Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skanėstų poreikis išdavė nepilnamečius vagysčių vykdytojus

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 15-osios ir 16-osios naktimis Radviliškyje įvykdytos trys vagystės iš parduotuvių tarp radviliškiečių pasėjo nerimą – kas siautėja mieste? Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjai gyventojus jau gali nuraminti – kovo 17 d. buvo sulaikyti ir suimti šiomis vagystėmis įtariami du Radviliškio pagalbos šeimai centro ugdytiniai. Šešiolikmečiai tik   vasario mėn. antroje dekadoje grįžo iš Kauno nepilnamečių pataisos namų atlikę bausmes už praėjusiais metais įvykdytas vagystes ir vėl pateko į teisėsaugos akiratį.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai praėjusių metų vasarį nuolat sulaukdavo  pranešimų  apie du šio centro globotinius, kurie kėlė daug problemų, nes buvo „etatiniai“ bėgliai iš šios institucijos. Jų dingimas visada keldavo nerimą – rytojaus dieną būdavo garantuota žinia apie rajone padarytą vagystę ar kokią kitą nusikalstamą veiką. Jaunuoliai mėgo gastroliuoti, linksmintis su įvairaus plauko nepažįstamaisiais, ieškoti nuotykių ir vengė grąžinimo į  pagalbos šeimai centrą, kur privalu laikytis tam tikrų elgesio taisyklių. 

Pareigūnai prisimena, kaip praėjusių metų vasario 13-osios rytą sulaukė pranešimo, kad po Šiaulėnų miestelį (Radviliškio rajone) dideliu greičiu ir pavojingai manevruodamas važinėja tamsiai mėlynas „Ford Tourneo Connect“, kuris vos nepartrenkė gatve ėjusių vaikų. Patruliai  ties Ilguočių kaimu  sustabdė minėtą automobilį ir jame rado abu pabėgėliai iš Pagalbos šeimai centro. Tada jie buvo dar penkiolikmečiai.   Neužrakintą transporto priemonę su viduje paliktu užvedimo raktu ir visais transporto priemonei būtinais dokumentais jaunuoliai susirado vieno autoserviso teritorijoje, kuri nebuvo aptverta. Nuotykių ieškotojai iš Radviliškio patraukė į Šilėnus ir planavo važinėtis tol, kol užteks benzino. Pareigūnai jų kelionę nutraukė anksčiau. Tuo  metu, kai  su sulaikytais jaunuoliais buvo aiškinamasi, iš kur šie gavo automobilį,  patrulius pasiekė žinia, kad dėl sustabdyto automobilio vagystės ką tik į policiją kreipėsi vieno Radviliškio  autoserviso darbuotojai. Taigi pavogtas automobilis buvo surastas pirmiau, negu policiją pasiekė pranešimas apie jo vagystę.

Abu sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę, dėl vagystės jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas. Paaiškėjo, kad jų sąskaitoje  ši vagystė – ne vienintelė, yra ir daugiau nusikalstamų veikų. Dėl jų visų jaunuoliams teko stoti prieš teismą ir išgirsti nuosprendį, kuriuo jie buvo izoliuoti nuo visuomenės ir kurį laiką gyveno Kauno nepilnamečių pataisos namuose.

Šių metų vasarį laisvę atgavę nepilnamečiai grįžo į  Radviliškio pagalbos šeimai centrą ir čia bei mieste tapo vėl  neramu. Jaunuoliai įtariami kovo 9 d. sumušę Pagalbos šeimai centro globotinį, na, o kovo 15 ir 16 dienomis  įsibrovę į parduotuves ir jas apvogę. Po neprašytų svečių vizito parduotuvėse buvo pasigesta ne alkoholio ar cigarečių, kaip  įprastai, o įvairių saldžių prekių ir skanių gėrimų.

Kovo 15-osios  rytą Gedimino g. esančios parduotuvės darbuotojai  pastebėjo, kad naktį buvo  įsibrauta į vidų ir iš kasos pagrobta 10 eurų, o iš prekybos salės – penkios energetinio gėrimo „Red Bull“ skardinės,  du nealkoholinio šampano „Alita“ buteliai, kavos „Lofberg“ pakelis, keletas ledų porcijų. Kitą rytą parduotuvės darbuotojai pamatė, kad parduotuvėje ir vėl šeimininkauta nekviestų svečių. Šįkart pasigesta  dviejų puslitrių  skardinių giros bei dviejų puslitrių vandens. Kovo 16-osios rytą  rasta apvogta ir  Radvilų g. esanti parduotuvė. Iš jos pavogta apie 100 eurų, moteriška pilkos spalvos rankinė, saldainių  dėžutė, sportbačiai.

Skanėstų poreikis ir žinia, kad  minėti Pagalbos šeimai centro jaunuoliai pastaruoju metu naktimis ir vėl sprunka į miestą bei traukia ieškoti nuotykių, leido daryti prielaidą dėl jų dalyvavimo vagystėse iš parduotuvių. Vienas sulaikytų  jaunuolių avėjo sportbačius, identiškus dingusiems iš parduotuvės. Įtariama, kad tai jie ir yra.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi