Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pastebėjimai ir pamąstymai

Avatar

Paskelbta

data

Pilnatis. Liepos 7 d. antradienis. Naktiniai Bučinių ir Mindaugo karūnavimo šventės vampyrai paliko miesto parką ir savo šiukšles. Anksti ryte prišnerkštą teritoriją sutvarkė pašalpiniai. Gal nuo to ir pradėsiu.

Pradžia

Charakteringa laikmečio detalė. Daugiausiai šiukšlių mačiau tose vietose, kur kultūringai ilsėjosi jaunos šeimos, įsikinkiusios vežimėlius. Kai pagalvoji, kam eiti į parką, slėptis pakrūmėse?Tam, kad padūmytum ir pavartotum alkoholio su panašiais į save? Na, tai jau jų asmenimis reikalas. Manau, kad taip auginama nauja galvijų, atsiprašant, karta, kuri dergs ir reikalaus dar daugiau, nes laikys save išrinktaisiais. Apie tai, kad derėtų surinkti savo šiukšles ir dovanoti jas šiukšlinėm, minėti piliečiai dėl mąstyklės skurdo negalvoja. Geriausiu atveju mano, kad kuopti jų paliktas atliekas – kitų pareiga, o jie turi teises, pavyzdžiui, kiauliškai elgtis viešoje vietoje. Net neabejoju, kad toks požiūris bus perduotas ir jų atžaloms,o po to – iš kartos į kartą. Mąstymą ir elgesį pakeisti sudėtinga. Tądien iš Vaižganto g.58c paskambinęs ponas paprašė pagalbos. Išklausęs gerokai nustebau. Esa jų daugiabutyje savivaldžiauja namo pirmininkas. Jis likvidavo kilimų purtymo stovus, šunų pasivaikščiojimų turinio šiukšlines ir net suoliukus prie laiptinių. Be to, kai kurių namo gyventojų užuolaidos primena grindų skudurus. Na, ir prašė paviešinimo. Viešinu ir stebiuosi sovietinio mąstymo recidyvais. Redakcija suoliukų neremontuos, dingusios šunų dėžės neieškos. Jei namas turi pirmininką,turėtų būti ir valdyba, kodėl nesikreipia į jos narius? Galu gale, kas draudžia, užuot skambinus dėl paviešinimo, pereiti per laiptines, surinkti parašus, reikalauti gyventojų susirinkimo, jame išsakyti pageidavimus ir jei pirmininkas operatyviai jų nespręs, vyti velniop tokį nevykusį pirmininką. Apie užuolaidas – gal dabar tokia mada, vietoj užuolaidų naudoti įvairias pašluostes neuždrausi. Beje, tikėtina, kad panašius langų uždangalus vartoja ir parko šiukšlintojai – pagal tikslinę paskirtį, t. p. rankoms nusišluostyti ar snargliui nusivalyti. Pradžiai užteks, dabar pakalbėkime apie vieną  karvių ypatybę.

Karvių ypatybė

Ji skelbia, kad karvės gali užlipti laiptais aukštyn, bet negali nulipti žemyn. Nebent tai karvė akrobatė, kaskadininkė ar politikė. Tai štai, redakcijoje išgirdę apie neplautas užuolaidas ilgai kvatojosi ir negalėjo patikėti, jog yra tokių, kurie norėtų, kad redakcija skalbtų užuolaidas. Bet tokių tikrai yra. Užtektų vienąkart atlikti minėtą operaciją, kaipmat atsirastų norinčių apatinių skalbimo, langų valymo ar pan. Apetitas atsiranda valgant,valgant ir prapuola. Beje, atsiranda ir tokių, kurie gyvena ne tik sovietiniu mąstymu, bet ir pasaulio supratimu, nes neįsivaizduoja, jog žmogus turi ne tik pareigas, bet ir teises į privatų gyvenimą. Vienas pilietis, užkalbinęs gatvėje, pareikalavo, jog parašyčiau apie vieną netvarkingą neįgalųjį ir imčiausi žygių jo buities sutvarkymui. Atrodo, dar nekuoktelėjęs, padorus žmogus, kuriam nė motais, kad neįgalusis kategoriškai atsisako  bet kokios pagalbos ir gyvena  taip, kaip jam patogiau, nepažeisdamas kaimynų teisių į jiems tinkantį gyvenimo būdą. Naują juoko bangą sukėlė kito asmens pageidavimas, kad savo skiltyje, po nuotrauka, nurodyčiau telefoną ir elektroninio pašto adresą. Aš dar neišprotėjau, nors per dvidešimt metų dribu Psichikos sveikatos centre. Šioje pastraipoje pateikiau dvi nesąmoningas kreipimosi priežastis, o jų skaičius begalinis. Dabar įsivaizduokite, kad pilietis turi mano telefoną ir vidury nakties prisimena, kad pas kaimyną sode nepjauta žolė, o  kokia nors neatsakinga erkė gali įlįsti į jo šuns kailį, arba pakalbėti apie tai, kad matė rūkančius paauglius, neišvežtas šiukšles, nuorūką laiptinėje. Paskambinti, vietoj to, kad pats ką nors darytum, paprasčiau, be to, lieki anonimu, o tai suteikia nesveiko saugumo jausmą – kai kam net malonumą. Jūs tikite, kad mūsų žmonės kultūringi, protingi ir taip nesielgs. Yra ir tokių, bet aš tvirtai žinau, kad karvės gali užlipti laiptais aukštyn, bet negali nulipti. O karvių akrobačių, kaskadininkių ar politikių nebūna. Kai pagalvoji, kvailos kreipimosi priežastys geriau nei melagingos. Iš nereikšmingų, kvailų, galima pasijuokti, melagingos priverčia piktintis, nes sugaišti laiką, o paaiškėja, kad kažkas taip „pajuokavo“. Galėčiau pateikti paprastą pastabą – žiniasklaida, be abejo, – visuomenė interesų sargai, bet ne Jūsų asmeniniai tarnai. Na, o dabar truputį pakeiskime temą. Ji apie tarnystę velniui.

Tarnystė velniui

Kol Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai džiaugiasi papilnėjusiomis piniginėmis (ministras Aurelijus Veryga sakė, kad priedus jo pavaldiniai užsitarnavo per pandemiją dirbdami iki išnaktų), medikai skundžiasi, jog dėl  rekomendacijos dirbti  ciklais jų pajamos sumažėjo net per pusę. „Nesuprantu, dėl ko jie tas pajamas galėjo prarasti“, nusistebėjo sveikatos apsaugos ministras. Tai ne anekdotas, o citata iš pirmojo „Lietuvos sveikatos“ puslapio. Žinoma, vėliau „valstiečių“ statytinis suko uodegą, tvirtindamas, kad rekomendacija jau seniai numirė. Tad pateiksiu kelias A. Verygos darbo apraiškas. Tarkim, prieš du metus užmaskuotais grasinimais gydytojams imtasi „užsukinėti varžtus“ „proškininkams“ (asmenims, vartojantiems ir/ar priklausantiems nuo benziodiazepinų – raminamųjų). Tik po dvejų metų paruoštos rekomendacijos – taisyklės, kaip atsakingiau skirti šiuos narkotinius preparatus, sukeliančius priklausomybę, psichikos, fizinius sveikatos sutrikimus ar net mirtį. Tad gal pirma turėjo būti parengtos taisyklės – rekomendacijos, o po to imtasi drastiškų veiksmų „proškininkų tramdymui“. Šiaip čia įžvelgiu ir gydytojų kaltę, metų metais skyrusius kvaišalus pacientams ir „pasodinusius“ juos ant raminamųjų. Pacientų kaltė mažesnė. Tikėtina, jog nuo šių vaistinių preparatų jiems sutriko mąstymas ir jie nepajėgūs suprasti, jog šie preparatai nieko negydo, tik slopina centrinę nervų sistemą. Be to, pagrindiniai vartotojai –  senoliai – negali suvokti, jog bėgant amžiui miego poreikis mažėja, o tūlam aštuoniasdešimtmečiui užtenka ir keturių valandų miego, tad „proškų“ pagalba visai nebūtina ilginti miego laiko. Štai ir dabar sveikatos apsaugos ministerija reikalavo ir terorizavo gydymo įstaigas, kad teiktų paslaugas pilna apimtimi, bet kaip teikti, jei aukštesnio lygio medicinos įstaigų specialistams įbruktas cikliškumas ir neleista normaliai dirbti antraeilėse pareigose. Norėčiau, kad šią pastraipą perskaitytų A. Gaidžiūnas, esu optimistas, tikiuosi, supras, o gal ir susimąstys apie galimai sunkią ministro vaikystę. Na, o aš daug nemąstydamas teikiu Jūsų teismui tradicinę apžvalgą. Šįkart tik iš dviejų laikraščių.

Apžvalga

Pradėsiu nuo oficiozo ir, patikėkite, nevarginsiu. Ką nors įdomiai skaitomo –  nulis, bet yra trys Moters Saulės nuotraukos. O ką? Graži moteris ir įdomiai apsirengusi. Jeigu Jums to neužtenka, yra net šešios mero nuotraukos. Nesuprantu, kam taip storai sviestu tepti lašinius. Pamąstykite laisvalaikiu, įžvalgomis pasidalinkite. „Etaplius“ pasipuošęs penkiais solidžiais autoriniais straipsniais ir R. Jakučio „Septynių miegančių brolių diena skelbia artėjantį vidurvasarį“. Įdomu, kad ir minėto autoriaus skiltis  kartais su defektais, kaip, beje, ir mano, tad čia visai nieko keisto, svarbiausia – teksto esmė. Iš minėto savaitraščio pasiskolinsiu tik porą skaičių ir vieną citatą. Jie turi ryšį su Radviliškiu. Tai štai, nuo š. m. vasario 16 d. iki  kovo 15 d. Šiaulių apskrities policijoje pradėti 56 tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. 20 iš jų – Radviliškyje, tad aplenkę Šiaulių miestą ir rajoną tą mėnesį tapome lyderiais. „Lūzeriai“  Raseiniai – 4 tyrimai. Lyderystė  nesibaigė ir balandžio mėn.  – 17 tyrimų, neatsilikome ir gegužės mėn. (konkretus skaičius nepateiktas). Malonu, kad yra bent vieną sritis, kurioje pirmaujame, bent  jau Šiaulių apskrityje.  Dabar išvados: būti sadistais – rekordininkais menka garbė. Egzistuoja nepaneigiamas ryšys tarp gyvenimo gerovės ir smurto. Primenu, pagal gyventojų pajamas esame Lietuvos „šiknos skylutėje“. Netikite manimi – paklauskite mero. Spėju, jis gražiai paneigs apverktiną  savivaldybės ekonominę padėtį, sakys ne pačioje skylutėje, o šalia jos, be to, tikėtina, neįžvelgs ir ryšio tarp skurdo ir smurto bei ta proga patalpins dar vieną savo nuotrauką į oficiozą. Tą  ir daugiau nieko, jis sugeba. Užbaigti šią skilties dalį norėčiau psichologo A. Norkaus kvietimu: „Sureaguokime kiekvieną kartą, kai girdime verkiant vaikus, šaukiant moterį. Neužsidarykime langus, kad negirdėtume, bet kvieskime pagalbą“. Manote, paprasta?

Paprastumas

Jam – priešpaskutinė skilties pastraipa. Vienas gerbiamas skaitytojas, gal kamuojamas jaunystės prisiminimų ar dėl kitų priežasčių, nuolat domisi Antaniškių mišku – parku. Po informacijos, kad estrada ir „grybas“ kaip bonusas (atlyginimas, primokėjimas, premija, nuolaida) parduodami „po pigiąja“, apsilankiau kadaise populiariame parke. Sutiko mūrinio lauko tualeto liekanos, ant kurių stogo augo berželiai ir kita žaluma. Estrada jau virto jaunuolynų aprėmintu tvoros ir kažkokių pastatų liekanomis. Žinoma, „sutvojus“ milijonus galima kažką nuveikti, įrengti kempingą ar pan. Tiesa, neįsivaizduoju, koks keistuolis norės tokio užkampio. „Medžiotojų svetainės“- liaudyje „Zuikynės“ – vietoje taip pat jaunas miškas. Tiesa, šios teritorijos savininkas elgiasi nemandagiai, tinkamai nepalaidojęs griuvenų likučių ir nepasodinęs šioje vietoje ąžuolyno. Aktyvaus poilsio aikštynas – kakarykynas ir šunų vedžiojimo teritorija. Tuoj už jo sklypų, tinkamų statybai, pardavimo reklama. Taip, oras čia geresnis, bet triukšmas nuo geležinkelio ir plento toks, kaip ir mieste, ir komunikacijos tolokai. Apskritai parkas miręs, bet turi galimybę tapti mišku, kuriame miesto apsišikėliai galės versti šiukšles, tad mano užuojauta skaitytojui. Iš kitos pusės, seksodromo ir įtartinų susitikimų aikštę taip pat bus galima užsodinti medžiais, ji nebereikalinga, kaip ir mano kelionės į šį visų užmirštą užkampį. Fotografuoti išmestas automobilių padangas? Jų ir miesto centre apstu, o štai ko trūksta, tai pabaigos.

Pabaiga

Jai – visokios informacijos likučiai. Liepos 12 d. apsivaigęs Tėvynės gynėjas sulamdė Latvijos piliečio automobilį ir  dviratį. Kai pagalvoji, kas čia tokio. Tiesa, jei koks apsirūkęs kariūnas plaktuku sumanys remontuoti patrankų sviedinius Linkaičių arsenale, galime tikėtis nemokamo fejerverko. Skeveldros – ne kolorado  vabalai, surinksime ir kaip suvenyrus galėsime dovanoti draugams, pažįstamiems, turistams, gal ir vyr. kariuomenės vadui G. Nausėdai. Šiek tiek vyrišką temą pratęsiu ir prijungsiu prie jos registraciją. Liepos pradžioje  darbo reikalais skambinau į visas rajono ambulatorijas. Misija visiškai įmanoma ir paprasta. Teko girdėti, jog sunkiau paskambinti į Radviliškio  konsultacinę ir poliklinikas. Registratorės kaltinamos visomis mirtinomis ir nebūtomis nuodėmėmis. Mano svajonė – pasodinti tokius kaltintojus bent pusdieniui į registratūrą. Garantuoju, sveikas protas ir mandagumas sugrįš į vietą. Beje, labiausiai „mirštantys“ šioje situacijoje – vyrai, kuriuos viena ponia, laukusi prie įėjimo į polikliniką,  pavadino isteriškais liurbiais. Na, liurbiai ir Radviliškyje tik liurbiai. Manote, susimąstys apie tai perskaitę? Garantuoju, nė velnio. Tam, kad mąstytum, reikia turėti su kuo mąstyti. Temos laukia tęsinys. Radviliškyje yra vienas iš esmės moteriškas kolektyvas. Vyrai ten tik dėl kvapo, kaip sako liaudis. Turiu mintyje „Maximą“. Visos pardavėjos pataria, padeda, pabendrauja ir net, ko gero, pažįsta visus nuolatinius klientus. Vieną dieną, kol dairiausi laisvos kasos, o buvo ankstus rytas, pardavėja, dėliojusi prekes, atėjo į kasą, aptarnavo ir vėl grįžo tęsti pradėto darbo. Kartas nuo karto mokausi savitarnos kasose, bet ir ten susiduriu su geranoriškumu ir mandagumu. Man mįslė, kaip išlikti mandagiu, kultūringu visą pamainą. Tiesa, čia vyrus, skirtingai nuo poliklinikos, ženkliai lenkia priekabios, storžieviškos, akivaizdžiai mažaraštės bobos. Taip ir neįminęs mįslės buvau  ištiktas paskutinio skilties taško.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi