Socialiniai tinklai

Aktualijos

PILIETIŠKUMO DIENA ,,PRAEITIES SKRYNIĄ PRAVĖRUS“

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 9 dieną Baisogalos mokykloje-darželyje organizuota įdomi  pilietiškumo diena ,,Praeities skrynią pravėrus“.

Dienos pradžioje,  susipažinus su renginio dienotvarke,  buvo pristatyta Radviliškio rajono  savivaldybės Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centro  darbuotojų komanda, vadovaujama centro direktorės E.Karaliūtės. 4 a klasės mokiniai pakvietė draugiškam pasisveikinimui kartu pažaidžiant lietuvių liaudies žaidimą ,,Graži mūsų šeimynėlė“. Po to klasėse,   vadovaujant amatų centro darbuotojams, mokiniai  išbandė savo sugebėjimus kuriant odos, vilnos vėlimo, keramikos, tekstilės gaminius. Po pertraukėlės visi sugrįžo salę, kur vyko veiklų aptarimas, senų rakandų ir gaminių paroda  ir viktorina-supažindinimas su amatais. Galiausiai, atspėję kepėjo amatą, šventės dalyviai buvo pavaišinti  baisogaliečių  kepyklėlės ką tik iškeptais riestainiais.

Tikimės, kad ši pilietiškumo diena paskatino plėtoti lietuvių etninę kultūra, analizuoti lietuvių papročių vertingumą, būti aktyviais Lietuvos kūrėjais.  Nuoširdžiai dėkojame amatų centro darbuotojams ir renginio organizatorėms mokytojoms D. Volskytei ir Z. Bliznikienei,  kurių dėka mūsų mokyklos pradinukai turėjo galimybę prisiliesti prie atvertos praeities skrynios.

 

Baisogalos mokyklos-darželio informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi