Priešgaisrinės apsaugos tarnybai sustabdžius UAB „Gairelita“ veiklą, kol nebus visiškai sutvarkyta teritorija, įmonės vadovai skuba atsikratyti likusių pjuvenų kalnų įmonės teritorijoje ir jas veža į Kutiškių kaimą. Šiame kaime įmonė išsinuomavo iš žemės savininko sklypą ir ten pila apdegusių, chemikalais sulietų pjuvenų kalnus. Tad Radviliškyje pjuvenų kalnai nyksta, o nauji dygsta Kutiškių kaime. Šio kaimo gyventojai su nerimu žiūri į iš „Gairelitos“ atgabentų pjuvenų krūvas – o jeigu jos čia užsidegs – juk Kutiškių kaime dar daugiau gyvenamųjų pastatų nei šalia šios įmonės Radviliškyje.
Galima įžiūrėti dar vieną grėsmė – chemikalai iš sulietų pjuvenų gali prasiskverbti į gruntinius vandenis ir juos užteršti. Beje, apie Kutiškių kaime pradėtas sandėliuoti pjuvenas iš „Gairelitos“ nieko nežinojo aplinkosaugininkai, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ apie tokią įmonės pjuvenų „kelionę“ ir jų sandėliavimą informavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentą.
Nors įmonė ir uždaryta, šalia jos gyvenančių Jakštų šeimai ir vėl neramu – traktoriai dirba per naktis, stumdo pjuvenas, vilkikai jas veža.
„Norėtume paprašyti ramybės naktimis, nes dabar iš įmonės teritorijos sklinda didžiulis triukšmas, traktorių šviesos spigina tiesiai į langus. Poilsis tapo neįmanomas. Mūsų nuomone, pagrindinį darbą galima atlikti dieną“,- rašo „Gairelitos“ kaimynai.
Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas 2020-12-24.
Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.
Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.
Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.
Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.
Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.
Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.