Pasitikrinkit, ar jūsų piniginėse nėra suvenyrinių eurų

Vasario 23 d. net dviejuose Šiaulių prekybos centruose  buvo užfiksuoti bandymai atsiskaityti suvenyrinėmis kupiūromis. Kai vienos statybinių medžiagų parduotuvės pardavėja iš pirkėjo gautą 200 eurų kupiūrą patikrino banknotų tikrinimo aparatu, šis iškart signalizavo, kad kupiūra netikra. Pirkėjas buvo neaptarnautas, tačiau išeidamas jis spėjo pasičiupti kupiūrą, su kuria  vėliau nuėjo į kitą prekybos centrą. Čia į prekybinį vežimėlį jis įsidėjo 4 rulonus tapetų, indą su  automobilio tepalu ir  seifą. Pardavėja iš jo irgi gavo  dvišimtinę. Tačiau protingas aparatas ir čia atpažino netikrą pinigą.

Iškviestiems policijos pareigūnams pirkėjas  pateikė Baltarusijos piliečio pasą ir susikalbėti lietuviškai su juo nepavyko. Lietuviškai jis prakalbo tik atvežtas į policijos komisariatą, kai apžiūros metu pas jį buvo rasta Lietuvos piliečio asmens tapatybės kortelė, išduota 44 metų Šiaulių gyventojui, realiai neturinčiam nuolatinės gyvenamosios vietos. Nakvodavo jis pas pažįstamus, o savo daiktus  laikė prekybos centro ir autobusų stoties daiktų saugojimo kamerose. Kaip pas jį atsidūrė mūsų šalyje dirbančio Baltarusijos piliečio  pasas, kurį šis prarado praėjusių metų pabaigoje, aiškinsis tyrėjai, nes pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento pagrobimo ar pagrobtojo panaudojimo.

Tyrėjai aiškinasi, ir kiek žmonių galėjo apgauti šiaulietis, į apyvartą  paleisdamas netikras 200 eurų kupiūras. Prekybos centruose jam to padaryti nepavyko, nes čia pinigai tikrinami specialiais aparatais, o va turgaus prekiautojams, taksistams, baruose jis galėjo tokias kupiūras žmonėms lengvai įkišti, nes jos atrodo labai tikroviškai. Tik vienoje jų pusėje smulkiomis rusiškomis raidėmis yra parašyta, kad tai – suvenyrinė kupiūra, neskirta atsiskaityti. Tokiomis suvenyrinėmis  kupiūromis  parduotuvėse nėra prekiaujama. Tačiau jos siūlomos internetiniuose tinklalapiuose. Įprastai parduodamos pakuotės po 100 kupiūrų, pas šiaulietį jų buvo likusios tik penkios. Įtariama, kad kitos yra nusėdusios kieno nors piniginėse. Tad tyrėjai kviečia atsiliepti visus fizinius ir juridinius asmenis, kurie pastebėjo pas juos atsiradusią netikrą 200 eurų kupiūrą ir paskambinti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai Reginai Kaurazaitei telefonais (8~700) 61450, (8  601) 73949 arba parašyti elektroniniu paštu regina.kaurazaite@policija.lt.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts