Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po to, kai rašėme Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija – STT akiratyje

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie abejotinai reikalingą Vasario 16-osios gatvės remontą. Pasak savivaldybės administracijos atstovų,  šios gatvės  rekonstrukcija būtina eismo saugumui užtikrinti:  Vasario 16-osios gatvėje bus įrengti pėsčiųjų takai, perėjos ir saugumo salelės, jie bus pritaikyti silpnaregiams, bus įrengti kelio ženklai, atliktas horizontalusis kelių ženklinimas, įrengtos pėsčiųjų apsauginės tvorelės, bus atnaujintas šios gatvės apšvietimas.

Be abejo, pėsčiųjų saugumas labai svarbus, tačiau stebina labai didelė šios gatvės rekonstrukcijos kaina –  šios gatvės ilgis yra  tik 297 metrai, o projekto vertė – 653 807 eurų, tad nesunku apskaičiuoti, jog 1 metro rekonstrukcijos kaina siekia daugiau  nei  2 tūkst. 200 eurų.

Kelio rekonstrukcija pigesnė nei gatvės?

Praėjusių metų vasarą  buvo paskelbti konkursai  dviem žvyrkelių atkarpoms asfaltuoti: Sedūnai – Arimaičiai  ir  Karčemos – Sedūnai.
Kelio atkarpos Karčemos – Sedūnai  asfaltavimo konkursą laimėjo UAB „Helanas“ ir ši įmonė 2540 metrų  kelio atkarpą įsipareigojo išasfaltuoti už   670 098,74 eurų sumą. Vadinasi,  šio kelio  rekonstrukcija beveik 10 kartų pigesnė, nes šis kelias  10 kartų ilgesnis, o kaina beveik ta pati.  O juk  kelio atkarpa  naujai asfaltuojama, o ne tik rekonstruojama kaip ir iki šiol  geros būklės buvusi Vasario 16-osios gatvė.

Tarybos narys kreipėsi į specialiąsias tarnybas

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narį Gediminą Lipnevičių papiktino  „kosminė“ Vasario 16-osios  gatvės rekonstrukcijos kaina – ar gali gatvės rekonstrukcija kainuoti 10 kartų brangiau nei  kelio asfaltavimas?

Suprantama, kad Vasario 16-osios gatvėje  papildomai keičiami šaligatviai, daromas žiedukas bei gerinamas apšvietimas, bet kainų skirtumas beveik 10 kartų netelpa į jokius rėmus.

Tarybos narys  G. Lipnevičius raštu kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, cituojame: „Radviliškio rajono savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės Jolantos Margaitienės, organizavo bei pasirašė Vasario 16 -osios gatvės Radviliškyje gatvės tvarkymo darbų pirkimo dokumentus. Pagal kuriuos planuoja sutvarkyti 297 metrus gatvės, šaligatvio, gatvės gale įrengiant mažą kelio žiedą. Bendra pasirašytos sutarties suma yra 653 807 eurai. Darbus atlieka „JK Ranga“. Palyginimui – kita pasirašyta sutartis kelio asfaltavimo darbams Karčemos – Sedūnai (Radviliškio r.). Kelio ilgis – 2 540 metrų, pasirašyta projekto suma – 670 098, 74 eurai. Darbus atlieka UAB „Helanas“. Nors abiejų kelių tvarkymo darbų kaina beveik ta pati, kelių ilgis abiejų darbų pirkimų skiriasi net dešimt kartų. Prašau ištirti, ar nebuvo piktnaudžiaujama ruošiant pirkimo sąlygas organizuojant Vasario 16 -osios, Radviliškis, gatvės remonto darbų pirkimą“.

Tad, ar šis naujas „įsisavinimo“ projektas taps Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimo objektu, parodys laikas. Na, o kol kas STT patvirtino, jog Tarybos nario raštas yra gautas ir bus nagrinėjamas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi