Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pilietiškiausias – „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys V. Mikalauskis

Avatar

Paskelbta

data

 

Nuo šių metų gegužės mėnesio Radviliškio rajone vyko Radviliškio rajono savivaldybės ir Radviliškio rajono Policijos komisariato organizuotas konkursas „Aktyviausia Radviliškio rajono bendruomenė 2016“ . Konkurso metu buvo renkama aktyviausia Radviliškio rajono bendruomenė ir pilietiškiausias Radviliškio rajono savivaldybės žmogus.
Gruodžio 16 d. Radviliškio rajono policijos komisariate vyko baigiamasis renginys, kuriame buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai.
Pilietiškiausiu 2016 m. Radviliškio rajono savivaldybės gyventoju tapo „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys Vytautas Mikalauskis. Vytautas aktyviai dalyvauja „Radviliškio krašto bendruomenės“ inicijuotuose renginiuose: medelių sodinimo akcijose, Antaniškių miško švarinimo akcijoje, bendruomenės išvykose. Radviliškio rajone ir mieste pastebimas negeroves V. Mikalauskis kas savaitę aprašo savaitraščio  „Radviliškio kraštas“  skiltyje „Pastebėjimai ir pamąstymai“. Džiugu, kad skiltis įdomi radviliškiečiams ir pastebėję netvarką jie paskambinę į redakciją sako: „Pasakykite Vytautui, kad pasižiūrėtų ir aprašytų“.
Be šios negerovių stebėtojo veiklos Vytautas Mikalauskis jau dešimt metų savanoriauja Probacijos tarnyboje: skaito paskaitas lygtinai nuteistiesiems, vyksta su šios tarnybos darbuotojais į reidus.
V.Mikalauskis ir geras Radviliškio viešosios bibliotekos bičiulis. Jis bibliotekai padovanojo nemažai knygų, dalyvauja renginiuose.

Linkime Vytautui ir toliau aktyviai viešinti šalia mūsų klestinčias negeroves, netvarką. Juk kuo daugiau bus pilietiškų ir aktyvių žmonių, tuo mūsų miestas ir rajonas bus tvarkingesnis, švaresnis.

Aktyviausia 2016 m. bendruomene pripažinta Baisogalos priestočio bendruomenė „Imantai“. Ši bendruomenė organizuoja nemažai susitikimų su policijos pareigūnais, rūpinasi savo narių saugumu. Linkime „Radviliškio krašto bendruomenės“ bičiuliams imatiškiams ir toliau būti aktyviai, vieningai.
Renginyje buvo įteiktos padėkos ir kitiems policijai ir visuomenei atsidavusiems radviliškiečiams:  Viliui Ramoškai – geriausiam 2016 m. policijos rėmėjui; Mindaugui Urbonavičiui – už savanorišką ir aktyvią prevencinę veiklą Radviliškio rajono savivaldybės jaunimo labui.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi