Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Bičiuliškos Dūzgės 2017

Avatar

Paskelbta

data

Ar girdėjote, kaip pavasarinio žydėjimo metu dūzgia bitės? Gegužės 27 d. Raudondvario kultūros namuose draugiškai ir linksmai, žydinčių kaštonų ir alyvų apsuptyje, šurmuliavo respublikinis aklųjų ir silpnaregių mėgėjiškų teatrų festivalis “Bičiuliškos Dūzgės 2017”.

Tai jau ketvirtasis Radviliškio filialo festivalis, kuris sukviečia teatro mylėtojus, gerbėjus ir bendraminčius kartu pasibūti, pasidžiaugti šilta bendryste ir draugyste, parodo, kad teatro saviveiklos grupių ir jų vadovų dėka, galima įveikti nemažus atstumus, nuvyti scenos baimę, bendrauti, linksmintis ir trumpam pamiršti kasdienes negalios problemas.

Šis festivalis gimė labai netikėtai, prieš keturis metus, kai dar aš pati vaidinau Radviliškio aklųjų ir silpnaregių dramos būrelyje. Atostogaujant Šventojoje su teatro grupės bičiuliais sumąstėme, kad būtų labai smagu, kažkur gamtoje, kaime padaryti draugišką vaidinančių grupių susitikimą ir tai ką mokame, sugebame parodyti kaimo žmonėms. Nereikėjo ilgai galvoti, kai man į galvą šovė mintis, o kodėl gi tai negali vykti mano gimtinėje, Kunigiškių kaime, gražiame kraštovaizdžio draustinyje, kur yra didelė, erdvi sodyba, aktyvi, renginius mėgstanti kaimo bendruomenė ir visoms mano idėjoms, padėti neįgaliesiems, pritariantis tėtis A. Bitis. Kaip tarėme, taip ir padarėme, 2013 m. birželio mėnesį trys mėgėjiško teatro kolektyvai, kaip bitelės su​skriejo​ lyg į avilį, nuo ko ir kilo festivalio pavadinimas, bet tada tikrai nesitikėjau, kad šitas bičiuliškas pasibuvimas tęsis ir išaugs į respublikinį festivalį.

Šiais metais festivalyje “Bičiuliškos Dūzgės” dalyvavo penki kolektyvai iš Panevėžio, Klaipėdos ir Radviliškio.( Čia vardinti kolektyvų ir pasirodymų pavadinimus ) Buvo malonu stebėti pasirodymus, susitikti su senais draugais ir susipažinti su naujais žmonėmis. Festivalio geroji ir šiltoji siela, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkė Janina Aižinienė gausiai ir dosniai visus sveikino, dėkojo svečiams iš sostinės, rajono savivaldybės,  visiems rėmėjams, dalyvavusiems kolektyvams, nes, manau, kad tik šios nuostabios moters dėka, jos atsidavimu neįgaliųjų žmonių problemoms, užuojauta ir pagalba jiems šis festivalis iš Kunigiškių kaimo kasmet keliavo vis pirmyn ir jau žygiuoja į penktąjį, jubiliejinį festivalį. Dešimtmetį atšventęs Radviliškio dramos būrelis garbingai buvo pavadintas “Žiburio” vardu. Buvo malonu tuo kartu pasidžiaugti su teatro grupės režisiere R.Petrauskiene.

Po pasirodymų, visiems svečiams buvo galimybė apsilankyti Raudondvario žirgyne, pasigrožėti žirgais, nusifotografuoti ar slapta šiems gražuoliams padovanoti duonos riekę. Pasivaikščiojus žirgyne visi keliavome į valgyklą, kur laukė šeimininkių paruoštas stalas su garuojančiu kvapniu troškiniu. Visų akys švietė džiaugsmu ir draugiška šiluma, spindėjo šypsenos, skambėjo dainos, sukosi poros ​,rateliai​ . Nepastebimai prabėgo laikas ir atėjo metas išsiskirti iki kito karto, iki kito, sekančio festivalio. Manau, kad visiems užteks noro ir entuziazmo kurti naujus spektaklius , repetuoti, vaidinti ir vėl pražydus sodams, kaip toms bitėms suskristi bičiuliškai padūgzti teatro scenoje ir ​jausti laimę​ kad esame kartu, kad galime ir mokame turiningai susitikti, pasilinksminti ir dovanoti džiaugsmą kitiems.

 

Rūta Bitytė- Stakvilevičienė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi