Po to, kai rašėme Ar radviliškiečiai galės patekti į savivaldybę?

Rugsėjo mėnesio pradžioje savaitraštis „Radviliškio kraštas“ rašė, kaip savivaldybės valdininkai, prisidengdami „korona”, lankytojams užtrenkė duris. Po rugsėjo 6 d. priimto Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės įsakymo jau kitą dieną į savivaldybės pastatą nebuvo įleista net Tarybos narė Vilma Aleknienė. Dokumentus, kuriuos ji norėjo nunešti į buhalteriją, visuomeninio komiteto UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS narė gavo palikti budėjusiam prie durų darbuotojui. Tokie apribojimai net ekstremaliosios situacijos metu neatrodė protingi, todėl nusprendėme apie šias administracijos direktorės – „Moters Saulės“ Jolantos Margaitienės užgaidas informuoti išsamiau.

Buvo nepageidaujami kone visi lankytojai

Administracijos direktorė J. Margaitienė įsakymu neva siekė „tinkamai valdyti ekstremaliąją situaciją ir užkirsti kelią galimam tolimesniam COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimui”. Visi asmenys, neišskiriant savivaldybės biudžetinių įstaigų administracijos darbuotojų, Tarybos narių ir net pačių savivaldybės administracijos darbuotojų, prieš apsilankydami savivaldybės pastate, turėjo savivaldybės darbuotojams paskambinti arba parašyti elektroninį laišką bei užsiregistruoti vizitui. Lankytojai būtų priimami savivaldybės pastato vestibiulyje arba seniūnijose ir tik retais atvejais, administracijos darbuotojų lydimi, – jų darbo vietose. Tokiu atveju savivaldybės darbuotojai savo darbo vietose galėjo pasijusti visiškai laisvai bei nevaržomai, darbo metu veikti ką panorėję, nebijodami, kad smalsios akys pamatys kavagėrius bei neva draugiškus pasikikenimus.

Tarybos narys kreipėsi į Savivaldybės vadovus dėl paaiškinimo

Paklausimus Savivaldybės merui Vytautui Simeliui bei administracijos direktorei Jolantai Margaitienei išsiuntė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, domėdamasis, kodėl gyventojai bei Tarybos nariai darbo reikalais negali lankytis Savivaldybės pastate, taip pat – į ką Tarybos nariai turėtų kreiptis, norėdami gauti leidimą darbo reikalais patekti į savivaldybės pastatą: į merą, direktorę, ūkvedį, o gal  – valytojas, kurios pasitinka prie durų. Taip pat merui V. Simeliui užsiminta, kad jis turėtų spręsti dėl administracijos direktorės tinkamumo eiti pareigas, nes tai ne pirmas toks keistas jos sprendimas.

Direktorės sprendimas pakeistas

Praėjus tik kelioms dienoms po Tarybos nario kreipimosi, rugsėjo 20 d., iš savivaldybės administracijos gautame pranešime informuojama, kad Tarybos nariai savivaldybės pastate lankytis jau gali, kadangi minėtas Savivaldybės administracijos direktorės 2021 m. rugsėjo 6 d. įsakymas „Dėl darbo organizavimo Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje” buvo pakeistas.

Galės lankytis be apribojimų?

Paprašius pakomentuoti pasikeitimus minėtame įsakyme, savivaldybės administracijos vardu  paaiškinta, kad 2021 m. rugsėjo 6 d. įsakyme Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariams nebuvo suteikta išskirtinių teisių, o 2021 m. rugsėjo 14 d. „įsakymo 1.1 punkte nustatyta, kad Radviliškio rajono savivaldybės administracija, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai ir Radviliškio rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų administracija į savivaldybės pastatą gali pateikti be apribojimų“. Džiugu, kad administracijos direktorė J. Margaitienė vis tik savo sugalvotą tvarką permąstė iš naujo ir pabandė pritaikyti prie realybės. Bet ar pakeistas įsakymas iš tiesų suteikia teisę gyventojams bei Tarybos nariams savivaldybės pastate lankytis be apribojimų?

Norint patekti į kabinetus – skiepai, testai ir kiti reikalavimai

Panagrinėjus 2021 m. rugsėjo 14 d. administracijos direktorės įsakymą, 1.1 punkte matyti kiek kitokia informacija: „Radviliškio rajono savivaldybės administracija, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai ir Radviliškio rajono savivaldybės biudžetinių įstaigų administracija kontaktiniu būdu asmenis aptarnauja darbo vietose tik tuomet, kai asmenys atitinka vieną iš šių kriterijų”…

Reikalavimai – būti pasiskiepijus viena iš COVID-19 ligos vakcinų, būti persirgus COVID-19 infekcija, turėti COVID-19 tyrimo rezultatą arba būti nepilnamečiu iki 16 metų amžiaus. Nurodomi konkretūs terminai, kiek laiko turi būti praėję po skiepo, kiek galioja testų atsakymai. Liko ir punktas dėl lankytojų užsiregistravimo vizitui pas administracijos darbuotojus bei siūlymo žmones priiminėti vestibiulyje. Nors „patobulintas” įsakymas nėra visiškai aiškus, tačiau bent jau bandoma rasti priežasčių lankytojus priimti savivaldybės tarnautojų darbo vietose.

Rita Grigalienė

Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts