Socialiniai tinklai

Aktualijos

LR Prezidento padėka Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bendruomenei

Avatar

Paskelbta

data

Ketvirtadienį Lietuvos Respublikos prezidentūroje vykusioje  Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojų pagerbimo ceremonijoje LR prezidentas Gitanas Naudėsa pasveikino  Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bendruomenę ir jos atletų komandą. Progimnazijos mokinius sveikino ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pirmininkė Daina Gudzinevičiūtė.

Sveikinimų ceremonijoje iš viso pagerbtos 27 mokyklų komandos, 2018–2019 mokslo metų sezono žaidynių metu užėmusios prizines vietas bendroje žaidynių įskaitoje. Visiems nugalėtojams ir prizininkams taip pat buvo įteikti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įsteigti piniginiai prizai, kurių bendra suma siekia net 15 tūkst. eurų.

Jau penkioliktą sezoną vykstančios Lietuvos mokyklų žaidynės – didžiausias mokyklų sporto renginys Lietuvoje. Iš viso 2018–2019 m. Lietuvos mokyklų žaidynių sezono metu  varžėsi apie 200 tūkst. mokinių iš 58 Lietuvos savivaldybių ir daugiau nei 900 šalies mokyklų. Taigi neįtikėtinai džiugu, jog tarp tokios gausybės dalyvių Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos atletai jau ne pirmus metus iš eilės patenka į geriausių gretas.  Šiais metais mūsų progimnazijos atletai užėmė II-ą vietą progimnazijų ir pagrindinių mokyklų antrojoje grupėje.

Tardamas sveikinimo žodį prezidentas Gitanas Nausėda pažymėjo šių rungtynių simbolinę svarbą mokyklų bendruomenėms bei jose kovojantiems mokiniams. Pasak jo, šios rungtynės yra puikus jaunosios kartos nepaprasto atkaklumo, gebėjimo stebinti visą Lietuvą veidrodis. Tad nenuostabu, kad garbė būti geriausių šalies jaunųjų sportininkų komandų gretose Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bendruomenei kelią didžiulį pasididžiavimą. ,,Sportuodami ne tik ugdote savidrausmę, ištvermę ir atkaklumą, bet ir mokotės pralaimėję atsitiesti, laikytis žaidimo taisyklių, garbingos kovos, pasitikėjimo savimi ir priešininku. Augate vidumi tvirta karta, kuri bus pasirengusi ginti Lietuvos vardą įvairiausiose srityse – tikiu, nebūtinai sporte“, – teigė valstybės prezidentas.

Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi