Socialiniai tinklai

Aktualijos

Parduotuvės kasą pasikėsinusiam apiplėšti šiauliečiui – griežta bausmė

Avatar

Paskelbta

data

Šešerių metų laisvės atėmimo bausmę Šiaulių apylinkės teismas skyrė 46 m. šiauliečiui S. P., kuris rankose laikydamas du peilius pasikėsino įvykdyti parduotuvės plėšimą, nežymiai sutrikdė tuo metu dirbusios pardavėjos sveikatą, sugadino svetimą turtą. Todėl turės atlyginti 507 eurų padarytą turtinę žalą parduotuvei ir beveik 153 eurus – SODRAI. S. P. aštuonis kartus teistas Lietuvoje ir daug kartų Nyderlandų Karalystėje. 

Kaltinamasis S. P. teismo nuosprendį išklausė nuotoliniu būdu – Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

„Kaltinamojo padaryti nusikaltimai sukėlė didelę emocinę traumą nukentėjusiajai, sužalota jos fizinė sveikata. Nusikaltimai sukėlė realų pavojų nukentėjusiosios sveikatai ir gyvybei, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Mantas Liesis. – Kaltinamasis iš anksto buvo pasiruošęs įvykdyti nusikaltimus: turėjo du peilius, veido kaukę.“

Anot teisėjo M. Liesio, padarytos nusikalstamos veikos – tai dėsningas kaltinamojo elgesio padarinys dėl visuotinai priimtinų elgesio normų nepaisymo ir nenoro laikytis įstatymo reikalavimų. S. P. pripažino savo kaltę, tačiau jo atgailos teismas nepripažįsta nuoširdžia ir atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Teismas sprendžia, kad kaltinamojo atgaila nulemta ne nuoširdumo, o sulaikymo ir švelnesnės bausmės siekio. Atsakomybę sunkinančios aplinkybės: nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų ir tai turėjo įtakos nusikalstamų veikų padarymui;  nusikalstamas veikas jis padarė būdamas recidyvistu. Nuo 2016 metų birželio iki 2019 metų vasario šiaulietis sistemingai vogė Nyderlanduose, teistas už neteisėtą prekybą ir kitą nusikalstamą veiką, susijusią su ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis.

Plėšimas buvo nebaigtas dėl nuo kaltinamojo valios nepriklausančių priežasčių, t. y. dėl nukentėjusiosios aktyvaus pasipriešinimo, kurio metu ji patyrė fizinius sužalojimus ir emocinę traumą, todėl teismas daro išvadą, kad nors plėšimas nebaigtas, tai nėra kliūtis teismui už pasikėsinimą apiplėšti skirti bausmę, artimą maksimaliai laisvės atėmimo bausmei. Kaltinamasis padarė tris tyčines nusikalstamas veikas, kurių dvi priskiriamos nesunkiems ir viena sunkiems nusikaltimams.

Teismas nustatė, kad 2019 metais lapkričio 8 d. vakare, apie 20 valandą, S. P. įėjo į nedidelę maisto prekių parduotuvę Šiauliuose ir nukreipė abiejose rankose laikomus peilius į pardavėją. Vyras grasindamas iškart pranešė, kad vykdomas apiplėšimas. Jis liepė nukentėjusiajai atidaryti kasos aparato stalčių ir atiduoti pinigus. Nukentėjusioji atsisakė atidaryti kasos aparato stalčių ir pabėgo į lauką, S. P. pats pabandė jėga atidaryti kasos aparato stalčių, tačiau nepavyko. Pardavėja, išbėgusi į lauką, šaukėsi pagalbos ir užrėmė parduotuvės duris. S. P., bandydamas pabėgti, daužė duris rankomis, šaldytuvu, vyno buteliais. Išdauždamas parduotuvės langą, sužalojo pardavėją. Be to, kaltinamasis tyčia sugadino bei sunaikino dalį prekių, sudaužė parduotuvės stiklą. Sprunkantį S. P. po 10 minučių sulaikė kinologai su šunimi.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019