Pradėti dar keturi ikiteisminiai tyrimai dėl galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo

Dėl įtariamo piktnaudžiavimo skiriant išmokas savivaldybių tarybų nariams Panevėžio miesto bei Telšių, Radviliškio ir Joniškio rajonų savivaldybėse šią savaitę pradėti dar keturi ikiteisminiai tyrimai ir vienas dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo.

Du ikiteisminius tyrimus dėl įtariamo piktnaudžiavimo išmokant veiklai skirtas lėšas Telšių ir Radviliškio rajonų savivaldybių 2019–2023 metų kadencijos tarybų nariams, pradėjo ir jiems vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. 

Atitinkamus sprendimus prokuroras priėmė susipažinęs su Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų nuo 2023 m. gegužės mėnesio renkama tyrimo medžiaga dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo ir nustatęs galimai padarytos nusikalstamos veikos požymius. Abu šiuos tyrimus pavesta atlikti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Dar du ikiteisminius tyrimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi panaudojant Panevėžio miesto ir Joniškio rajonų savivaldybių lėšas pradėjo ir atlieka STT. Šie ikiteisminiai tyrimai pradėti STT pareigūnams susipažinus su gautomis šių savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų auditų išvadomis apie išmokas 2019–2023 metų kadencijos tarybų nariams ir įvertinus kitą turimą informaciją dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos – piktnaudžiavimo, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos.

Iš viso šiuo metu atliekami 23 ikiteisminiai tyrimai dėl galimai neteisėtai išmokėtų lėšų įvairių savivaldybių tarybų nariams, atliekamus tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja atitinkamų apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorai. Įtarimai pareikšti 4 asmenims.

Atskirą tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo Panevėžio miesto savivaldybėje pradėjo Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai. Iš viso prokuratūroje dabar atliekami 24 prokurorų iniciatyva pradėti tyrimai dėl viešojoi ntereso gynimo priemonių taikymo, kuriais siekiama sugrąžinti galimai neteisėtai išmokėtas lėšas į atitinkamų savivaldybių biudžetus.

Bendra STT ir Generalinės prokuratūros informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts