Socialiniai tinklai

Aktualijos

Parduotuvės kasą pasikėsinusiam apiplėšti šiauliečiui – griežta bausmė

Avatar

Paskelbta

data

Šešerių metų laisvės atėmimo bausmę Šiaulių apylinkės teismas skyrė 46 m. šiauliečiui S. P., kuris rankose laikydamas du peilius pasikėsino įvykdyti parduotuvės plėšimą, nežymiai sutrikdė tuo metu dirbusios pardavėjos sveikatą, sugadino svetimą turtą. Todėl turės atlyginti 507 eurų padarytą turtinę žalą parduotuvei ir beveik 153 eurus – SODRAI. S. P. aštuonis kartus teistas Lietuvoje ir daug kartų Nyderlandų Karalystėje. 

Kaltinamasis S. P. teismo nuosprendį išklausė nuotoliniu būdu – Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

„Kaltinamojo padaryti nusikaltimai sukėlė didelę emocinę traumą nukentėjusiajai, sužalota jos fizinė sveikata. Nusikaltimai sukėlė realų pavojų nukentėjusiosios sveikatai ir gyvybei, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Mantas Liesis. – Kaltinamasis iš anksto buvo pasiruošęs įvykdyti nusikaltimus: turėjo du peilius, veido kaukę.“

Anot teisėjo M. Liesio, padarytos nusikalstamos veikos – tai dėsningas kaltinamojo elgesio padarinys dėl visuotinai priimtinų elgesio normų nepaisymo ir nenoro laikytis įstatymo reikalavimų. S. P. pripažino savo kaltę, tačiau jo atgailos teismas nepripažįsta nuoširdžia ir atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Teismas sprendžia, kad kaltinamojo atgaila nulemta ne nuoširdumo, o sulaikymo ir švelnesnės bausmės siekio. Atsakomybę sunkinančios aplinkybės: nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų ir tai turėjo įtakos nusikalstamų veikų padarymui;  nusikalstamas veikas jis padarė būdamas recidyvistu. Nuo 2016 metų birželio iki 2019 metų vasario šiaulietis sistemingai vogė Nyderlanduose, teistas už neteisėtą prekybą ir kitą nusikalstamą veiką, susijusią su ginklais, šaudmenimis ir sprogmenimis.

Plėšimas buvo nebaigtas dėl nuo kaltinamojo valios nepriklausančių priežasčių, t. y. dėl nukentėjusiosios aktyvaus pasipriešinimo, kurio metu ji patyrė fizinius sužalojimus ir emocinę traumą, todėl teismas daro išvadą, kad nors plėšimas nebaigtas, tai nėra kliūtis teismui už pasikėsinimą apiplėšti skirti bausmę, artimą maksimaliai laisvės atėmimo bausmei. Kaltinamasis padarė tris tyčines nusikalstamas veikas, kurių dvi priskiriamos nesunkiems ir viena sunkiems nusikaltimams.

Teismas nustatė, kad 2019 metais lapkričio 8 d. vakare, apie 20 valandą, S. P. įėjo į nedidelę maisto prekių parduotuvę Šiauliuose ir nukreipė abiejose rankose laikomus peilius į pardavėją. Vyras grasindamas iškart pranešė, kad vykdomas apiplėšimas. Jis liepė nukentėjusiajai atidaryti kasos aparato stalčių ir atiduoti pinigus. Nukentėjusioji atsisakė atidaryti kasos aparato stalčių ir pabėgo į lauką, S. P. pats pabandė jėga atidaryti kasos aparato stalčių, tačiau nepavyko. Pardavėja, išbėgusi į lauką, šaukėsi pagalbos ir užrėmė parduotuvės duris. S. P., bandydamas pabėgti, daužė duris rankomis, šaldytuvu, vyno buteliais. Išdauždamas parduotuvės langą, sužalojo pardavėją. Be to, kaltinamasis tyčia sugadino bei sunaikino dalį prekių, sudaužė parduotuvės stiklą. Sprunkantį S. P. po 10 minučių sulaikė kinologai su šunimi.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

VSAT kviečia rinktis pasieniečio įvadinio mokymo kursus

Avatar

Paskelbta

data

Nuo 2021 m. balandžio 15 d. VSAT Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

Į Pasieniečių mokykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, organizuojamus kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją.

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gaus įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir bus įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko ir Purvėnų pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Plaškių ir Neringos pasienio užkardose.

Norintiems mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus reikia iki 2021 m. kovo 8 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Sveikatos patikrinimą reikia atlikti iki 2021 m. balandžio 3 d. Dėl COVID-19 infekcijos jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

Išsamesnė informacija apie stojimo tvarką skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje adresu

https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-pasieniecio-ivadinio-mokymo-kursus.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Tyruliuose bute rasta mirusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. 11.24 val. Radviliškio rajone, Tyruliuose, bute, rastas
moters, gim. 1951 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi