Nijolės, prižiūrinčios kapavietę Šiaulėnų kapinėse, pateiktoje nuotraukoje matoma atsiradusi dėmė ant akmens plokštės

Po to, kai rašėme Granito plokštės antkapiams gali būti ir nekokybiškos

Prieš porą savaičių rašėme, kad savaitraščio skaitytoja Nijolė (vardas dėl suprantamų priežasčių yra pakeistas) susidūrė su bėda dėl antkapio plokštės, kurioje atsirado dėmė. Granito plokštėmis kapavietę uždengusi UAB „Akrolita“ kratėsi atsakomybės ir kaltino esą pati užsakovė kalta, kad plokštės neimpregnavo, netinkamai prižiūrėjo, todėl atsisakė tvarkyti kapavietę. Redakcija išklausė abi puses ir kreipėsi į skaitytojus, prašydama pasidalinti patirtimi.

Patarė kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą

Nijolė žadėjo kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, tačiau kol kas apie tokį skundą duomenų neturime. Į redakciją kreipėsi kita skaitytoja Irena (tikro vardo ji prašė nenurodyti) ir pasidalino savo patirtimi. Moteris nurodė taip pat esanti UAB „Akrolita“ klientė ir tikino nebuvusi patenkinta bendrovės suteiktų paslaugų kokybe. Esą ji yra girdėjusi, kad tuo atveju, jeigu greitai atsiranda dėmės, kapui uždengti skirtos plokštės gali būti granito padirbiniai. Ant dviejų Irenos prižiūrimą kapavietę dengiančių plokščių taip pat atsirado dėmių, tik dar ryškesnių. Ilgą laiką bandžiusi tartis gražiuoju su UAB „Akrolita“, Irena pagaliau pasiekė, kad galų gale plokštė buvo pakeista. Pasak Irenos, šioje įmonėje yra blogai tai, kad klientai nėra informuojami, kaip reikia prižiūrėti granito gaminius, nėra aiškus garantinis laikotarpis. Jis turintis būti ne mažesnis nei 5 metai. Kad akmens plokštes reikia impregnuoti, skaitytoja teigia sužinojusi tik iš savaitraštyje paskelbtos informacijos. Kapaviečių tvarkymu bei prekyba akmens gaminiais besiverčianti įmonė apie tai esą neinformavusi. Taip pat Irena įspėjusi, kad tuo atveju, kai įmonė imtųsi keisti kapą dengiančią plokštę, gali būti, kad kapavietė bus atvira ilgą laiką. Minimu atveju teko laukti netgi tris savaites, kol kapas vėl buvo uždengtas. Nesutvarkytas kapas traukė kapinių lankytojų dėmesį ir kėlė nereikalingų klausimų, kad galbūt kažkas bus laidojamas. Irena patarė dėl granito plokštės defekto kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

Skirtingos kainos, skirtinga ir kokybė?

Granito plokštėmis uždengtų kapaviečių priežiūra yra patogi ir paprasta, todėl vis daugiau gyventojų renkasi tokį kapų tvarkymo būdą. Užtenka tik retkarčiais nubraukti šapus bei dulkes, uždegti žvakę, padėti vazonėlį su gėlėmis ir kapas atrodo tvarkingas, tačiau kainos gali ir kandžiotis. Vienos kapaviečių tvarkymu užsiimančios įmonės nurodo 115 eurų kainą už kvadratinį metrą granito plokštės, kitų įmonių atstovai teigia, kad kokybiška granito plokštė turėtų kainuoti nuo 280 iki 350 eurų už kvadratinį metrą. Kaina priklauso ir nuo atliktų darbų bei kapavietės vietos. Kapaviečių tvarkytojai aiškino, jog granitas mėgstamas skulptorių ir akmentašių dėl to, kad yra kietas ir atsparus nepalankioms oro sąlygoms ir fiziniams pažeidimams, tačiau, jei granitas yra su geležies priemaišomis, nuo drėgmės ilgainiui gali pradėti rūdyti. Tada keičiasi plokštės spalva, atsiranda dėmių. Esą kokybiška granito plokštė yra tokia, kuri ir po daugelio metų išlaiko pirminę eleganciją, o priežiūrai užtenka tik retkarčiais drėgna šluoste nubraukti paviršių.

Įmonės vadovė apie granito padirbinius nieko nėra girdėjusi

Ką mano UAB „Akrolita“ direktorė Lina Martynkina apie Irenos teiginius dėl problemų, kapavietę uždengiant granito plokštėmis, cituojame:

„Gaila, kad mūsų klientė nepanoro atskleisti savo vardo ir pavardės, todėl labai sunku komentuoti šį atvejį, tačiau jeigu brokas atsiranda dėl mūsų kaltės, mes visada problemas sprendžiame ir, esant poreikiui, plokštes keičiame. Tai patvirtina ir klientės pasakojimas, kad plokštės buvo pakeistos. Jei matome, kad dėmės akivaizdžiai atsirado dėl klientų tam tikrų veiksmų, tada, suprantama, kad nekeičiam. Tačiau kiekvienu atveju kalbame ir patariame klientams, ką toliau daryti. Patariame, kaip plokštes prižiūrėti ir kaip valyti. Netiesa, kad klientai nėra informuojami, kaip prižiūrėti natūralų akmenį. Klientams visada yra rekomenduojama naudoti natūralaus akmens priežiūros priemones, tai paryškintai parašyta ir klientams pateikiamose sąskaitose. Šiomis priemonėmis prekiaujame ir mes. Kad ir kiek klientams pasakotume apie priežiūrą, retas kuris susidomi, o kai kas nors nutinka, reiškia pretenzijas. Ir šiuo atveju labai įdomu, ar paprašius klientės sąskaitos, nerastume ten įrašytos informacijos apie natūralaus akmens priežiūros priemones. O kodėl šiuo konkrečiu atveju granito plokščių keitimas užtruko tris savaites, negaliu pasakyti, nes, kaip jau ir minėjau, nežinau, apie kurį atvejį tiksliai kalbama. Buvo atvejis kai pati klientė vis neišsirinko plokštės pakeitimui ir darbai užtruko. Į tokius pamąstymus, kaip „…Esą ji yra girdėjusi, kad tuo atveju, jeigu greitai atsiranda dėmės, kapui uždengti skirtos plokštės gali būti granito padirbiniai…“ visiškai neturiu komentarų. Mūsų įmonė dirba su natūraliu akmeniu ir apie kokius „granito padirbinius“ eina kalba, sunku pasakyti.“

Taigi, ar yra pagrindo Radviliškio rajono gyventojos įtarimams, kad plokštė yra nekokybiška, galėtų nuspręsti turbūt tik specialistai. Užsakantiems akmens gaminius vartotojams siūlome būti atidesniems, domėtis jų priežiūra, garantija bei aiškiai išsakyti savo pageidavimus darbus atliekančioms įmonėms.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
9
Dalinasi
Related Posts