Pociūnėliečiai – respublikinio projekto ,,Kultūrų ratas” baigiamojo renginio dalyviai

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos šeštokai, lydimi klasės auklėtojos bei tėvelių, lapkričio 23 d. vyko į Vilnių, kur dalyvavo respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje. Renginį inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Pilietinio ugdymo skyrius, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie LRV, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi. Projektu ,,Kultūrų ratas“ siekiama mokinius supažindinti su tautų, gyvenančių Lietuvoje, savitumu, tradicijomis, kultūrų įvairove.

Vilniuje šeštokai pristatė kūrybinį darbą ,,Lenkų tautiniai drabužiai ir velykinės tradicijos“. Vaikai scenoje pasirodė vilkėdami pačių pasiūtus spalvingus lenkų tautinius drabužius. Jie pasakojo, ką nuveikė, įsijungę į projektą, kaip sekėsi. Buvo parodytos skaidrės, primenančios, kaip šeštokai siuvo ir puošė drabužius, kaip pagal lenkišką receptą kepė pyragą ,,Velykų boba“, kaip vašku ir dažais margino kiaušinius. Pristatyti lenkų tautinę mažumą šeštokai pasirinko todėl, kad Pociūnėliuose, kurie priklauso istoriniam Liaudos kraštui, nuo seno gyveno nemažai lenkų, be to, kai kurių mokinių giminėse yra lenkiškų šaknų.

Už aktyvų dalyvavimą edukaciniame projekte ,,Kultūrų ratas“ visi šeštokai apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanomis. Klasės auklėtojai įteikta atminimo dovana ir padėka už daugiakultūrio Lietuvos paveldo skleidimą, tautinės savimonės ugdymą ir tolerancijos puoselėjimą. Padėkas pasirašė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

Pasibaigus kūrybinių darbų pristatymams, visi šventės dalyviai buvo vaišinami kibinais, arbata. Po pietų laukė ekskursija po Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmų, esančių Pavilnių regioniniame parke, biologinę kolekciją. Kolekcijoje – nemažai gyvūnų. Su jais supažindino Centro darbuotoja. Vaikams buvo smalsu stebėti triušius, smiltpeles, laboratorines žiurkes, šinšilas, erelius, vėžlius, iguaną, gyvalazdę, papūgas, žuvytes ir kitus gyvūnus. Ekskursija praplėtė mokinių žinias apie supantį pasaulį.

Respublikinio edukacinio projekto ,,Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje mūsų mokyklai atstovavo šeštokai Kamilė Žilinskaitė, Nedas Bilevičius, Minvidas Cilinginas, Laurynas Jučas, Lukas Kryžanauskas, Karolis Važgauskas bei mokinių tėveliai Danguolė ir Aivaras Bilevičiai, Aistė Poškaitė, Henrita ir Vitoldas Važgauskai. Džiugu, kad tėveliai labai domisi savo vaikų popamokiniais darbais, kad patys aktyviai įsijungia į ugdomąją veiklą.

RomaBuivydienė, 6 klasės auklėtoja

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts