Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėlių mokykloje –  mokinių seimelio ataskaitinė konferencija

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje gegužės 19 d. surengta mokinių seimelio ataskaitinė konferencija. Joje dalyvavo 5 – 10 klasių mokiniai, klasių auklėtojai, mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Konferenciją vedė Remigijus Bielinskas, sekretoriavo Gabija Paulauskaitė.

Konferencijos pradžioje merginų vokalinis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Kristinos Valčiukienės, atliko dvi nuotaikingas pavasariškas dainas. Paskui kalbėjo mokinių seimelio prezidento pavaduotojas Airidas Banevičius. Jis pristatė seimelio nuostatų pakeitimus (už juos balsavo dauguma konferencijos dalyvių). Miglė Vaitkevičiūtė ir Loreta Novogrodskytė pasakojo apie seimelio veiklą šiais mokslo metais, parodė nemažai įdomių nuotraukų bei videomedžiagos iš įvykusių renginių. Seimelio komisijų pirmininkai apibūdino savo darbą, įvertino, kaip jiems sekėsi. Seimelio veikla pasidžiaugė mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas.

Konferencijoje mokinių seimelis padėkojo mokyklos direktoriui Anatolijui Gailiūnui už nuolatinę pagalbą organizuojant veiklą. Padėkojo ir mokytojams Kristinai Valčiukienei, Dianai Masiliūnienei, Mantui Jasiukaičiui bei kitiems, kurie mielai bendradarbiavo su seimeliu, padėjo pasiruošti įvairiems renginiams; vaikai taip pat dėkingi mokyklinio autobusiuko vairuotojui Arvydui Tripeldui. Seimelio prezidento pavaduotojas Airidas Banevičius saldumynais apdovanojo aktyviausiai seimelio veikloje dalyvavusius mokinius: Laimutį Kilį, Loretą Novogrodskytę, Viktoriją Praščiūtę, Remigijų Bielinską, Joną Pocių, Miglę Vaitkevičiūtę, Beną Peteraitį, Eitvidą Šemežį. Buvo apdovanoti ir tie mokiniai, kuriems geriausiai sekėsi seimelio organizuotose sporto varžybose. Net du medaliai atiteko Airidui Banevičiui.

Visiems seimelio nariams padovanota ekskursija į Paberžę (Kėdainių r.). Į šią istoriniu bei kultūriniu požiūriu svarbią Lietuvos vietovę mokiniai išvyko, pasibaigus konferencijai. Vaikus lydėjo mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas bei muzikos mokytoja Kristina Valčiukienė.

Paberžėje aplankyta Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, senoji klebonija, kunigo, vienuolio kapucino Tėvo Stanislovo kapas, sukilimo aukų kapinaitės. Vaikai ir pramogavo: žaidė įvairius žaidimus, sportavo, kepė dešreles. Jie stebėjo aplinką, gėrėjosi gamta, klausėsi paukščių balsų, bandė paukščius atpažinti.

Išvykoje į Paberžę mokinių seimelio nariai sužinojo įdomių faktų, susijusių su Lietuvos istorija bei kultūra, pailsėjo.

 

Roma Buivydienė,

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019