Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečiai – respublikinio projekto ,,Kultūrų ratas” baigiamojo renginio dalyviai

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos šeštokai, lydimi klasės auklėtojos bei tėvelių, lapkričio 23 d. vyko į Vilnių, kur dalyvavo respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje. Renginį inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyrius, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi. Projektu ,,Kultūrų ratas“ siekiama mokinius supažindinti su tautų, gyvenančių Lietuvoje, savitumu, tradicijomis, kultūrų įvairove.

Vilniuje šeštokai pristatė kūrybinį darbą ,,Lenkų tautiniai drabužiai ir velykinės tradicijos“. Vaikai scenoje pasirodė vilkėdami pačių pasiūtus spalvingus lenkų tautinius drabužius. Jie pasakojo, ką nuveikė, įsijungę į projektą, kaip sekėsi. Buvo parodytos skaidrės, primenančios, kaip šeštokai siuvo ir puošė drabužius, kaip pagal lenkišką receptą kepė pyragą ,,Velykų boba“, kaip vašku ir dažais margino kiaušinius. Pristatyti lenkų tautinę mažumą šeštokai pasirinko todėl, kad Pociūnėliuose, kurie priklauso istoriniam Liaudos kraštui, nuo seno gyveno nemažai lenkų, be to, kai kurių mokinių giminėse yra lenkiškų šaknų.

Už aktyvų dalyvavimą edukaciniame projekte ,,Kultūrų ratas“ visi šeštokai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanomis. Klasės auklėtojai įteikta atminimo dovana ir padėka už daugiakultūrio Lietuvos paveldo skleidimą, tautinės savimonės ugdymą ir tolerancijos puoselėjimą. Padėkas pasirašė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

Pasibaigus kūrybinių darbų pristatymams, visi šventės dalyviai buvo vaišinami kibinais, arbata. Po pietų laukė ekskursija po Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmų, esančių Pavilnių regioniniame parke, biologinę kolekciją. Kolekcijoje – nemažai gyvūnų. Su jais supažindino Centro darbuotoja. Vaikams buvo smalsu stebėti triušius, smiltpeles, laboratorines žiurkes, šinšilas, erelius, vėžlius, iguaną, gyvalazdę, papūgas, žuvytes ir kitus gyvūnus. Ekskursija praplėtė mokinių žinias apie supantį pasaulį.

Respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje mūsų mokyklai atstovavo šeštokai Kamilė Žilinskaitė, Nedas Bilevičius, Minvidas Cilinginas, Laurynas Jučas, Lukas Kryžanauskas, Karolis Važgauskas bei mokinių tėveliai Danguolė ir Aivaras Bilevičiai, Aistė Poškaitė, Henrita ir Vitoldas Važgauskai. Džiugu, kad tėveliai labai domisi savo vaikų popamokiniais darbais, kad patys aktyviai įsijungia į ugdomąją veiklą.

RomaBuivydienė, 6 klasės auklėtoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Knygos “Prakalbinto stalo istorija” pristatymas

Avatar

Paskelbta

data

Spalio mėn. 25 d. 17.00 val. Radviliškio kultūros centre vyks kriminalinės policijos profesinė šventė, kurios metu bus pristatyta knyga “Prakalbinto stalo istorija” apie Radviliškio rajono policijos kriminalistą – ekspertą Kazimierą Liepą, kuriam šiais metais būtų suėję 60 m. Knygoje taip pat daug informacijos apie kriminalisto – eksperto profesiją,  prisiminimų iš Radviliškio policijos gyvenimo ir intriguojančių rezonansinių nusikaltimų tyrimo aplinkybių.
Knygos autoriai: buvęs kriminalinės policijos darbuotojas Gintautas
Šarauskas ir buvęs žurnalistas Sidas Aksomaitis.

Renginys nemokamas. Kviečiame dalyvauti!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Milijonas kiemams, bet jie skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Neapsikentę nešamo purvo į namus ir balų kiemuose, Naujosios gatvės gyventojai pradėjo Radviliškio miesto valdžią kritikuoti socialiniuose tinkluose.

Radviliškiečiai, ypač naujai renovuotų daugiabučių gyventojai iš Naujosios gatvės, turi teisę pikti – rajono valdžia liepos mėnesį pasirašė vieno milijono eurų vertės sutartį bendro naudojimo kiemų, aikštelių, dviračių takų, privažiavimų ir kitų inžinerinių statinių paprasto remonto darbams atlikti. Deja, kol kas nė vienas kiemas nėra sutvarkytas. O ir iš milijono eurų kol kas panaudoti tik porą tūkstančių eurų, bet ne pagal paskirtį – sumalta betoninė gatvių ir šaligatvių produkcija ir paskleista ant Tyrulių vietinės reikšmės kelio.
2019 metais liepos 11 dieną Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pasirašė trejų metų sutartį su valstybės įmonės AB „Kelių priežiūra“ generaliniu direktoriumi Rolandu Rutėnu. Sutarties vertė beveik milijonas eurų – 998 tūkst. 801,34. Nors tai atviras konkursas, tačiau CVP IS nėra duomenų, kiek dar įmonių dalyvavo šiame konkurse. Bet kokiu atveju, labai panašu, kad rajono valdžia tik demonstratyviai rodo rūpinimąsi gyventojais, tačiau realių darbų neatlieka. Beje, pakalbintas Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas buvo gerokai nustebęs išgirdęs sutarties sumą. Tiesa, prižadėjo pasidomėti. Kaip ir sakė pasidomėsiąs Naujosios gatvės daugiabučių kiemais.
Galime priminti, kad šie kiemai yra pateikiami kaip pavyzdiniai. Visus gyventojus politikai ir valdininkai ragina savo lėšomis prisidėti prie savivaldybės, bet ar tikrai kiekvienas norėtų gauti tokios kokybės kiemą? Jau kelinti metai iš eilės kiemuose po lietaus balos užsistovi, į namų laiptinės nešamas purvas ir kiti nemalonūs „siurprizai“, o iš  valdžios – tik šnekos.
P.S.
Tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipiasi į radviliškiečius socialinėje paskyroje „Facebook“ ,  kad daugiabučių namų gyventojai praneštų apie netvarkingus kiemus. Tarybos narys, surinkęs iš gyventojų informaciją, kreipsis į savivaldybės administraciją, kad ši neatidėliotinai problemas spręstų. Į Tarybos narį galima kreiptis ir el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt

Marius Aleksiūnas

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019