Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėlių bibliotekai – 70

Avatar

Paskelbta

data

Saulėtą spalio 19 – osios popietę Pociūnėlių miestelio bendruomenę į kultūros namus sukvietė šventė ,,Laiko rato sūkuryje“. Ypatinga tai šventė, nes skirta paminėti Pociūnėlių bibliotekos 70 – ąjį jubiliejų.

Renginio pradžioje lietuvių poetų eilėmis apie gimtąjį kraštą, lietuvišką žodį, knygą prabilo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio mergaitės (vadovė Roma Buivydienė). Jų parengtas montažas – tai simbolinis bibliotekos kūrimosi kelias.

Pociūnėlių bibliotekos tikrąjį gyvavimo kelią, istoriją, veiklą apžvelgė bibliotekininkė Elena Jankūnienė, dirbanti jau 18 metų. Prisiminimais apie darbą Pociūnėliuose dalijosi buvusios bibliotekininkės Loreta Skačkauskaitė ir Veronika Kalinaitienė. Šventėje dalyvavo ir daugiau buvusių bibliotekininkių – jos uždegė septynias šventines žvakes, primenančias septynis bibliotekos gyvavimo dešimtmečius.

Šventėje dalyvavo nemažai svečių. Susirinkusiesiems buvo malonu klausytis sveikinimo žodžių, kuriuos tarė Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė, Radviliškio rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė.

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padėkomis, kurias pasirašė bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, apdovanoti aktyviausi ilgamečiai skaitytojai: Antanina Lesickienė, Veronika Bžeskienė, Rasa Tautkevičiūtė, Viera Praščiuvienė, Klaudija Praščiūtė, Darius Kairys. Padėkos raštai taip pat skirti Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkei Danguolei Garuckienei, šventės rėmėjams Audronei Poškuvienei, Rasai Timofejevienei, Aušrai Sadzevičienei, Rimantui Garuckui, Aurelijui Sadzevičiui, Robertui Petrėčiui, Zenonui Turskiui bei kitiems pociūnėliečiams, nuolat bendradarbiaujantiems su biblioteka. Bibliotekininkė Elena Jankūnienė įteikė savo pačios paruoštas atminimo dovanas aktyviausiems skaitytojams ir kitiems žmonėms, noriai dalyvaujantiems bibliotekos veikloje.

Bibliotekos 70 – mečio proga Eleną Jankūnienę pasveikino Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkė Danguolė Garuckienė, Pociūnėlių pagrindinės mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas ir bibliotekininkė Sonata Bagūnienė, kitų rajono bibliotekų darbuotojos.

Šventėje koncertavo Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis ,,Svaja“ bei kapela ,,Liaudė“ (abiejų kolektyvų vadovė – kultūros darbuotoja Genovaitė Vorienė). Renginį vedė Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė, pedagogė Aušra Sadzevičienė. Vaišes, padedama rėmėjų, surengė pati bibliotekininkė Elena Jankūnienė kartu su Pociūnėlių šeimininkių šeimininke Vida Petraitiene ir jos pagalbininke Aiste Petrauskaite. Šventės dalyviai vaišinosi jubiliejiniu tortu, ragavo naminės žolelių arbatos.

Šventė ,,Laiko rato sūkuryje“ paliko daug įsimintinų akimirkų. Nutilus šventiniam šurmuliui, Pociūnėlių biblioteka toliau sukasi laiko rate, pradėdama skaičiuoti aštuntąjį veiklos dešimtmetį.

Roma Buivydienė,

Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019