Policija atkreipia dėmesį į fiksuojamus motociklininkų pažeidimus

Šylant orams į kelius ir miestų gatves išrieda vis daugiau motociklų. Šią savaitę patruliuoti motociklais pradėjo ir kelių policijos pareigūnai – eismo saugumui kontroliuoti ir pažeidėjams tramdyti pareigūnai šalyje turi daugiau nei 30 motociklų.

Dažniausiai policijos fiksuojami motociklininkų pažeidimai yra leistino važiavimo greičio viršijimas, pavojingo ar chuliganiško vairavimo atvejai, posūkių signalų nerodymas.

Policijos pareigūnai primena, kad leistiną važiavimo greitį daugiau nei 30 km/val. viršijantiems motociklininkams gresia bauda nuo 120 iki 550 eurų ir teisės vairuoti praradimas nuo trijų mėnesių iki pusantrų metų. Už pavojingą vairavimą gali būti skiriama bauda nuo 170 iki 230 eurų, o už chuliganišką – nuo 450 iki 550 eurų.

Motociklais važinėti ypač mėgstama vakarais ir savaitgaliais, todėl sulaukiama nemažai gyventojų skundų dėl motociklų keliamo triukšmo. Tikrinti, ar motociklo skleidžiamas triukšmas viršija nustatytą normą, žadama intensyviai – pernai tam pradėtas naudoti mobilusis triukšmo lygio matuoklis. Už šį pažeidimą bauda gali siekti nuo 50 iki 300 eurų, taip pat yra anuliuojamas motociklo privalomosios techninės apžiūros galiojimas.
Didelis dėmesys bus skiriamas ir mopedų, dviračių, elektrinių paspirtukų eismo saugumui bei vairuotojų blaivumo kontrolei. Be to, pareigūnai atkreipia dėmesį, kad mopedais dažniausiai važinėja jauni, tik pradedantys eisme dalyvauti vairuotojai.

Todėl visus eismo dalyvius – automobilių, motociklų, mopedų vairuotojus, dviratininkus ir pėsčiuosius – ragina būti atidesniais ir tolerantiškesniais. Bendro tikslo – kad skaudžių nelaimių keliuose būtų kuo mažiau – pasiekti, pasak pareigūnų, galima tik bendromis pajėgomis.

Policijos departamento prie VRM informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts