Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėlių bibliotekai – 70

Avatar

Paskelbta

data

Saulėtą spalio 19 – osios popietę Pociūnėlių miestelio bendruomenę į kultūros namus sukvietė šventė ,,Laiko rato sūkuryje“. Ypatinga tai šventė, nes skirta paminėti Pociūnėlių bibliotekos 70 – ąjį jubiliejų.

Renginio pradžioje lietuvių poetų eilėmis apie gimtąjį kraštą, lietuvišką žodį, knygą prabilo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio mergaitės (vadovė Roma Buivydienė). Jų parengtas montažas – tai simbolinis bibliotekos kūrimosi kelias.

Pociūnėlių bibliotekos tikrąjį gyvavimo kelią, istoriją, veiklą apžvelgė bibliotekininkė Elena Jankūnienė, dirbanti jau 18 metų. Prisiminimais apie darbą Pociūnėliuose dalijosi buvusios bibliotekininkės Loreta Skačkauskaitė ir Veronika Kalinaitienė. Šventėje dalyvavo ir daugiau buvusių bibliotekininkių – jos uždegė septynias šventines žvakes, primenančias septynis bibliotekos gyvavimo dešimtmečius.

Šventėje dalyvavo nemažai svečių. Susirinkusiesiems buvo malonu klausytis sveikinimo žodžių, kuriuos tarė Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė, Radviliškio rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė.

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padėkomis, kurias pasirašė bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, apdovanoti aktyviausi ilgamečiai skaitytojai: Antanina Lesickienė, Veronika Bžeskienė, Rasa Tautkevičiūtė, Viera Praščiuvienė, Klaudija Praščiūtė, Darius Kairys. Padėkos raštai taip pat skirti Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkei Danguolei Garuckienei, šventės rėmėjams Audronei Poškuvienei, Rasai Timofejevienei, Aušrai Sadzevičienei, Rimantui Garuckui, Aurelijui Sadzevičiui, Robertui Petrėčiui, Zenonui Turskiui bei kitiems pociūnėliečiams, nuolat bendradarbiaujantiems su biblioteka. Bibliotekininkė Elena Jankūnienė įteikė savo pačios paruoštas atminimo dovanas aktyviausiems skaitytojams ir kitiems žmonėms, noriai dalyvaujantiems bibliotekos veikloje.

Bibliotekos 70 – mečio proga Eleną Jankūnienę pasveikino Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkė Danguolė Garuckienė, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas ir bibliotekininkė Sonata Bagūnienė, kitų rajono bibliotekų darbuotojos.

Šventėje koncertavo Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja“ bei kapela ,,Liaudė“ (abiejų kolektyvų vadovė – kultūros darbuotoja Genovaitė Vorienė). Renginį vedė Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė, pedagogė Aušra Sadzevičienė. Vaišes, padedama rėmėjų, surengė pati bibliotekininkė Elena Jankūnienė kartu su Pociūnėlių šeimininkių šeimininke Vida Petraitiene ir jos pagalbininke Aiste Petrauskaite. Šventės dalyviai vaišinosi jubiliejiniu tortu, ragavo naminės žolelių arbatos.

Šventė ,,Laiko rato sūkuryje“ paliko daug įsimintinų akimirkų. Nutilus šventiniam šurmuliui, Pociūnėlių biblioteka toliau sukasi laiko rate, pradėdama skaičiuoti aštuntąjį veiklos dešimtmetį.

Roma Buivydienė,

Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kovo 8-ąją – dėmesys moterims: kaip ir kasmet, karaliauja tulpės

Avatar

Paskelbta

data

Nors šiemet orai šiluma nelepina, kovo 8-oji nuo seno asocijuojasi su vienomis pirmųjų pavasario gėlių – tulpėmis. Tarptautinę moterų solidarumo dieną įprasta koleges, drauges ar mylimąsias pasveikinti įteikiant jos simboliu tapusias gėles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad kovo 8-ąją kasmet tarp perkamiausių gėlių karaliauja tulpės, o jų pardavimai, lyginant su įprasta diena, padidėja net apie 30 kartų.
„Tradiciškai tapo įprasta, kad šią dieną sveikinti moteris, o tulpės turbūt yra ta pavasario gėlė, be kurios nė viena Moters diena neįsivaizduojama. Šią dieną tulpių pardavimai yra didžiausi, skaičiuojama, kad kovo. 7–8 dienomis jie padidėja net apie 30 kartų. Vis dėlto siekdami pasiūlyti platesnę įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, narcizų pasirinkimą. Šias gėles pirkėjai taip pat mielai renkasi, tačiau tulpių pardavimai yra didžiausi“, – teigia V. Budrienė.
Pasak komunikacijos vadovės, per Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių pardavimai – švenčių dienomis paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai, įvairūs saldumynai, šokoladas, todėl ši šventė – taip pat nėra išimtis.
„Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių. Vis dėlto kovo 8-oji lieka labiau gėlės žiedo švente. Su ja aktyviai konkuruoja Valentino diena, kai sveikinamos ne tik moterys, bet visi mylimieji. Todėl ir romantiška vakarienė yra dažnesnė būtent pastarąją šventę“, – kalba V. Budrienė.
Anot jos, Moters dieną pardavimų atžvilgiu tikrai galima lyginti su Valentino diena, tačiau pastebima, kad Kovo 8-ąją ne tiek daug dėmesio tenka įvairiems meilę simbolizuojantiems suvenyrams ir atvirukams. Taip pat ir itin populiarūs iš desertų tortai dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria meilės dieną. Skaičiuojama, kad pagal tortų pardavimų duomenis, Valentino diena yra trečia po Kalėdų ir Motinos dienos.

 

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė
Mob. tel. +370 686 56010
El. p. vaida.budriene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi