miesto šventėje. Pasak jų, šventėje trūko tradicinės šventinės eisenos. Bendruomenės nariams pritarė ir  pirmininkas G. Lipnevičius: „Man taip pat šiemet trūko šventinės eisenos, kurioje gali pasirodyti Radviliškio rajone veikiančios įmonės, visos bendruomenės. Manau, labai trūko to šventiškumo“.
Buvo aptarta ir šventės vieta – kai kuriems popietės dalyviams labiau patiko, kad estrada buvo įrengta miesto parke, kitiems labiau patikdavo, kai estrada stovėdavo prie buvusio „Žaros“ viešbučio.
„Nesu ekspertas, bet šventės  pradžioje, mano nuomone, muzika buvo per garsi, rėžė ausis. Nesakau, kad atlikėjai buvo prasti, bet manau, kad tai ne miestų švenčių muzika – reikėtų lengvesnės, „užvedančios“ muzikos. Manau, kad ir miestų, ir Joninių švenčių metu roko grupėms ne vieta, nes į jas renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau miesto šventės fejerverkai buvo įspūdingi“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Daugelis bendruomenės narių pasipiktino Taryboje priimtu konservatorių ir „valstiečių“ daugumos sprendimu švenčių metu rajone prekiauti alkoholiu. Daugelio „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių nuomone, tokių švenčių metu visiškai nereikėtų prekiauti alkoholiu.
Pasak G. Lipnevičiaus, belieka pasidžiaugti, kad šventės metu alkoholis buvo patrauktas į šalį ir  mažai matėsi.
Aptarti rajono gyventojams aktualūs klausimai
„Į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir patvirtintas Antaniškių parko estrados pardavimo klausimas. Taryboje siūliau išimti iš aukciono sąrašo estrados pardavimą, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas, tačiau partijos nubalsavo, kad radviliškiečiams šis turtas nereikalingas ir jį reikia parduoti. Buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Mončauskas siūlė „Radviliškio krašto bendruomenei“  dalyvauti aukcione ir įsigyti šį turtą. Kokia jūsų nuomonė?“ – bendruomenės narių klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, šią estradą reikėtų išsaugoti radviliškiečiams, o  E. Mončausko siūlymas tiesiog neetiškas, nes šis turtas – ne konservatorių, o visų Radviliškio krašto gyventojų nuosavybė.
Pasak bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus, šią estradą būtų galima atgaivinti bendruomenių šventėms, o  apleistoje sporto aikštelėje įrengti laipiojimo medžiais parką, kurie  šiuo metu yra populiarūs – tai atneštų naudą rajonui: atvyktų turistai, būtų pramoga ir vietiniam jaunimui.
Antras aptartas klausimas – J. Marcinkevičiaus namelio pardavimas aukcione. „Stende parašyta, kad šis namelis – muziejus, o jis pardavinėjamas aukcione. Pagal mano pateiktą Muziejaus gatvės projektą, šiame name galėtų įsikurti ir rašytojo memorialinis muziejus, ir „gelžkeliečio“ gyvenamojo namo  muziejus“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
„Dar pateikiau vieną projektą, prie kurio pažadėjo prisidėti ir meras – bendruomenės „Laimės suolelis“, kuris stovėtų prie garvežio. Šiuo metu derinama su menininku E.Titu, kad išdrožtų  didžiulį sostą, ant kurio galėtų atsisėsti 4 žmonės. Tai būtų meninis darbas, ant kurio būtų užrašyta „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis“. Daugelis žmonių fotografuosis ant šio suolelio, o mūsų bendruomenės vardas pagarsės visoje Lietuvoje“,-  su nauju projektu bendruomenės narius supažindino pirmininkas.
G. Lipnevičius popietės dalyviams pristatė dar vieną savo projektą – sutvarkyti Radviliškio miesto turgelį.
„Galiu pasidžiaugti, kad Taryboje patvirtinome, jog vandens ir nuotekų tinklus turės Basanavičiaus ir Daujočių gatvės. Gal ateityje šie tinklai bus įvesti Daukanto gatvėje, tai liktų tik sodai“,- džiugią radviliškiečiams naujieną pranešė  G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariai pageidavo, kad ateityje vanduo bei nuotekos būtų įvesti ir Talkininkų gatvėje.
„Noriu pasidžiaugti dar vienu pasiekimu – visuomeninio rinkiminio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ rinkiminėje programoje buvo įrašyta, jog sieksime, kad būtų išasfaltuotos šimtametės Radviliškio miesto gatvės. Šiuo metu jau išasfaltuotos Stiklo, Šermukšnių gatvės ir daugelis kitų bus asfaltuojamos. Dar pasidomėsiu, kodėl yra netvarka su Vaisių ir Ąžuolų gatvėmis“,- sakė bendruomenės pirmininkas ir Tarybos narys G. Lipnevičius.

Buvo aptartas ir socialinio būsto nuomos klausimas. „Yra žmonių, kurie gyvena socialiniuose būstuose, susirado geresnius darbus ir šiuo metu jų pajamos viršija sumą, kad gyventų socialiniame būste. Kokia jūsų nuomonė, ar reikėtų iš jų atimti būstus ir atiduoti laukiantiems eilėje, ar padidinti nuomos mokestį?“,- klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, reikėtų didinti nuomos mokestį, o jau patys nuomininkai spręs, ar likti šiame būste, ar ne.
Popietės dalyviams buvo aktualus mokesčio už šiukšles klausimas – gyventojai papildomai turi mokėti šį mokestį už turimą kitą turtą, pavyzdžiui, sodo namelius, garažus. „Mano nuomone, koks yra gyventojui nustatytas mokestis už šiukšles, tiek jis turi ir mokėti, o dabar reikia mokėti ir už paveldėtą namelį, nors jame ir negyveni. Tačiau yra išeitis – reikia kreiptis į elektros tinklus, pristatyti pažymą, kad šiame būste negyveni, nevartoji elektros, ir už šiukšles mokėti nereikės. Blogybė ta, kad reikia gaišti laiką, rinkti pažymas, kad už orą pinigų nemokėtum “,- sakė  G. Lipnevičius.
Buvo aptartas ir švietimo Radviliškio rajone klausimas. „Šalia Radviliškio, prie Arimaičių ežero, atsidaro privati mokykla. Rajone mokyklos uždarinėjamos, o štai nauja atsidaro. Klausimas, kaip ji, pastatyta laukuose, išsilaikys? Blogai, kad ši mokykla atims vaikus iš rajono mokyklų ir pagreitins kai kurių kaimo mokyklų užsidarymą. Įdomu ir tai, kad Aukštelkų mokykloje daromas remontas, nors kitais metais joje mokysis tik 5 vaikai –  čia  įžvelgiamas galimas pinigų švaistymas“,-  sakė bendruomenės pirmininkas.
„Radviliškio rajone planuojama statyti vėjo jėgaines, nors nei vienas rajono bendruomenės pirmininkas apie tai nežino. Tad kam reikia skirti pinigų specialiųjų planų ruošimui, jeigu bendruomenės nariai šioms statyboms priešinsis? Planuojama pastatyti apie 30 jėgainių – vienas pliusas, kad biudžetas gaus nemažai pajamų, bus galima išasfaltuoti gatves ar rajono kelius. Bendruomenės turi būti budrios ir sekti pranešimus apie jėgainių projektavimo eigą, kad  vėjo jėgainės neatsidurtų gyventojų kiemuose“ – su projektu supažindino popietės dalyvius G. Lipnevičius.
Tarybos posėdį stebėję Bendruomenės nariai stebėjosi mero ir savivaldybės administracijos veiksmais, kad daugelis bendruomenių, tame tarpe ir „Radviliškio krašto bendruomenė“, nebuvo informuota teikti savo narių į bendruomenių tarybą. „Turbūt į tarybą kviečiamos tik „savos“ bendruomenės, kurios atstovaus ne bendruomenių, o partijos interesus“,- sakė popietės dalyviai.

„Taryboje buvo kuriozas – nepatvirtinta Etikos komisija, nes niekas nepasiūlė komisijos pirmininko. J. Povilaitis nebesutiko būti pirmininku, nes šioje komisijoje svarstomos visos negerovės. Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje žadėjo teikti teikimą, nes ši komisija turėjo būti sudaryta per du mėnesius“,- sakė G. Lipnevičius. Kodėl opozicijoje esantys socialdemokratai ir „darbiečiai“, kuriems ir priklauso šis postas, nesugebėjo pasiūlyti kandidato į Etikos komisiją: ar dėl kompetencijos stokos, ar dėl kitų priežasčių, klausimas Taryboje liko neatsakytas.
Pasak bendruomenės pirmininko, daugiausia Taryboje diskusijų sukėlė klausimas dėl E.Mončausko prašymo išeiti iš darbo. Į diskusiją įsijungė  LR Seimo narys A. Gaidžiūnas. „Mes įvedėme pataisas, kad atsisakęs tarybos nario mandato, asmuo  turi sumokėti 10 tūkst. eurų, o dabar pasimatė, kad įstatyme yra spraga, jis bus tobulinamas – E. Mončauskui šiuo atveju nereikės mokėti tokios sumos už mandato atsisakymą, nes dirbo administracijoje“,- sakė A. Gaidžiūnas.
„Manau, kad tokiu būdu valstybei nebuvo sumokėta 10 tūkst. eurų, o ar pasitvirtins šis negražus konservatorių manevras – parodys laikas. Beje, Radviliškio miesto seniūno vieta laikoma tuščia, ar nebus taip, kad E. Mončauskas grįš į seniūno pareigybes. Manau, kad tai – pasityčiojamas iš įstatymo“,- LR Seimo nariui paantrino G. Lipnevičius.

Popietės pabaigoje buvo nutarta organizuoti bendruomenės Vasaros šventę, kurioje dalyvauti bus pakviesti visų skyrių atstovai, o kad nebūtų nuobodu, šventė vyks su sportinėmis varžybomis.
„Kavos popietes“ organizuoja ir jos dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja, E.Siudikienė, V. Goštautienė, A.  Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Atšvęstas Radviliškio miesto gimtadienis

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškio krašto bendruomenė“, kartu su visais radviliškiečiai liepos 5 ir 6 dienomis tradiciškai galėjo pasidžiaugti gimtadienį švenčiančiu miestu.
Buvo ką veikti ir į ką pažiūrėti dideliems ir mažiems: sportuojančiųjų ir sportą mėgstančiųjų laukė petankės, tinklinio, teniso, naktinio futbolo, žvejų varžybos, norinčius paganyti akį kvietė dviračių akrobatų iš Latvijos šou, Baltijos galiūnų čempionatas, vakariniai koncertai, mugės ir pramogos vaikams, tradicinis kojinių mezgimo čempionatas, tarptautinio folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedo“ dalyvių iš Portugalijos ir Latvijos pasirodymai, Radviliškio miesto Garbės piliečio apdovanojimo ceremonija, „Tautiškos giesmės“ giedojimas bei kiti renginiai.

Į vakaro koncertus susirinkusius radviliškiečius ir Radviliškio miesto svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, LR Seimo narys A. Gaidžiūnas ir Katzrino miesto (Izraelis) meras D. Apartsevas, nustebinęs visus puikia lietuvių kalba.
Katzrino miestas – naujasis Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneris, sutartis dėl abiejų savivaldybių bendradarbiavimo buvo pasirašyta Radviliškyje Valstybės dienos išvakarėse.
Radviliškio  miesto šventės renginiuose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Gediminas Lipnevičius, Vilma Aleknienė, Jonas Povilaitis ir kiti.
Dar vienas Radviliškio miesto šventės akcentas – Radviliškio miesto garbės piliečio vardo įteikimo ceremonija. Šiais metais Radviliškio miesto garbės piliečio regalijos įteiktos pedagogui, buvusiam Šeduvos gimnazijos direktoriui, buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui. Ši nominacija, teikiama miestą garsinantiems žmonės, šokiravo daugelį šventės dalyvių.
Nemažą būrį radviliškiečių bei miesto svečių džiugino dvi kompozicijos: apie valstybę ir jos ateitį susimąstyti skatinanti „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ ir inscenizacija „Aš mylėsiu ir lauksiu…“, skirta Lietuvos kariuomenės istorinės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui, primenanti visiems istorinę pergalę per meilės ir ilgesio prizmę. Abiejų projektų režisierė – R. Atkočiūnienė. 
Miesto šventė vakariniame koncerte radviliškiečius linksmino R. Difartas ir grupė, V. Baumila  ir „16 Hz“.
Šventėje netrūko ir prekybininkų, siūliusių šventės dalyviams įsigyti suvenyrų, maisto produktų, paskanauti giros ar alaus.
Po koncerto vakarinį miesto dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.

„Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Atviras pokalbis su kraštiečiu politiku A. Butkevičiumi

Avatar

Paskelbta

data


Liepos 1 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario ir  bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi  kraštietis, LR Seimo narys Algirdas Butkevičius. Daugiau kaip valandą trukusiame susitikime buvo kalbama apie šalies politiką, ekonomiką, kitas aktualijas.
Apie artėjančius rinkimus
Pokalbio pradžioje bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius paklausė svečio, ar jis kandidatuos į LR Seimo rinkimus ir kurioje apygardoje.
„Labai dėkoju, kad pakvietėte mane į šį susitikimą, tai yra politikų atsiskaitymas žmonėms už nuveiktus darbus. 2016 m. laimėjus rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Socialdemokratų partijos santykiai su premjeru S. Skverneliu buvo geri, ir mes, įvertinę žmonių lūkesčius ir atiduotus balsus, sutarėme suformuoti valdančiąją daugumą. Tačiau vėliau, Socialdemokratų  partijai išsirinkus naująjį pirmininką Gintautą Palucką, jis pareikalavo, kad socialdemokratai išeitų iš valdančiosios daugumos Seime, tokiu būdu sukuriant politinį nestabilumą, parodant nepagarbą žmonėms, kurie šia partija patikėjo, atidavė savo balsus. Teko pasitraukti iš partijos, šiuo metu nepriklausau jokiai. Galiu pasakyti, kad dalyvausiu rinkimuose į LR Seimą Vilkaviškyje. Taip jau susiklostė, kad 1985 m. pradėjau dirbti Vilkaviškio vykdomajame komitete ir buvau atsakingas už visus statomus objektus. Nuo 1990 m. buvau rajono valdytojo pavaduotoju – Finansų skyriaus vedėju. Visa situacija šiame rajone man gerai žinoma. Vilkaviškio rajone padėjau kurtis kaimo bendruomenėms, iki šiol jaučiu didelį palaikymą iš rajono gyventojų. Radviliškio rajone kandidatuoti nesvarstau, nors gimtasis kraštas man be galo mielas ir padedu jam kuo galiu“,- sakė LR Seimo narys A. Butkevičius.
Klausimai dėl brangaus valstybės skolinimosi ir pensijų 
Pokalbio metu bendruomenės pirmininkas paklausė A. Butkevičiaus, kokia jo nuomonė dėl valstybės skolinimosi už didelius procentus.
„Valstybės valdyme nemažai žmonių, kurių labai didelės ambicijos, bet menka kompetencija. 2008 metais komerciniai bankai Lietuvoje sukėlė krizę – pumpavo pinigus iš skandinavų bankų į mūsų šalį. Tai apsunkino vietinių bankų padėtį, 14 proc. krito šalies ekonomika. Buvo galima pinigų pasiskolinti iš Tarptautinio valiutos fondo, tačiau skolinomės gerokai brangiau  iš įvairių tarptautinių finansinių institucijų. Skola išaugo nuo 15 proc. iki 40 proc. BVP. Kasmet biudžete reikia numatyti 500 mln. eurų vien paskolų palūkanų apmokėjimui. Manau, kad tuometinei finansų ministrei I. Šimonytei iš aukščiau buvo nurodyta daryti būtent taip“,- sakė A. Butkevičius.
Pasak politiko, jeigu nereikėtų mokėti tokių didelių palūkanų, būtų galima kasmet padidinti pensijas apie 35 eurus.
„Reikėtų tiek pensijas, tiek atlyginimus indeksuoti kasmet. Šiuo metu reikalaujama didinti vaiko pinigus iki 120 eurų, tai labai svarbus prioritetas, tačiau manau, kad sudėtingesnėje situacijoje yra pensininkai, ypač kurie gyvena po vieną, jais reikėtų pasirūpinti pirmiausia., “,- sakė LR Seimo narys. 
Kas svarbiausia valstybei
Pasak A. Butkevičiaus, šiuo metu valstybėje yra svarbiausi trys aspektai: ekonomikos augimas, socialinė politika ir klimato kaita.
Popietės metu bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pasidomėjo, kokį vaidmenį dėl valstybės skolos vaidino Lietuvos bankas.
„Viskas buvo daroma su Prezidentės žinia, vyko daug politinių žaidimų. Politiškai buvo pritarta ir „Snoro“ banko bankrotui, jam buvo paruoštas scenarijus, kurio vykdytojais tapo tuometinė ministrė I. Šimonytė ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas. Problemų buvo Ūkio banke – buvo suteikta daug paskolų, kurios neatitiko užstatyto turto vertės. Daugelis žmonių pasiėmė dideles paskolas su mažomis palūkanomis, o komerciniai bankai, matydami lito nuvertėjimo riziką, padidino palūkanų normą paskoloms litais, dėl ko nukentėjo daug žmonių“,- sakė svečias.
Apie Ignalinos atominę elektrinę
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius svečio pasiteiravo, kokia šiuo metu yra situacija su Ignalinos atominės elektrinės uždarymu.
„Šiuo metu Ignalinos atominė elektrinė demontuojama, ir jos atidaryti jau nebeįmanoma. Tačiau turime spręsti elektros generacijos šaltinių klausimą. Lietuva atsisakė pirkti elektrą iš Baltarusijos, nors latviai šiuo klausimu nėra tokie kategoriški“,- į klausimą atsakė A. Butkevičius.
Apie valdžios darbą Seime
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius politiko pasiteiravo, ar gerai dirba valdžia Seime. „Yra visokių niuansų, kadangi esu valdančiojoje daugumoje, nebūsiu labai kritiškas. Visgi matau akivaizdžių problemų kai kurių ministrų darbe, negebant įgyvendinti investicinių planų.  Štai yra numatyta 300 mln. eurų  ES lėšų geležinkelių elektrifikacijai nuo Baltarusijos sienos iki Klaipėdos. Minskas savo įsipareigojimus įvykdė, o iš mūsų pusės rezultatų nėra. Per trejus metus nenupirktas nei vienas lokomotyvas, nei vienas keleivinis traukinys. Dažnai švaistomasi populistiniais kaltinimais, štai ir Prezidentės leksikone visi korumpuoti ir vagys…  Didžiausias skaidrumas tada, kai nedarai nieko“,- sakė A. Butkevičius.
Apie susisiekimą
Kadangi A. Butkevičius – buvęs susisiekimo ministras, bendruomenės nariams iškilo klausimų dėl traukinių maršrutų. „Kodėl nėra traukinių maršruto Vilnius – Ryga – jis galėtų kursuoti kiekvieną dieną ir tikrai būtų pilnas“,- sakė bendruomenės gidas A. Vitartas.

Pasak A. Butkevičiaus, iki 2006 metų keleivinių traukinių transporto parkas buvo labai nusidėvėjęs, buvo labai sumažėjęs keleivių srautas. Tuomet pradėtas keleivinių traukinių  atnaujinimas, pradėtos ir derybos su kaimyninėmis šalimis dėl naujų maršrutų atidarymo.  Politikas mano, kad artimiausiu metu jau gali atsirasti keleivinis traukinys ne tik į Rygą, bet ir iš Talino į Minską (per Rygą, Vilnių) ir kiti maršrutai.  

Valdžia atsisuko į žmones
Bediskutuojant bendruomenės nariai pastebėjo, kad dabartinė valdžia atsisuko į žmones, daro nemažai teigiamų reformų.
„Ir dabartinėje valdžioje yra įvairių niuansų. Labai blogai, kad idėja apie rentas Seimo nariams buvo pristatyta, nors nebuvo išdiskutuota, suderinta tarp politinių partijų ir su  visuomene.  Aš sakiau, kad  visuomenės reakcija bus labai neigiama – juk yra kur kas didesnių problemų su švietimo, sveikatos apsaugos, pensijų, kitų sektorių finansavimu. Nemanau, kad Seimo nariai turėtų turėti daugiau privilegijų nei kiti netekusieji darbo“,- sakė A. Butkevičius.
Pokalbio metu buvo paliestas ir  šiuo metu aktualus nepasitikėjimo Seimo pirmininku V.Pranckiečiu klausimas. „Nepasitikėjimas Seimo Pirmininku buvo R. Karbauskio idėja, tačiau čia partijos vidaus reikalas, nes valstiečiai patys jį delegavo į poziciją, jie patys turi ir išsispręsti.  Dar kol kas neišmokstame susėsti už stalo ir pasikalbėti“,- apie valdžios užkulisius trumpai papasakojo svečias.
Apie sugyvenimą su kaimynais
Popietės dalyviams iškilo klausimas dėl užsienio politikos – kai kurie Lietuvos politikai pasisako labai agresyviai apie kaimynus, siūloma didinti išlaidas ginklavimuisi. „Su kaimynais reikia sugyventi, tačiau reikia būti išmintingam ir budriam. Dėl mūsų valstybės agresyvios užsienio politikos buvo sustabdytas pieno eksportas į Rusiją, dėl to nukentėjo Lietuvos ūkininkai. Reikia ieškoti naujų rinkų, naujų partnerių, o nesisvaidyti įvairiais neparemtais kaltinimais“,- savo poziciją išdėstė politikas.
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pasidomėjo, už ką svečias balsavo prezidento rinkimuose. „Aš balsavau už G. Nausėdą – jis žmogiškas, turinti geras asmenines vertybes. Palinkėjau, kad jis užimtų lyderio poziciją Europos Sąjungoje“,- atsakė svečias.
„Kokia jūsų nuomonė apie tai, kad konservatoriai prezidento rinkimuose savo kandidate buvo iškėlę nepartinę I.Šimonytę? Argi tokioje didelėje partijoje neatsirado tinkamo kandidato?“ svečio nuomonės pasiteiravo G.Lipnevičius.
„I. Šimonytė nenorėjo kandidatuoti rinkimuose, tai matėsi iš jos kūno kalbos. Tačiau ji buvo gana populiari visuomenėje, tad nenuostabu, kad ji laimėjo pirminius konservatorių kandidato rinkimus, – savo nuomonę išsakė  politikas.
Apie Lietuvos energiją ir dujų terminalą
„Kokia situacija buvo su „Lietuvos energija“ – kiek žinoma, ši įmonė finansavo G.Landsbergio projektus?“- klausė bendruomenės pirmininkas.
„Buvo išnuomojamas  neeksploatuojamas  „Lietuvos energijos“ turtas G. Landsbergio žmonos valdomoms mokykloms ir darželiams. Buvo planuojama ir kitus „Lietuvos energijos“ pastatus nuomoti Kaune bei Panevėžyje, tačiau gavus informaciją apie galimus užkulisinius susitarimus tarp kai kurių „Lietuvos energijos“ darbuotojų ir Landsbergių šeimos narių, šie procesai sustabdyti“,- atsakė politikas.
Pokalbio metu buvo paliestas ir gamtinių dujų terminalo – laivo „Independence“ klausimas. Pasak A.Butkevičiaus, buvo padaryta klaida – laivą reikėjo statyti anksčiau ir už privačias lėšas, kaip tai siūlė tuometinis „Achemos“ vadovas B.Lubys. Taip pat reikėjo susitarti su Latvija ir Estija, kad šis projektas gautų regioninį statusą – tada būtų gautas finansavimas iš Europos Sąjungos. Šiuo metu Lietuvai reikėtų kuo greičiau išsipirkti laivą, kad sumažėtų jo administravimo kaštai.
Susitikimo pabaigoje politikui bendruomenės nariai priminė pažadą padėti „Radviliškio krašto bendruomenei“ įsigyti autobusą, o jis visiems palinkėjo būti žingeidiems, domėtis aplink vykstančiais įvykiais bei plėsti savo akiratį.
Už itin atvirą bei nuoširdų pokalbį bendruomenės nariai A.Butkevičiui atsidėkojo gausiais aplodismentais.
„Kavos popietes“organizuoja ir jų dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai: R.Radavičienė, S.Skorkaitė, O.Kazlovskaja, T.Kojelienė, V.Goštautienė, G.Chodosovskaja, A.Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019