Po Tarybos nario įsikišimo teismo nutartis pagaliau įvykdyta

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad  Radviliškio rajono savivaldybės administracija nelinkusi savo veikloje vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais, taip pat neskuba vykdyti ir  teismo nutarčių.

Savivaldybės administracija „Radviliškio rajono paramos centrui“, leidžiančiam savaitraštį „Radviliškio kraštas“, bandė nuslėpti informaciją, kokia buvo komisijos sudėtis, sudarytos  administracijos direktorės Jolantos Margaitienės kolegos konservatoriaus, ŠSPC direktoriaus, Vaidoto Jakavičiaus elgesiui tirti, kokie buvo balsavimo rezultatai. Priminsime, kad V. Jakavičius į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ akiratį buvo patekęs dėl didelio noro „prichvatizuoti“ Šeduvos aerodromą.

Dėl prašomos informacijos neteikimo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija nusprendė kreiptis į teismą ir teismo keliu savivaldybės administraciją įpareigoti pateikti informaciją. Direktorės J. Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija visus teismus pralaimėjo,  teismas įpareigojo pateikti savaitraščiui visą prašomą informaciją, o vėliau ir sumokėti  „Radviliškio rajono paramos centrui“ tūkstantį eurų bylinėjimosi išlaidų. Administracijos direktorė net septynis mėnesius nevykdė  teismo nutarties  ir  tik įsikišus Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui, VšĮ „Radviliškio rajono paramos centras“ buvo sumokėtos priteistos bylinėjimosi išlaidos.

Tiek meras, tiek administracijos direktorė dažnai „suka uodegas“ ir stengiasi tik  dalinai atsakyti į savaitraščio užduodamus klausimus arba „pamiršta“ atsakyti, taip pažeisdami Viešojo informavimo įstatymą. Tikimės, kad gavusi teismo „įvertinimą“ bei sumokėjusi baudą, savivaldybės administracija atsakys į redakcijos užduodamus radviliškiečiams aktualius klausimus: kas ir už kiek perkama, kodėl tokie brangūs remontai ir t.t.

Kadangi  direktorės J. Margaitienės  vadovaujama administraciją baudą sumokėjo iš mokesčių mokėtojų pinigų, o ne savo asmeninių lėšų, lauksime, kol bus apmokėti savivaldybės išleisti pinigai, nes mokesčių mokėtojai neturi nukentėti dėl to, kad administracijos vadovai slepia radviliškiečiams rūpimą informaciją. Ar direktorė padengs bylinėjimosi išlaidas, ar jos bus sugrąžintos į biudžetą tesimų keliu – parodys laikas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts