Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pigesnės šilumos gyventojams neverta tikėtis …

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 9 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo išklausyti pranešimai, kaip įmonės bei įstaigos pasiruošė šaltajam metų sezonui.
UAB „Radviliškio šiluma“ šildymo sezonui pasiruošė
Posėdyje dalyvavęs UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis sakė, kad šilumininkai sezonui pasiruošę. Kuras nupirktas beveik visas, o ar jo užteks, priklausys nuo žiemos.
Aišku, visus miesto gyventojus domina šilumos kaina – ji kils ar mažės. „2012- 2014 m. buvo kuras pigesnis, tad ir šilumos kaina buvo mažesnė. Šiandien nelabai įsivaizduoju, kad šilumos kaina mažėtų – kyla kuro kaina, atlyginimai. Šiandien paklausčiau, kas pastaruoju metu atpigo? Jeigu viskas brangsta, kaip gali vienintelė šiluma pigti? Žmogui skaudu, kai už šilumą turi nemažai sumokėti, tačiau ir jos kiekiai tiekiami nemaži. Sąskaitų už šildymą dydį lemia ir namo būklė.  Šilumos kainą skaičiuojame cento trečią skaičių po kablelio, bet nežiūrime į namo būklę. Jeigu vidurkis geriausio namo už šildymą per sezoną yra apie 60 -70 eurų, tai prasčiausio namo – per 300 eurų. Už normalaus buto normaliame name šildymą  per sezoną sumokėti užtenka vieno minimalaus atlyginimo, o jeigu namas „kiauras“, mokestis už šildymą gali siekti per 300 eurų. Nemanau, kad vienas minimalus atlyginimas arba gera pensija per šildymo sezoną yra didelis mokestis už šilumą“,- sakė P. Mickaitis.
Beje, direktorius kažkodėl neprisiminė, kad praėjusių metų pabaigoje gyventojai Radviliškio mieste už šilumą mokėjo per mėnesį net po šimtą ir daugiau eurų. Jeigu ir toliau bus pateikiamos tokios sąskaitos, minimalaus atlyginimo per šildymo sezoną mokesčiams už šilumą tikrai neužteks.
P. Mickaitis ragino gyventojus susitvarkyti namų laiptinių duris, stogus, rūsių langus ir tada mokesčiai už šildymą bus mažesni. O dar geriau, be abejo, būtų renovuoti daugiabučius namus.
Daugelis radviliškiečių norėtų mažesnių sąskaitų už šildymą, bet  miestiečius gąsdina  „šalutinės“ renovacijos pasekmės: daugelį metų mokama paskola už renovaciją ir daugeliu atvejų nekokybiškas darbų atlikimas.
Dar UAB „Radviliškio šiluma“ vadovas informavo, kad šilumos trasų renovacija baigta, jose patiesti mažesnio diametro vamzdžiai, kuriais cirkuliuos mažesnis kiekis vandens, tad  jis greičiau sušils, energijos sąnaudos bus mažesnės.
Belieka tikėtis, kad jeigu šiluma gyventojams ir nepigs, tai bent ir drastiškai nebrangs.
Prieš šalčius pasirūpinkime vamzdžiais

UAB „Radviliškio vanduo“ vadovas Egidijus Barčkus paragino gyventojus prieš šalčius pasirūpinti įvadais bei vamzdžiais, kuriais teka vanduo: „Gyventojai, kurie turi nusivedę vandens atšakas į ūkinius pastatus, laistymo sistemas, iš jų turėtų išleisti vandenį. Kai vamzdžiai užšąla, nesimato nieko baisaus, tačiau kai vamzdžiuose vanduo atšyla, pasimato įtrūkimai. Socialiniuose būstuose ir senuose dviaukščiuose namuose  vandens vamzdžiai išvedžioti koridoriuose, kurie nešildomi. Vamzdžius koridoriuose reikėtų apšiltinti. Įmonės taip pat turėtų apsižiūrėti savo teritorijas, ar nėra pavogtų vandentiekio dangčių, ar nėra užgriuvimų, įlūžusių perdangų – tai įmonių vadovų pareiga, mūsų specialistai šių teritorijų netikrins. Dar noriu priminti, kad vamzdžių atšildymas, jeigu jie užšalo dėl gyventojų kaltės, nuo praėjusių metų yra mokamas“.
Gera vandentiekininkų naujiena rajono gyventojams – atliekant vandens tyrimus, arseno vandenyje neaptikta.
Kelininkai ir miesto seniūnijos atstovai posėdyje nedalyvavo
Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiuose papasakodavo ir kelininkai, kaip jie pasiruošė žiemos sezonui. Tačiau šiame posėdyje Valstybės kelių atstovai nepanoro dalyvauti, o „Radviliškio kelių“ vadovas patikino, kad žvyro slidžių kelių barstymui turi pakankamai.
Gaila, kad posėdyje nedalyvavo Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas – įdomu, kaip seniūnija pasiruošė šaltajam sezonui – slidžių šaligatvių barstymui. Radviliškiečiai turbūt iki šiol su siaubu prisimena praėjusią žiemą, kai miesto šaligatviai  dažnokai primindavo čiuožyklą.
Po  bulviakasio – ligos
VšĮ Radviliškio ligoninė direktorius Vaidas Smalinskas informavo, kad ligoninę užplūdo pacientai su įvairiais peršalimo susirgimais. Gydytojai juokauja, kad po bulviakasio žmonės pradėjo sirgti. Dažniausi susirgimai – peršalimo ligos, pneumonijos.
Rajono gyventojai jau gali mokamai skiepytis nuo gripo, nemokamos vakcinos dar negauta. Norintiems skiepyti nuo gripo, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, jis įvertins sveikatos būklę ir išrašys siuntimą. Mokamos vakcinos kaina – per 11 eurų.
Beje, dauguma norinčiųjų pasiskiepyti nuo gripo už vakciną turės mokėti, nes nemokamos vakcinos rajonas gauna labai mažai – praėjusiais metais buvo gauta apie 1300 nemokamų injekcijų, kurios buvo skirtos viso rajono rizikos grupės asmenims. Į rizikos grupę įeina nėščiosios, vaikai, asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis.
Miškininkams – sunkmetis
Posėdyje dalyvavę miškininkų atstovai pasiskundė užgriuvusiais sunkumais. Pasak jų, atpigo malkos, jų kaina prasideda nuo 20 eurų, tad  ir šaltuoju metų sezonu didelio pelno už malkas nesitikima.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Žalgirio gatvės projektas – be automobilių stovėjimo vietų?!

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje, slaptame susirinkime, buvo svarstyti Radviliškio miesto Žalgirio gatvės tarp Miško ir Maironio gatvių rekonstravimo diegiant eismo saugos priemones techninio projekto projektinių pasiūlymų sprendiniai. Nors šis susitikimas su projektuotojais buvo įvardintas kaip „projekto viešinimas“, tačiau viešoje erdvėje apie tai nebuvo jokios informacijos.

Pristatytas abejotinas projektas

Projektuotojo – AB „Panevėžio statybos trestas“ – atstovas ir projekto vadovas Mindaugas Gaigalas pristatė projektinius sprendinius susirinkusiems Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovams, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariams ir  visuomenės atstovams.

Šio projekto eismo saugumo sprendinius finansuoja Europos sąjunga su savivaldybės prisidėjimu. 

Pasak projektuotojo, Žalgirio gatvės rekonstrukcija suprojektuota pagal C kategorijos gatvės reikalavimus. Projektuotojas Žalgirio gatvėje numatė 6 metrų važiuojamąją dalį, abiejose gatvės pusėje būtų 1,5 m dviračių takai, taip pat šaligatviai nuo 1,20 m iki 1,50 m pločio bei 1 m  techniniai šaligatviai. Taip pat projekte ties sankryžomis numatytos 6 metrų techninės sankryžėlės, priversiančios vairuotojus mažinti greitį ir taip užtikrinti pėsčiųjų saugumą. „Jūsų Žalgirio gatvė nėra ilga ir problematiška“,-  taip rekonstrukcijai paskirtą gatvę apibūdino projektuotojas.

Po šios projektuotojo frazės tapo aišku, kad jis nelabai įsivaizduoja, kokia ši gatvė judri ir problematiška, ypač turgaus dienomis.

Pasigesta automobilių stovėjimo vietų

Po projekto pristatymo susitikimo dalyviams kilo nemažai klausimų. „Kokie projekte yra pasiūlymai automobilių stovėjimui?“,- pasidomėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Pasak projektuotojo M. Gaigalo, automobilių statymui vietos nebelieka, todėl projekte  automobilių statymo vietų paprasčiausiai nenumatyta. Šis projektuotojo atsakymas sukėlė karštas diskusijas. „Ketvirtadieniais ir šeštadieniais, turgaus dienomis, visa Žalgirio gatvė nuo Maironio iki Eglių gatvių būna užstatyta mašinomis, taip pat gatvėje mašinas stato ir tėvai, atvežę vaikus į muzikos mokyklą, šios mokyklos mokytojai, tad automobilių stovėjimo vietos šioje gatvėje labai reikalingos“,- sakė  projekto viešinime dalyvavę visuomenės atstovai.

Pasak Tarybos nario G. Lipnevičiaus, nenumačius automobilių stovėjimo vietų, bus žlugdomas ir turgaus verslas, taip pat ir  prie kitų šioje gatvėje esančių prekybos įmonių negalės privažiuoti klientai, tad nukentės verslininkai. Šioms išsakytoms mintims paantrino ir Tarybos narys J. Povilaitis.

Bandyta ieškoti išeičių

Projekto viešinimo metu kilo audringos diskusijos dėl automobilių stovėjimo vietų įrengimo. Pirmiausia buvo pasiūlyta atsisakyti  dviračių takų. „Gal būtų galima sutapatinti šaligatvį ir dviračių taką, tada liktų vietos automobilių stovėjimui?“- siūlė  rajono architektas A. Valuckas.  Tačiau projektuotojo nuomone, tokių „hibridų“ miestuose nebūna.

Susitikimo dalyviai siūlė apskritai atsisakyti dviračių takų: „Argi Radviliškyje tokie populiarūs dviračiai, kad gatvėje reikėtų takų iš abiejų pusių?“ Pasigirdo ir ironiškų pasiūlymų: „Padarykime Radviliškį „žaliu“ miestu, uždrauskime  miesto centre automobilių eismą, tada nebereikės ir vietų automobilių stovėjimui“. Beje, „žaliu“ miestu Radviliškio padaryti nepavyks, nes rekonstruojant Žalgirio gatvę ir joje teks iškirsti medžius. Skaitytojams priminsime, kad rekonstruotame Radviliškio miesto centre, kuris priduotas tik šiemet, nėra nei vieno dviračio tako.

Diskusijos metu paaiškėjo, kad  dviračių takų atsisakyti negalima, nes jie priklauso tikslinėms išlaidoms, kurias finansuoja ES kaip eismo saugumo užtikrinimo priemonę, o automobilių stovėjimo vietos šioms tikslinėms išlaidoms nepriklauso.

„Gal būtų galima šį projektą perkelti į Mažvydo gatvę, nes joje nereikia tiek daug vietų automobilių stovėjimui, išskyrus prie UAB „Multimeda“ įmonės, o Žalgirio gatvę tvarkyti savivaldybės lėšomis?“- kaip vieną iš sprendinių pasiūlė Tarybos narys G. Lipnevičius. Tačiau, pasak architekto, lėšos yra skirtos Žalgirio gatvės rekonstrukcijai.

Pasak  savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo Žalgirio gatvėje nereikėtų tokių plačių šaligatvių – tai per didelė prabanga, o  tinkamų lėšų  galbūt pakaks tik žiedinėms sankryžoms bei šaligatviams.

Kad būtų sutaupyta lėšų ir jas būtų galima skirti mašinų stovėjimo aikštelėms, buvo pasiūlyta naują asfalto dangą kloti ant senos. Tačiau su šia mintimi nesutiko projektuotojas – pasak jo, tai būtų ne gatvės rekonstrukcija, o paprastas remontas.  „Žalgirio gatvės asfalto danga yra sutrūkinėjusi, o ant jos užliejus naują asfaltą, plyšiai greitai atsikartos“,- sakė projektuotojas.

Kaip viena iš  išeičių buvo pasiūlyta pakeisti gatvės kategoriją iš C į D, tada būtų galima atsisakyti techninių šaligatvių, dviračių taką daryti tik vienoje gatvės pusėje, o kitoje pusėje įrengti tokias reikalingas vietas automobilių stovėjimui. 

Dar vienas pasiūlymas buvo dviračių takų aukštį suvienodinti su gatvės ir ant jų statyti automobilius. Tačiau tokia išeitis būtų galima tik po penkerių metų, o kur turgaus ar kitų parduotuvių klientams, muzikos mokyklos mokytojams bei  mokinių tėvams automobilius statyti iki to laiko?

Nutarta projektą tobulinti

Projekto viešinimo metu projektuotojo adresu buvo išsakyta nemažai priekaištų. „Jums tik projektuoti naujas gatves, o ne rekonstruoti jau esamas“,- mestelėjo pastabą projektuotojui G. Vičas.

Architektas A. Valuckas pageidavo, kad projektuotojai aktyviau bendrautų su užsakovais, įsiklausytų į jų pageidavimus, gal tada neatsirastų judrių gatvių projektų be automobilių stovėjimo vietų. Susitikimo pabaigoje buvo nutarta, kad esamas projektas netinkamas, reikia ruošti naują, pagal D kategorijos gatvės rekonstrukciją –  be techninių šaligatvių ir su automobilių stovėjimo vietomis vienoje gatvės pusėje.

Tarybos nario komentaras

„Ketvirtadienį Radviliškio rajono savivaldybėje svarstėme Radviliškio miesto Žalgirio gatvės tarp Miško ir Maironio gatvių pasiūlytą rekonstravimo projektą. Nors apie pristatymą niekur nebuvo skelbta (įdomu, kodėl), pranešus geriems žmonėms nuvykau į susirinkimą. Įsivaizduojate, paruošė projektinį pasiūlymą BE stovėjimo vietų ir gatvę sugalvojo susiaurinti nuo 8 iki 6 metrų. Kartais toks jausmas, kad ar projektuotojas ar  administracijos direktorė iš medžio iškritę. Ketvirtadieniais, šeštadieniais dirba turgus ir atvykę pirkėjai mašinas dažniausiai statydavo Žalgirio gatvėje, o dabar ją planuoja palikti be automobilių stovėjimo vietų!!! Kaip Tarybos narys ir kaip verslininkų asociacijos vadovas išsakiau dirbančių smulkių verslininkų bei gyventojų nuomonę, kad gatvė be stovėjimo vietų tiesiog negalima, bus padaryta didelė žala turgui bei didelis nepatogumas atvykstantiems pirkėjams. Po daugiau nei valandos trukusios karštos diskusijos, mano siūlymui pritarus ir kitiems Tarybos nariams, sveikas protas nugalėjo – šis priešprojektinis siūlymas panaikintas ir bus ruošiamas visiškai naujas gatvės projektas su automobilių stovėjimo vietomis bei dviračių taku. Ačiū visiems išgirdusiems mano siūlymą“,- po projekto pristatymo sakė Radviliškio rajono savivaldybės narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Pakruojyje ieškoma dingusi mergina

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo komisariato pareigūnai ieško iš Vaikų globos namų išėjusios ir negrįžusios 16-metės Viktorijos Aleksandravičiūtės. Jos požymiai:  165 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, juodų pečius siekiančių, plaukų, žalsvų akių, vilkėjo trumpą rožinės spalvos striukę, mūvėjo juodas džinsines kelnes, avėjo šviesius sportinius batelius.

Mačiusius ar žinančius, kur gali būti ši mergaitė, prašytume paskambinti Pakruojo r. PK  vyriausiajam tyrėjui Tadui Lataičiui telefonu (8 700) 61632 arba parašyti elektroniniu paštu tadas.lataitis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019