Pociūnėliečiai – Kraštotyros dienos dalyviai


Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje rugsėjo 28-ąją surengta Kraštotyros diena, skirta Radviliškio krašto pažinimui. Dienos renginiuose aktyviai dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas su šeštokais dirbo pagal edukacinę programą ,,Radviliškio kraštas”. Mokytojas Mantas Jasiukaitis su devintokais ir dešimtokais žiūrėjo ir aptarė dokumentinį filmą ,,Radviliškio rajonas. Čia gera būti”. Mokytoja Kristina Valčiukienė aštuntokams parodė televizijos laidą ,,Susipažinkime. Aukštaitija. Apie Aukštaitiją ir aukštaičius”, surengė viktoriną apie Aukštaitijos dainas, papročius. Šio straipsnio autorė penktokus ir dešimtokus pakvietė apžiūrėti mūsų mokyklos mokinių keliolikos metų kraštotyrinių darbų parodą. Dešimtokai žiūrėjo ir aptarė fotografijų ciklą ,,Kaip gimsta medžio drožinys” (tai unikalūs kadrai apie Pociūnėlių parke pastatytą koplytstulpį). Prisiminti protėvių buitį mokiniams padėjo mokytojas Bronius Poškevičius, atsinešęs į klasę senovinių daiktų, organizavęs viktoriną ,,Atpažink daiktą”.

Kraštotyros dieną mokiniai ypač noriai keliavo. Į žygį ,,Pociūnėlių medžio drožiniai ir akmeniniai paminklai” šeštokus ir dešimtokus pakvietė mokytoja Ona Gailiūnienė ir šio straipsnio autorė. Penktokams surengtas pasivaikščiojimas po senąsias miestelio kapines ,,Praverkim atminties vartus”. Pradinukai kartu su mokytojomis Giedre Petrėtiene, Jurgita Goscevičiene, Audrone Macijauskiene ir Danguole Kavaliauskiene aplankė Šiaulės žemės apžvalgos bokštą, Kudinų piliakalnį, Šiaulėnų miestelį.

Mokinių seimelis, vadovaujamas koordinatoriaus mokyklos direktoriaus Anatolijaus Gailiūno, suorganizavo dviračių žygį į Paberžę (Kėdainių r.). Paberžėje kelis dešimtmečius gyveno ir dirbo iš Radviliškio kilęs žymus žmogus – Algirdas Mykolas Dobrovolskis (Tėvas Stanislovas), kunigas, pamokslininkas, vienuolis kapucinas, kurio gimimo 100-ąsias metines minime šiemet. Mokiniai aplankė Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, varpinę, senąją kleboniją, svirną, 1863 m. sukilimo muziejų. Mokiniai, mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas, kartu vykęs mokytojas Saulius Kryžanauskas bendravo su muziejininke Regina Galvanauskiene, stebėjo dainininko, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solisto, daugelio tarptautinių konkursų laureato Liudo Mikalausko, besirengiančio Tėvo Stanislovo gimimo 100-mečio koncertui, repeticiją.

Turiningai ir įdomiai praėjo Kraštotyros diena: mokiniai pagilino turimas žinias apie Radviliškio rajoną, sužinojo ir pamatė daug naujo, surado, kuo mūsų gimtasis rajonas išskirtinis. Mokytojai džiaugėsi, jog vaikai smalsūs, žingeidūs, aktyvūs, vertinantys kraštą, kuriame gyvena.

Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts