Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečiai – respublikinio projekto ,,Kultūrų ratas” baigiamojo renginio dalyviai

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos šeštokai, lydimi klasės auklėtojos bei tėvelių, lapkričio 23 d. vyko į Vilnių, kur dalyvavo respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje. Renginį inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyrius, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi. Projektu ,,Kultūrų ratas“ siekiama mokinius supažindinti su tautų, gyvenančių Lietuvoje, savitumu, tradicijomis, kultūrų įvairove.

Vilniuje šeštokai pristatė kūrybinį darbą ,,Lenkų tautiniai drabužiai ir velykinės tradicijos“. Vaikai scenoje pasirodė vilkėdami pačių pasiūtus spalvingus lenkų tautinius drabužius. Jie pasakojo, ką nuveikė, įsijungę į projektą, kaip sekėsi. Buvo parodytos skaidrės, primenančios, kaip šeštokai siuvo ir puošė drabužius, kaip pagal lenkišką receptą kepė pyragą ,,Velykų boba“, kaip vašku ir dažais margino kiaušinius. Pristatyti lenkų tautinę mažumą šeštokai pasirinko todėl, kad Pociūnėliuose, kurie priklauso istoriniam Liaudos kraštui, nuo seno gyveno nemažai lenkų, be to, kai kurių mokinių giminėse yra lenkiškų šaknų.

Už aktyvų dalyvavimą edukaciniame projekte ,,Kultūrų ratas“ visi šeštokai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanomis. Klasės auklėtojai įteikta atminimo dovana ir padėka už daugiakultūrio Lietuvos paveldo skleidimą, tautinės savimonės ugdymą ir tolerancijos puoselėjimą. Padėkas pasirašė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

Pasibaigus kūrybinių darbų pristatymams, visi šventės dalyviai buvo vaišinami kibinais, arbata. Po pietų laukė ekskursija po Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmų, esančių Pavilnių regioniniame parke, biologinę kolekciją. Kolekcijoje – nemažai gyvūnų. Su jais supažindino Centro darbuotoja. Vaikams buvo smalsu stebėti triušius, smiltpeles, laboratorines žiurkes, šinšilas, erelius, vėžlius, iguaną, gyvalazdę, papūgas, žuvytes ir kitus gyvūnus. Ekskursija praplėtė mokinių žinias apie supantį pasaulį.

Respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje mūsų mokyklai atstovavo šeštokai Kamilė Žilinskaitė, Nedas Bilevičius, Minvidas Cilinginas, Laurynas Jučas, Lukas Kryžanauskas, Karolis Važgauskas bei mokinių tėveliai Danguolė ir Aivaras Bilevičiai, Aistė Poškaitė, Henrita ir Vitoldas Važgauskai. Džiugu, kad tėveliai labai domisi savo vaikų popamokiniais darbais, kad patys aktyviai įsijungia į ugdomąją veiklą.

RomaBuivydienė, 6 klasės auklėtoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019