Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečiai – respublikinio projekto ,,Kultūrų ratas” baigiamojo renginio dalyviai

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos šeštokai, lydimi klasės auklėtojos bei tėvelių, lapkričio 23 d. vyko į Vilnių, kur dalyvavo respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje. Renginį inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyrius, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi. Projektu ,,Kultūrų ratas“ siekiama mokinius supažindinti su tautų, gyvenančių Lietuvoje, savitumu, tradicijomis, kultūrų įvairove.

Vilniuje šeštokai pristatė kūrybinį darbą ,,Lenkų tautiniai drabužiai ir velykinės tradicijos“. Vaikai scenoje pasirodė vilkėdami pačių pasiūtus spalvingus lenkų tautinius drabužius. Jie pasakojo, ką nuveikė, įsijungę į projektą, kaip sekėsi. Buvo parodytos skaidrės, primenančios, kaip šeštokai siuvo ir puošė drabužius, kaip pagal lenkišką receptą kepė pyragą ,,Velykų boba“, kaip vašku ir dažais margino kiaušinius. Pristatyti lenkų tautinę mažumą šeštokai pasirinko todėl, kad Pociūnėliuose, kurie priklauso istoriniam Liaudos kraštui, nuo seno gyveno nemažai lenkų, be to, kai kurių mokinių giminėse yra lenkiškų šaknų.

Už aktyvų dalyvavimą edukaciniame projekte ,,Kultūrų ratas“ visi šeštokai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanomis. Klasės auklėtojai įteikta atminimo dovana ir padėka už daugiakultūrio Lietuvos paveldo skleidimą, tautinės savimonės ugdymą ir tolerancijos puoselėjimą. Padėkas pasirašė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

Pasibaigus kūrybinių darbų pristatymams, visi šventės dalyviai buvo vaišinami kibinais, arbata. Po pietų laukė ekskursija po Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmų, esančių Pavilnių regioniniame parke, biologinę kolekciją. Kolekcijoje – nemažai gyvūnų. Su jais supažindino Centro darbuotoja. Vaikams buvo smalsu stebėti triušius, smiltpeles, laboratorines žiurkes, šinšilas, erelius, vėžlius, iguaną, gyvalazdę, papūgas, žuvytes ir kitus gyvūnus. Ekskursija praplėtė mokinių žinias apie supantį pasaulį.

Respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje mūsų mokyklai atstovavo šeštokai Kamilė Žilinskaitė, Nedas Bilevičius, Minvidas Cilinginas, Laurynas Jučas, Lukas Kryžanauskas, Karolis Važgauskas bei mokinių tėveliai Danguolė ir Aivaras Bilevičiai, Aistė Poškaitė, Henrita ir Vitoldas Važgauskai. Džiugu, kad tėveliai labai domisi savo vaikų popamokiniais darbais, kad patys aktyviai įsijungia į ugdomąją veiklą.

RomaBuivydienė, 6 klasės auklėtoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Seniūnijose trūksta informacijos

Avatar

Paskelbta

data

Po naujųjų metų didėjo pensijos, didėjo išmokos už pašalpas, žinoma, kilo ir parduotuvėse kainos. Beje, kainos kilo sparčiau nei pensijos ar pašalpos. Bet ne visi žino, kad kartą per metus galima gauti pašalpą.

Pirmiausiai trūksta informacijos, kas ją gali gauti,o kas negali. Savivaldybėje iš karto yra sakoma, kad viskas surašyta internetiniame puslapyje, tačiau juk ne visi moka naudotis internetu ir ne visi turi tą
internetą.

Radviliškyje ar didesniuose miesteliuose vieni per kitus greičiau sužino, kas, kur ir kaip. Tačiau Radviliškio rajone yra labai atokių kaimukų, kuriuose žmonės neturi nei kompiuterių, nei interneto, o informacijos ne visada ir visur būna iškabinta skelbimų lentose.

Tad kaip kaimo močiutei ir diedukui reikia visa tai sužinoti: interneto neturi, kompiuterio neturi, telefonas – ir tas su „knopkėmis“, o yra taip,
kad ir to telefono visai neturi.

Savivaldybė ir seniūnijos darbuotojai mano, kad jeigu jie yra mokyti, vadinasi, ir kaimukuose žmonės turi viską mokėti ir turėti. Žinau ir pažįstu žmonių po 40-50 metų, kurie nemoka internetu naudotis. Kadangi
pensijas atneša į namus, daugelis nemoka naudotis ir bankinėmis kortelėmis. Ne visi žmonės gali nuvažiuoti ir į miestą.

Ne visi mes tokie esame mokyti kaip valdžiai atrodo, sakytų, nesąmones kalbu, bet tiesa yra tokia, kokia yra. Ir galų gale, jei turi mažas pajamas, nori tik būtiniausiems pirkiniams panaudoti tuos pinigus. O apie internetą ir kompiuterius – tik pasvajoti.

Yra skiriamos vienkartinės pašalpos mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams. Kai šeimoje kiekvienam asmeniui negaunama pajamų po 125 eurus, reikia tiesiog kreiptis į savo seniūnijas, rašyti prašymą ir toks žmogus turėtų gauti pašalpą. Kiekvienas žmogus turi pasiskaičiuoti savo pajamas ir tada kreiptis į savo seniūniją. Seniūnija svarstys, ar jums priklauso ši pašalpa, ar ne.

Žinoma, nesinorėtų, kad tokias pašalpas gautų tie žmonės, kurie jas prageria. Tai turėtų įvertinti seniūnijos darbuotojai, nes tik jie
gali pažinoti savo seniūnijos gyventojus. Taip pat norėtųsi, kad kiekviena seniūnija skelbimų lentose iškabintų informaciją apie pašalpas ir ne tik apie jas. Tokios informacijos tikrai trūksta visose seniūnijose.

Nemanau, kad sunku kartą ar du kartus per metus pakabinti tokią informaciją, nes įstatymai keičiasi dažnai, o ne kiekvienas suspėja sekti bet kokią informaciją. Vienais metais, tarkime, yra mokama pašalpa,o kitais metais jau nebemokama. O gal seniūnijos taupo lėšas iš vargšų žmonių? Visa informacija turi būt teikiama seniūnijose, kur žmogus registruotas

Saulius Taločka

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujasis gimnazijos prezidentas – Dovydas Paškauskas

Avatar

Paskelbta

data

Kas geriau gali žinoti apie mokinių norus, tikslus ir iškylančias problemas bei jų sprendimo kelius, jei ne patys mokiniai? Tad 2019 m. gruodžio 19 d. įvyko Lizdeikos gimnazijos mokinių prezidento rinkimai.

Kandidatas D. Paškauskas, surinkęs 83 proc. balsų, 2020 m. sausio 16 d. buvo inauguruotas prezidentu. Susirinkę sporto salėje gimnazistai dar kartą išgirdo apie Dovydą, jo tikslus ir uždavinius, nuveiktus darbus.

Išrinktasis mokinių prezidentas prisiekė būti garbingu imnazijos lyderiu, savo gerais darbais būti pavyzdžiu kitiems, išklausyti kiekvieno gimnazisto nuomonę, aktyvinti mokinių bendruomenę, garsinti gimnaziją ne tik Radviliškio mieste, bet ir Lietuvoje, būti gimnazijos siela.

Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė ir klasių atstovai, sveikindami naująjį prezidentą, linkėjo ryžto, motyvacijos ir sėkmės būnant geru pavyzdžiu kitiems mokiniams. Tikimės, kad šie metai bus darbingi ir kupini idėjų ne tik prezidentui, bet ir visai gimnazijos bendruomenei.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019