Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečių išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 6-10 klasių mokiniai, lydimi direktoriaus Anatolijaus Gailiūno bei specialiosios pedagogės ir logopedės Irenos Aukselienės, gruodžio 11 d. lankėsi Vilniuje. Svarbiausia išvykos į sostinę dalis – pažintis su Lietuvos Respublikos Seimu. Išvyką į Seimą padovanojo LR Seimo narė Asta Kubilienė, kilusi iš Pociūnėlių, baigusi Pociūnėlių vidurinę mokyklą.

LR Seimo rūmuose mūsiškius pasitiko Seimo narės Astos Kubilienės padėjėja Audronė Ivanauskienė. Netrukus mokiniai ir pedagogai buvo pakviesti ekskursijon po Seimo rūmus. Ekskursijos gidė įdomiai pasakojo apie rūmų architektūrą, apie jų statybai vadovavusius architektus Algimantą ir Vytautą Nasvyčius, apie vitražus ir jų kūrėją Kazį Morkūną. Įdomu buvo pamatyti Gediminaičių stulpus, papuoštus tautinėmis juostelėmis, atkeliavusiomis iš visos Lietuvos mokyklų.

Gidė supažindino su Seimo rūmų salėmis. Mokiniams didžiulį įspūdį paliko Kovo 11-osios salė, kurioje 1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas. Vaikai sužinojo, kurioje vietoje salėje tuomet sėdėjo Nepriklausomybės Akto signataras Kęstutis Rimkus, gyvenęs Pociūnėliuose. Įdomu buvo susipažinti ir su kitomis Seimo rūmų salėmis. Mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius prie Seimo rūmų. Jos pasakojimą papildė Seimo nario Emanuelio Zingerio prisiminimai.

Mokiniai stebėjo Seimo posėdį, kuriame buvo svarstomas mūsų valstybės biudžetas. Po posėdžio įvyko susitikimas su Seimo nare, Sveikatos reikalų komiteto pirmininke Asta Kubiliene. Ji papasakojo apie Seimo veiklą, pabendravo su mokiniais ir pedagogais, palinkėjo sėkmės moksle, gražių artėjančių švenčių, kiekvienam įteikė po atminimo dovanėlę. Mokiniams pasitaikė proga pabendrauti ir su Seimo nariu, Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Bendravimas su Seimo nariais mokiniams liko nepamirštamas.

Vėliau mokiniai pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį. Stebėjo ir aptarė senamiesčio architektūrą, pastatų stilius. Sustojo šalia Lietuvos Respublikos Prezidentūros, iš lauko apžiūrėjo pastatą, kuriame dirba šalies Prezidentė. Aplankė Aušros vartų Švč. Mergelę Mariją. Sužavėjo auksinė Švč. Mergelės Marijos karūna, naujai nulieta už žmonių suaukotas lėšas. Katedros aikštėje vaikai apžiūrėjo prakartėlę, pasigrožėjo puošnia Kalėdų egle. Dar vieną labai gražią eglę jie matė Rotušės aikštėje.

Pažintine ekskursija į šalies sostinę mokiniai ir pedagogai liko be galo patenkinti. Pagilintos istorijos, pilietinio ugdymo, dailės, ekonomikos žinios. Buvo įdomu ir smagu!  Įspūdžių daugybė! 

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio rajone sunkiai sužalotas fermos darbininkas

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 20 d. 14.00 val. Radviliškio r., Kairėnėlių k., galvijų fermoje, ūkio darbininkas, gimęs 1958 m., ruošdamas pašarus, per pašarų metimo angą nukrito iš fermos antro aukšto ant pirmo aukšto betoninių grindų. Sunkiai sužalotas nukentėjusysis gydomas Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgijos reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Baisogaloje „Carite“ labdara – tik saviems?

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija gavo baisogalės, pavadinkime ją Janina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundą dėl Baisogalos miestelio katalikiškos labdaros organizacijos „Caritas“ veiklos.

Padeda ne tiems, kuriems reikia?

Pasak Janinos, konfliktas tarp jos ir „Caritas“ moterų kilo, kai ji nuėjo paprašyti pasirinkti labdaros – batų ir rūbų vaikams.
„Aš šiuo metu niekur nedirbu, nors esu baigusi socialinės darbuotojos kursus. Prašiau darbo seniūnės, sakė, kad šiuo metu nėra lėšų, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Darius Brazys pasakė: „Jūs ieškokitės darbo pati, o tada mes jau žiūrėsime“.

Nuėjus į „Caritas“ būstinę, jos darbuotoja Aldona Štankelienė net neleido užlipti į antrą aukštą, kur sudėta labdara, sakė, kad aš galiu eiti dirbti. Man buvo pasakyta, kad jos padeda tik sunkiai besiverčiantiems, o aš į tą kategoriją nepatenku. Vieną kartą norėjau paprašyti vyrui kokių nors darbinių batų, tai nė tų negavau“,- liejo apmaudą moteris.

Pasak baisogalės, „Carito“ moterys padeda ne tiems žmonėms: „Yra geriančių šeimų, kurioms duodama labdara. Taip pat „Carito“ darbuotojos padeda vienai jaunai moteriai, pas kurią dažnai lankosi vaikų teisių specialistai dėl vaiko nepriežiūros – jos vienas vaikas jau paimtas, gyvena pas tėvą, o moteris mėgsta linksmą gyvenimą, dažnai ten vyksta pobūviai. Tiesa, šiuo metu neturi ir darbo – buvo atleista dėl dažnų atsiprašinėjimų, policijos vizitų. Aš nieko nesakau, tegul padeda, bet gal reikia atidžiau rinktis, kam padėti, o kam ne. Kitos moterys bijo rašyti ir skųstis dėl labdaros dalinimo. Jokio piktumo neturiu, bet kodėl ne visiems „Caritas“ vienodai padeda?

Dar viena pakiršinietė gauna dideles pašalpas, o trečiadieniais labdarą į namus maišais su taksi automobiliu parsiveža. Girdėjau, kad kai kuriems žmonėms „Caritas“ ir skolas padeda padengti. Man niekas nieko nedengia, aš ir neprašau, tik pikta, kad vieniems viskas, o kitiems – nieko “,- sakė baisogalė.

Konfliktas bažnyčioje

Baisogalė Janina apmaudavo ir dėl bažnyčioje kilusio konflikto tarp jos dukrų ir „Caritas“ darbuotojų: „Mano dukros lanko bažnyčios chorą, tačiau Bronės Marašinskienės buvo nuvarytos nuo klausyklos. Vaikams buvo pasakyta: „Reikia kasdien eiti į bažnyčią, prie klausyklos ir prie komunijos“. Vaikai iš bažnyčios parėjo verkdami. Tą dieną neturėjau laiko nueiti pas kleboną pasiaiškinti, bet aš tą klausimą dar iškelsiu“

Pasak moters, Baisogalos bažnyčios klebonas geras žmogus, tačiau turbūt jis apie konfliktą su vaikais nieko nežino.

„Caritas“ darbuotojos komentaras

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija susisiekė su Baisogalos katalikiškos organizacijos „Caritas“ darbuotoja Aldona Štankeliene. „Pirmą kartą girdžiu, kad kas nors būtų išvarytas ir negautų labdaros. Pas mus kas nori, tas eina – gali ateiti ir labai pasiturintys, ir geriantys. Mes labdarą daliname kiekvieną trečiadienį – maždaug penki Baisogalos miestelio gyventojai labdaros atneša, apie penkiolika ateina pasirinkti. Mes jokių siuntinių negauname, labdara dalinamės. Visos moterys „Carite“ dirbame savanoriškai, turime šeimų su labai didelėmis problemomis, kurias padeda spręsti ir seniūnija, ir klebonas. Man tokie kaltinimai didžiulis šokas“,- sakė A. Štankelienė.

Pasak „Caritas“ darbuotojos, ji atsimena įvykusį konfliktą ir turbūt skundą atsiuntusi moteris supyko, kad jos labai padeda vienišai mamai, neturinčiai nei tėvų, nei vyro, nei namų, atvykusiai iš kito rajono.

A. Štankelienė sakė apie konfliktą bažnyčioje nieko nežinanti, tokio net negalėjo būti. Belieka tikėtis, kad konfliktas tarp Baisogalos moterų išsispręs taikiai ir nebebus skundų dėl labdaros davimo ar nedavimo, o „Carito“ labdara pasieks ne tik vienišas mamas, bet ir visus sunkiai
besiverčiančius baisogalius.

Agnė Dapkutė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019