Pakalniškių pagrindinė mokykla baigia veiklą

Radviliškio rajone optimizuojamas biudžetinių įstaigų skaičius, o šios optimizacijos rezultatas – mokyklų uždarymas miesteliuose ir gyvenvietėse.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau  rašė apie rajono vadovų sprendimą reorganizuoti Pakalniškių pagrindinę mokyklą, prijungiant ją prie Šeduvos gimnazijos.

Tėvų prašymai nebuvo išgirsti

Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokinių tėvai rinko parašus, Tarybos posėdžio metu kreipėsi į rajono vadovus, rengė susirinkimus prašydami, kad  mokykla liktų savarankiška, o ne taptų Šeduvos gimnazijos skyriumi, bet rajono politikai – konservatoriai ir „valstiečiai“ – gyventojų prašymo neišgirdo. Nors rajono valdantieji žadėjo, kad Pakalniškių pagrindinei mokyklai, tapus Šeduvos gimnazijos skyriumi, niekas nesikeis – tik užrašas ant sąsiuvinio viršelio. Mokinių tėvai nepatikėjo valdininkų melu, nes mokyklų uždarymo pavyzdžių – ne vienas ir ne du.

Mokykla baigia veiklą kaip juridinis asmuo

Balandžio 23 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas, kad rugpjūčio 31 d. Radviliškio r. Pakalniškių pagrindinė mokykla po reorganizavimo baigia veiklą kaip juridinis asmuo ir išregistruojamas iš Juridinių asmenų registro.

Vadinasi, Pakalniškių pagrindinės mokyklos nebeliks, ji vadinsis Šeduvos gimnazijos Pakalniškių skyriumi. Na, o kiek laiko po tokios reorganizacijos egzistuoja mokyklų skyriai, rajono gyventojai puikiai žino. Tapus Šiaulėnų gimnazijos skyriumi nebeliko Tyrulių pagrindinės mokyklos, tapus Grinkiškio gimnazijos skyriumi nebeliko Pašušvio pagrindinės mokyklos.

Tokios mokyklos reorganizacijos tikslas – „mažinti biudžetinių įstaigų valdymo išlaidas, sudaryti sąlygas plėtoti geros kokybės privalomąjį ir visuotinį švietimą, gerinti atliekamų funkcijų kokybę“.

Kad reorganizavus Pakalniškių pagrindinę mokyklą, pagerės  mokiniams teikiamos švietimo paslaugos, mokinių tėvai abejoja – jie  buvo labai patenkinti vaikų mokymu ir šioje mokykloje.

Sąraše – ir kitos kaimiškos mokyklos

Nuo rugpjūčio 31 d. kaip juridinis asmuo savo egzistavimą baigia Pakalniškių pagrindinė mokykla. Savivaldybės koridoriuose kalbama, kad netrukus vadovų sprendimu pokyčių gali sulaukti  Šaukoto, Alksniupių, Pociūnėlių mokyklos.

Paskutinį vinį į Pakalniškių pagrindinės mokyklos „karstą“ įkalė – balsavo už jos veiklos nutraukimą konservatoriai, „valstiečiai“ ir socialdemokratai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts