Po to, kai rašėme Krosnis ir toliau griūna – iš mero žadėtos pagalbos nesulaukta

Maždaug prieš mėnesį į redakciją bei Tarybos narį Gediminą Lipnevičių kreipėsi Radviliškio miesto gyventoja Daiva D. iš Dariaus ir Girėno gatvės 15 namo, kuriame kažkada gyveno Tėvas Stanislovas. Istoriniame name esančiame Radviliškio rajono savivaldybei priklausančiame bute griūva krosnis. Buto gyventojai laiko pasidėję kibirą vandens tam atvejui, jeigu kiltų gaisras, o pagalbos iš savivaldybės vadovų bei administracijos – jokios. Po to, kai rašėme apie griūvančią krosnį, pasirodo, savivaldybės atstovai socialiniame būste net neapsilankė ir nuomininkei jokios pagalbos nepasiūlė.

Valdininkai nemato „juridinio pagrindo“ tvarkyti krosnį

Socialinio būsto gyventoja kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių, prašydama padėti susikalbėti su valdininkais. Apie Daivos D. ir kartu gyvenančių žmonių problemą Tarybos narys savivaldybės vadovus informavo 2021 m. spalio 14 d. Tarybos posėdyje. Jis paklausė, ką daryti socialinio būsto gyventojams, kurių pajamos itin mažos, ir kaip užkirsti kelią nelaimei. Meras Vytautas Simelis kartu su savivaldybės administracija pažadėjo problema pasidomėti, tačiau apsimelavo. Nei iš mero V. Simelio, nei iš administracijos direktorės Jolantos Margaitienės socialinio būsto gyventojai pagalbos nesulaukė. Dėl šios problemos į savivaldybės vadovus G. Lipnevičius kreipėsi dar kartą neseniai įvykusiame 2021 m. lapkričio 25 d. Tarybos posėdyje. Jis paklausė, kodėl nepadedama istoriniame name gyvenantiems socialiai remtiniems radviliškiečiams. Meras V. Simelis tik nusuko akis, o administracijos direktorė J. Margaitienė pasisakyti liepė kitam savivaldybės darbuotojui. Savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Gintaras Pilypas informavo, kad socialinių būstų nuomininkai privalo daryti einamąjį remontą. Krosnies remontas priskiriamas būtent prie tokių darbų. Pasak G. Pilypo, savivaldybė neturi jokio juridinio pagrindo remontuoti krosnį. Savivaldybės tarnautojas patarė nuomininkei kreiptis į Socialinės paramos skyrių dėl vienkartinės piniginės socialinės paramos skyrimo. Kaip sako G. Pilypas, kaminą prižiūri namo administratorius, o krosnis – nuomininko reikalas.

Tik toks pastebėjimas, kad tiek meras, tiek savivaldybės administracijos atstovai, žinodami problemą, jau maždaug pusę metų pažeidžiamus žmones varinėja nuo vienų durų prie kitų, vietoje to, kad imtųsi veiksmų ir suteiktų pagalbą. Kaži, ar atšalus orams bei krosnį dosniau pakuriant malkomis, o socialinio būsto nuomininkei laukiant savivaldybės atsakymo dėl socialinės paramos skyrimo, nekils gaisras? Taip ir gyvename Radviliškyje – paauksuotoms trinkelėms bei bordiūrams – pinigų yra, o žmogui padėti galimybės lig šiol neatsirado.

Ieva Kučaitė

Total
11
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts