Pasididinę atlyginimą išdūmė kartu poilsiauti

Pasididinę atlyginimą išdūmė kartu poilsiauti

Paskutiniu metu vis daugėja mero Kazimiero Račkauskio bei jo vadovaujamų socialdemokratų kartu su koalicijos nariais itin keistų sprendimų. Jau esame rašę, kaip koalicija, kurią Taryboje  sudaro socialdemokratai, „valstiečiai“, „darbiečiai“, „skverneliniai“, liberalai ir vienas „žaliasis“, padidino Valstybinės žemės nuomos mokestį net 75 procentais, daugiau kaip 50 procentų padidino mokesčius už darželius, uždarė ugdymo įstaigą bei už 18 tūkst. eurų iš mokesčių mokėtojų kišenės „susidorojo“ su ligoninės vadovu. Yra ir daugiau keistų sprendimų. Nereikėjo ilgai laukti ir paaiškėjo naujas mero būdas „įsisavinti“ valdiškus pinigus saviems. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje itin vaizdžiai, su faktais paviešino opozicijos lyderis, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, cituojame:

„Paskutiniu metu galvojau, kad mero komandos darbeliai jau nebegali nustebinti. Bet, deja, klydau… Prieš kelis mėnesius meras savo pavaduotoją (pagal partiją) socialdemokratą Saulių Luščiką, neturintį darbo patirties šilumos ūkio srityje, įdarbino inžinieriumi UAB „Radviliškio šiluma”. Naujai iškeptam inžinieriui buvo paskirtas beveik toks pat kaip vicemero atlyginimas – apie 2800 eurų. „Netikėtai“, po kelių savaičių, Radviliškio savivaldybėje įdarbinama S. Luščiko sesuo (alga – apie 1500 Eur). Dar po kelių savaičių, nuslepiant savo asmeninius santykius su tuo pačiu S. Luščiku ir tuo pažeidžiant LR Viešųjų ir privačių interesų deklaravimo įstatymo nuostatas, naujai kadencijai patvirtinama savivaldybės kontrolierė G. Sinkevičienė. Ir, kai galvojau, kad jau baigsis socialdemokratų vykdomas savivaldybės biudžeto tuštinimas, į Tarybą mero „stumiamas“ naujas prašymas – padidinti savivaldybės kontrolierei atlyginimą. Jį prašoma didinti ne šiek tiek, o maksimaliai.

Posėdyje paklausus, kodėl siūloma darbo užmokestį padidinti maksimaliai, aiškaus atsakymo nebuvo. Negana to, S. Luščiko draugės ar sugyventinės (nei vienas, nei kitas nepasisako, kokie jų santykiai) atlyginimas turėtų būti net 4463 eurų prieš mokesčius, t.y., net 50 procentų didesnis nei vicemerų. Socialdemokratų partijos skyriaus pavaduotojas S. Luščikas, sukurpęs gudrų planą, su savo drauge bei seserimi iš mokesčių mokėtojų kas mėnesį atsirieks daugiau nei 10 tūkst. eurų. S. Luščiko alga – apie 2800 eurų „šilumoje“, dar 1285 eurai – Tarybos nario atlyginimas, sesers – apie 1,5 tūkst. eurų. Jau ketvirtadienį bus tvirtinama 4463 eurų alga (galimai) Tarybos nario sugyventinei – savivaldybės kontrolierei. Iš viso daugiau nei 10 tūkst. eurų kiekvieną mėnesį! Priminsiu, kad būtent šie asmenys su savo koalicija padidino mokestį už vaikų darželius 50 procentų! Valstybinės žemės nuomos mokestį – 75 proc.! Ką dar planuoja iškrėsti meras Kazimieras Račkauskis su savo šaika, bijau net pagalvoti. Nes toks besotis biudžeto tuštinimas, manau, negali būti toleruojamas. Beje, nepamirškite, kad ta pati kontrolierė vėliau „kontroliuos“ mero veiklą!“

Merui nerūpi nei Tarybos narių nuomonė, nei Komitetų sprendimai

Šis sprendimas maksimaliai didinti savivaldybės Kontrolierei G. Sinkevičienei atlyginimą iš Komitetų persikėlė į tarybos posėdžių salę. Merui paskelbus pranešimą apie šio klausimos svarstymą, pirmas žodžio paprašė Opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius, kuris prašė pakviesti savivaldybės kontrolierę prie mikrofono ir informavo, kad turi jai klausimų. Meras visaip bandė išsisukinėti, o opozicijos lyderis vis tiek laikėsi savo ir prašė pakviesti Kontrolierę, kad atsakytų į klausimus.

K. Račkauskis, lyg įgeltas, ir net, pasak tarybos nario, akivaizdžiai pažeidinėdamas LR Savivaldos įstatymą bei Tarybos reglamentą nekvietė savo bendrapartiečio S. Luščiko draugės ar sugyventinės prie mikrofono, pasiūlė balsuoti dėl atlyginimo didinimo bei išjungė Tarybos nariui mikrofoną. Šis atlyginimo didinimo spektaklis „savai“ bet kokia kaina tęsėsi toliau.

Į merą kreipėsi Tarybos narė Jolanta Margaitienė ir informavo merą, kad net du komitetai priėmė sprendimą, kad siūlo mažesnį atlyginimo koeficientą. Merą ir šis siūlymas nukratė tarsi elektra. Jis informavo, kad komiteto nuomonė nelabai jam rūpi ir pasiūlė išreikšti savo nuomonę balsavimu. Tarybos narė Skaidra Dišlė taip pat kreipėsi į merą klausdama, kas čia vyksta – kodėl vienuose sprendimuose komitetų nuomonė svarbi, o šiame ne? Meras, Tarybos narių įvarytas į kampą, vis dėl to teikė alternatyvų balsavimą dėl mažesnio atlyginimo Kontrolierei. Beje, Tarybos narė Zita Žvikienė, priklausanti mero grupuotei – koalicijai visaip klaidino, kad tik nebūtų balsuojama šiuo klausimu. Valdančiųjų balsais buvo nuspręsta atmesti siūlymą dėl mažesnio Kontrolierės atlyginimo koeficiento.

Atlyginimas maksimaliai didės tik kontrolierei, o savivaldybės administracijos darbuotojams –  ne

Posėdžio atmosferai toliau kaistant, Tarybos narys Jonas Povilaitis paklausė administracijos direktorės, ar atlyginimas bus didinamas maksimaliai tik Kontrolierei, ar ir visiems administracijos darbuotojams. Administracijos direktorė socialdemokratė Eglė Ivanauskytė informavo, kad dabar ruošiama nauja apmokėjimo tvarka ir maksimalių atlyginimų administracijos darbuotojai tikrai negaus.

Dėl savo draugei atlyginimo padidinimo klausimo svarstyme dalyvavo ir jos draugas,  sugyventinis S. Luščikas

Artėjant prie galutinio balsavimo, į merą bei kolegas kreipėsi opozicijos lyderis G.Lipnevičius:

„Gerbiami kolegos, meras teikė siūlymą, kad savo bendrapartiečio draugei padidinti atlyginimą iki 4463 eurų.“ Toliau nurodė, kad šį sprendimą vertina kaip korupcinį ir iškėlė klausimą, kodėl visiems darbuotojams nesiūloma didinti atlyginimo, o tik  savivaldybės kontrolierei. Kuo tai paremta – prijautimu ar priklausimu kažkuriai partijai? Tai įvardijo kaip mero itin nesąžiningus veiksmus ir pažadėjo kreiptis į Tarybos Etikos komisiją. Toliau mero kolegė tarybos narė Z. Žvikienė vėl ėmė agituoti, kad reikia didinti koalicijos kolegos S. Luščiko draugei atlyginimą, tuo dar labiau tuštinant savivaldybės biudžetą. Papildomai agitavo, nes, pasak jos, neva darbas sudėtingas, sunkiai rastume žmogų, kuris eitų dirbti už 4500 eurų atlyginimą. Toks vienos vyriausių Tarybos narių Z. Žvikienės pasisakymas nustebino net ir koalicijos kolegas.

G. Lipnevičius į tai atsakydamas pasakė, kad kaip galima tikėtis sąžiningumo, jei meras siūlo savivaldybės kontrolierei padidinti atlyginimą, kuri vėliau kontroliuos tą patį merą bei jo bendrapartietę administracijos direktorę E. Ivanauskytę. Šiuos veiksmus pakartotinai įvardijo kaip turinčius korupcinių požymių. Beje, naujasis savivaldybės kontrolierės atlyginimas bus net 50 proc. didesnis už vicemerų. Tarybos narius nustebino šio klausimo svarstyme dalyvaujantis kontrolierės draugas ar sugyventinis S. Luščikas, kuris mažų mažiausiai turėjo palikti salę, bet kaip niekur nieko sėdėjo savo vietoje ir mėtė nepadorias replikas opozicijos tarybos nariams. Tuo S. Lusčikas grubiai pažeidė LR Savivaldos įstatymą bei Tarybos Reglamentą.

Padidino atlyginimą ir išlėkė kartu atostogauti

Po karštų diskusijų buvo pereita prie galutinio balsavimo: didinti kontrolierei atlyginimą ar ne.

Už tai, kad Tarybos nario socialdemokrato S. Luščiko draugei savivaldybės kontrolierei G. Sinkevičienei būtų padidintas atlyginimas iki 4463 eurų balsavo mero K. Račkauskio vadovaujami socialdemokratai:  L. Škemienė, J. Pravilonis, L. Brunius, J. Sprudzanienė, S. Luščikas (buvo salėje, balsavimo mygtuko nespaudė), vicemero V. Krikščiūno „valstiečiai“: A. Gaidžiūnas, J. Povilaitis, L. Krikščiūnas, neprieštaravo ir agitavo už didesnį atlyginimą „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė, „skverneliniai“ šiuo metu vadovaujami vicemerės J. Sidarienės: E. Martynkinas, J.Malinauskas ir V. Petuška(šiuo metu išstojo iš „Vardan Lietuvos“ partijos), liberalai: R. Vaičiurgis ir A. Ruseckas bei „žaliasis“ V. Simelis ir V. Bernotas.

Nepalaikė atlyginimo didinimo Lietuvos regionų partijos atstovai, opozicijos lyderis G. Lipnevičius ir V. Aleknienė bei TS-LKD nariai:  D. Jurėnas, J. Margaitienė, S. Dišlė, P. Kablys, R. Kalvaitis ir I. Palionienė.

Pasak paviešintos informacijos, priėmę sprendimą dėl kontrolierės atlyginimo didinimo, po savaitės meras K. Račkauskis su S.Luščiku bei jo drauge savivaldybės kontroliere G. Sinkevičiene bei dar keliais asmenimis išvyko atostogauti, slidinėti į kalnus. Kaip vyks kontrolierės mero darbelių tikrinimas, jau galima dabar spręsti. Bet čia jų veiksmus jau turėtų įvertinti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Meras dėl tūkstantinių sumų problemos nemato

Dėl priimto sprendimo ženkliai padidinti savivaldybės kontrolierei algą, nusprendėme pasiteirauti mero K. Račkauskio, cituojame: „Gerb. mere, kodėl teikėte Tarybai svarstymui savivaldybės kontrolierės G. Sinkevičienės atlyginimo didinimą? Ar kalbėjotės su bendrapartiečiu, komiteto pirmininku S. Luščiku dėl savivaldybės kontrolierės algos didinimo? Ar savivaldybės kontrolierė sutinka su atlyginimo padidinimu? Turite sutikimą raštu ar žodžiu?“

Meras informavo, kad neva su savo pavaduotoju (pagal partiją) S. Luščiku nekalbėjo apie G. Sinkevičienės atlyginimą ir kad jis tik pateikęs siūlymą Tarybai ir yra nekaltas. Dar prisiminė, kad Taryboje jis nebalsuoja bei pasiūlė kreiptis tiesiogiai į Savivaldybės kontrolierę.

Paskutiniu metu tokie mero „bėgimai“ nuo jam nepalankių klausimų jau nebestebina. Tik kodėl jis Tarybos priimtą sprendimą dėl vaikų maitinimo pokyčių prisiskyrė sau, nors, kaip pats rašo, sprendimų nepriiminėja? Ar tai nėra žmonių kvailinimas pagal logiką „kaip patogu, taip ir šoku“?

Kadangi meras pasiūlė, tai nusprendėme pasiteirauti ir „šeimynos“, kaip nutiko, kad per trumpą laiką juos aplankė neregėta sėkmė – tūkstančiais eurų lyja socialdemokrato „šeimai“ visur, kur tik pasisuka. Deja, nei Tarybos narys S. Luščikas, nei savivaldybės kontrolierė G. Sinkevičienė atsakymų nepateikė. Ką čia ir bepridursi…

Zita Petronaitienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Aplikasi Bambu4d
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Bambu4d
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Prediksi Togel Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Bambu4d
Lexitoto
Lexitoto
Aplikasi Lexitoto
Aplikasi RTP Slot
Aplikasi RTP Booster
Aplikasi Slot Demo
Aplikasi Prediksi Togel
RTP Lexitoto
RTP IDN Slot
RTP PG Soft
RTP Habanero
RTP Microgaming
RTP TopTrend Gaming
RTP GMW
RTP Nolimit City
RTP Booster
Slot Demo Bambu4d
Slot Demo PG Soft
Slot Demo Habanero
Situ Togel Online
Situs Togel Amanah
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Lexitoto
Prediksi Togel Lexitoto