Po to, kai rašėme Ligoninės išlikimo problemos persikėlė į Tarybą

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad Seime bręsta sveikatos priežiūros tinklo pertvarka ir dėl jos piešiami įvairūs Radviliškio ligoninės išlikimo modeliai. Pertvarkos iniciatoriai – Seimo valdantieji. Savo socialinio tinklo paskyroje apie gresiančius pokyčius Radviliškio ligoninėje informavo vienas iš Seimo valdančiųjų – konservatorius, buvęs savivaldybės meras Antanas Čepononis.

Nenuostabu, kad klausimas dėl Radviliškio ligoninės naikinimo ar reorganizavimo persikėlė į 2021 m. spalio 14 d. Tarybos posėdį. Posėdžio pradžioje Tarybos narys nepartinis Gediminas Lipnevičius pasiūlė pakviesti Seimo narį A. Čepononį ir jo kolegas, kad paaiškintų, kodėl apskritai norima naikinti Radviliškio ligoninę. Taip pat pastebėta, kad informaciją apie būsimą gydymo įstaigos pertvarką daugelis Tarybos narių kol kas sužino tik iš spaudos, nors šiuo metu tik Taryba sprendžia su ligonine susijusius itin svarbius klausimus.

Beje, G. Lipnevičius neslėpė pasipiktinimo, kad toks svarbus klausimas, kaip Radviliškio ligoninės išlikimas yra slepiamas ne tik nuo politikų, bet ir nuo visuomenės. „Jau dabar galiu patvirtinti, kad tokių konservatorių užmačių mes, nepartiniai Tarybos nariai, nepalaikysime ir dėsime visas pastangas, kad ligoninė, visos paslaugos bei darbo vietos joje išliktų,“ – po Tarybos posėdžio savo požiūrį išsakė G. Lipnevičius.

Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė ir savivaldybės meras Vytautas Simelis bei pasiūlė kartu pakviesti kitą Seimo narį, Sveikatos komiteto pirmininką, konservatorių Antaną Matulą. Pasak jo, šis Seimo narys mielai atvažiuos ir pakalbės. Norime tik pastebėti, kad, rengiant publikaciją apie gresiančią Radviliškio ligoninės pertvarką, A. Matulas apie planus regionų ligoninių atžvilgiu buvo užklaustas elektroniniu paštu, tačiau nesiteikė atsakyti.

Kuo pasibaigs Seimo bei Tarybos narių diskusija apie Radviliškio ligoninės naikinimą ar reorganizavimą, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Vytautas Juozaitis

Total
0
Dalinasi
Related Posts