Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po kaimynės įskundimo – didelė bauda

Avatar

Paskelbta

data

Kantriai dvi savaites saviizoliacijoje išbuvusią radviliškietę pasivijo žinia, kad pakartotinis Covid-19 tyrimas taip pat yra teigiamas. Todėl vėl buvo nubrėžta 2 savaičių saviizoliacijos riba, kurią vos po kelių dienų radviliškietė peržengė anksčiau laiko. Moteris teigė, kad pritrūko maisto, todėl nuėjo į parduotuvę. Apie pažeidėją policijai pranešė kaimynė. Teismas pažeidėjos nepasigailėjo ir paskyrė jai net 1700 eurų baudą

Sukėlė pavojų

Teismo baudžiamajame įsakyme rašoma, kad būdama medicinos įstaigos informuota apie savo ligą ir įspėta dėl apsaugos priemonių, kurių ji privalo laikytis bendraudama su žmonėmis, moteris sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga liga. Nors ir žinodama, kad serga koronavirusu, moteris praėjusių metų  spalio 3-ąją apie 1,5 val. vaikščiojo miesto gatvėmis. Maža to, remiantis prekybos centro vaizdo kamerų įrašais, ji užsuko apsipirkti ir parduotuvėje išbuvo nuo 15.43 val. iki 15.58 val. Taip radviliškietė sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga.

Policijos tyrėjos tarnybinio pranešimo duomenimis, spalio 3-ąją, 15.58 val., pareigūnai sulaukė skambučio skubios pagalbos telefonu. Kaimyne prisistačiusi pranešėja informavo, kad moteris, kuriai nustatytas teigiamas Covid-19 ligos testas, nesilaiko saviizoliacijos ir išėjo į prekybos centrą.

Pritrūko maisto

Radviliškio gyventoja pasakojo, kad visa istorija prasidėjo gerokai anksčiau. Paaiškėjo, kad būdama darbe ji turėjo kontaktą su sergančiu Covid-19 asmeniu, todėl  buvo saviizoliacijoje ir niekur iš namų nėjo. Vis dėlto  rugsėjo 30 d. jai buvo nustatytas teigiamas Covid-19 ligos testas, apie tai ją telefonu informavo vyresnioji slaugytoja, o vėliau paskambino darbuotoja iš Visuomenės sveikatos centro, kuri išaiškino, kad moteris negali palikti saviizoliacijos vietos. Radviliškietė  teigė, kad gyvena su draugu, kuris taip pat buvo karantine su ja namuose, niekur negalėjo iš namų išeiti. Jokių artimųjų asmenų, giminaičių, kas jai galėtų parūpinti maisto produktų, ji neturėjo. Dėl šios priežasties, pasak  jos, ir išėjo viena iš savo namų. Moteris teigė, kad niekur neužėjo, patraukė tiesiai į arčiausiai namų esantį prekybos centrą. Prekybos centre užtruko ne ilgiau 20 minučių. Jai tik grįžus iš parduotuvės, kelios minutės po 16 val., pas ją į namus atvyko policijos pareigūnai, kurie nurodė, kad ji buvo palikusi saviizoliacijos vietą, nors to daryti negalėjo. Moteris teigė, kad supranta, jog nesilaikydama saviizoliacijos, ji padarė nusikaltimą, dėl ko galėjo užkrėsti aplinkinius asmenis užkrečiamąja liga Covid-19, bet manė, kad užtruko neilgai parduotuvėje ir išėjusi iš namų, todėl galimai nieko neužkrėtė. Teismas radviliškietę pripažino kalta ir paskyrė jai 2550 eurų baudą. Vis dėlto, dėl kaltės pripažinimo, moteriai bausmė buvo sumažinta trečdaliu – iki 1700 eurų. Ją radviliškietė įpareigota sumokėti per 12 mėnesių nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Moteris įspėta, kad nustatytu terminu baudos nesumokėjus, jos vykdymas bus perduotas antstolių kontorai dėl priverstinio baudos išieškojimo. Pateikta ir alternatyva. Jei nuteistoji neturi lėšų sumokėti teismo paskirtą baudą, teismas, su jos sutikimu, šią bausmę gali pakeisti viešaisiais darbais.

Parengta pagal spaudą

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi