Socialiniai tinklai

Aktualijos

Per girtą galvą kišenei pakūta

Avatar

Paskelbta

data

Du neblaivūs Radviliškio gyventojai, sausio 22-osios naktį savo gimtajame mieste surengę chuliganišką šou, linksminosi neilgai, nes atsidūrė areštinėje ir dabar mėgina iškuopti savo šėliojimo padarinius.

Kaštonų gatvės gyventojai po antros valandos nakties buvo pažadinti šūkavimo, o paskui keletas jų pastebėjo apgadintus savo automobilius – kliuvo galinio vaizdo veidrodėliams. Vandališkais veiksmais buvo apgadinta keletas transporto priemonių.  Ikiteisminį tyrimą   dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėję Radviliškio rajono policijos komisariato tyrėjai dabar tikslina nukentėjusiųjų skaičių.

Vieno daugiabučio namo gyventoja buvo išgąsdinta garsaus beldimo į duris, kuris virto jų trankymu ir galiausiai buvo sulaužytos. Jaunuoliai ieškojo savo draugo Manto ir reikalavo pas jį įleisti, net nesiklausydami moters aiškinimo, kad čia toks negyvena.  Neradę  draugo, jo toliau ieškojo  kieme rėkaudami vaikino vardą. O kad būtų išgirsti, riksmus pastiprino į butų langus svaidydami sniego gniūžtes. Šūksmai pažadino ir aplinkinių namų gyventojus. Neapsikentusi kilusio erzelio, vieno namo gyventoja pravėrė langą ir pradėjo įkalbinėti vaikinus liautis triukšmavus. Prašymas buvo bergždžias. Triukšmadariai atėjo iki moters  buto durų, apsižodžiavo su ja ir, į duris paleidę laiptinėje buvusį gėlių vazoną, jas apgadino.

Toks chuliganiškas naktinis išpuolis inspiravo ne vieno gyventojo telefoninį skambutį policijai su prašymu eliminuoti  triukšmadarius iš viešosios erdvės. Radviliškio rajono  komisariato pareigūnai juos sulaikė netoli įvykio vietos. 25 metų vaikinui buvo nustatytas 2,25 prom., o 31-nerių metų jo draugeliui –  2,04 prom.  girtumas. Abu buvo uždaryti į areštinę atvėsti. Kai išsiblaivė ir susivokė, ką apsvaigę nuo alkoholio jie prikrėtė, linksmybės išgaravo.

Pirmiausia jie sužinojo, kad jiems abiem surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Pirmajam už tai, kad sulaikomas nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ir tai padarė karantino metu,  kai kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai. Už tai gresia bauda nuo dviejų šimtų iki penkių šimtų eurų. Konkrečią baudą paskirs teismas. Antrajam protokolas surašyta už tai, kad pasirodė girtas viešoje vietoje,  plūdosi necenzūriniais žodžiais, tuo pažeisdamas viešąją tvarką ir žmonių rimtį. Jam skirta  60 eurų bauda.

Ir dar vaikinai sužinojo, kad abiem pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Smarkuoliai dabar atgailauja ir siekia visiems atlyginti padarytą žalą, kad tik ikiteisminio tyrimo procesą būtų galima baigti susitaikymu. Taigi girtos linksmybės kainuoja brangiai.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi