Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečiai – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dalyviai

Avatar

Paskelbta

data

 Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokiniai, lankantys raiškiojo skaitymo ir jaunųjų kūrėjų būrelius, įsijungė į Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kuri organizuojama balandžio 24 – 30 d.

Balandžio 27 d. vaikai kartu su vadovėmis Aušrele Slabokiene ir Roma Buivydiene dalyvavo akcijoje ,,Perskaitei – padovanok. Dovanoji knygą bibliotekai – dovanoji draugui”. Akcijos metu jie lankėsi Pociūnėlių miestelio bibliotekoje, bendravo su bibliotekininke Elena Jankūniene. Bibliotekai buvo padovanotos kelios įdomios, vaikų mėgiamos knygos.

Knygas dovanojo šie mokiniai: penktokai Kornelija Kriaučiūnaitė (,,Barbė Mariposa ir fėjų princesė”) ir Lukas Turskis (Mo O’Hara ,,Mano didelė riebi auksinė žuvelė zombis”), šeštokai Renaldas Kriaučiūnas (lietuvių liaudies pasaka ,,Pupa”) ir Lukas Ivanovas (Lijana Kanarskienė ,,Žaliųjų akinių paslaptis”), septintokės Rusnė Važgauskaitė ir Ugnė Važgauskaitė (,,Grimų pasakos”), Miglė Vaitkevičiūtė (Laura Ingalls Wilder ,,Miestelis prerijoje”), aštuntokas Ovidijus Buivydas (Anders Jacobsson, Soren Olsson ,,Berto žygiai”). Knygų padovanojo ir abi būrelių vadovės.

Jaunieji kūrėjai Ugnė Važgauskaitė, Rusnė Važgauskaitė, Gabija Paulauskaitė, Evelina Baužaitė, Ovidijus Buivydas ir būrelio vadovė Roma Buivydienė skyrė pinigų dešimčiai bibliotekos skaitytojo bilietų. Šiuos bilietus galės gauti tie vaikai, kurie patys negali jų įsigyti. Apie skaitytojo bilietus plačiau pasakojo bibliotekininkė Elena Jankūnienė.

Bibliotekininkė, baigiantis susitikimui, padėkojo akcijos dalyviams ir pakvietė vaikus nuolat lankytis bibliotekoje.

 

Danguolė Kavaliauskienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos
pradinių klasių ir dailės mokytoja

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi