Socialiniai tinklai

Aktualijos

Parduoti namą – misija įmanoma?

Avatar

Paskelbta

data

Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. UAB „Ober – Haus“ duomenimis, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus. VĮ Registrų centro duomenimis, 2020 metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2020 metų antruoju ketvirčiu, Lietuvoje įregistruota 51 proc. daugiau butų ir 52 proc. daugiau namų pirkimo-pardavimo sandorių.

Nekilnojamasis turtas perkamas šalies didmiesčiuose

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje per tą patį laikotarpį fiksuojamas sandorių augimas tiek butų segmente. Pavyzdžiui, Šiauliuose butų nupirkta 66 proc. daugiau nei per šių metų 2 ketvirtį, o namų – 37 proc. daugiau.

Rinkai pristatomi ir pradedami statyti nauji gyvenamieji projektai sulaukia pirkėjų susidomėjimo ir tuo pačiu pagerina bendrus realizacijos rodiklius. Šių metų trečiąjį ketvirtį teigiami pokyčiai fiksuojami ir Lietuvos būsto finansavimo srityje. Lietuvos banko duomenimis, šių metų liepos–rugpjūčio mėnesiais naujų būsto paskolų per mėnesį Lietuvoje vidutiniškai išduota už 113 mln. eurų arba tiek pat, kiek ir per 2020 metų pirmąjį ketvirtį. Per 2020 metų pirmus aštuonis mėnesius Lietuvoje suteikta naujų būsto paskolų už 824 mln. eurų arba 4 proc. mažiau nei per tą patį 2019 metų laikotarpį.

Kokia padėtis Radviliškio rajone?

Pasak nekilnojamojo turto agentūros „Saulės kraštas“ atstovo, Radviliškio rajone nekilnojamojo turto pasiūla yra didesnė nei paklausa.

„Kas buvo pridavę parduoti būstus, 40 proc. žmonių pasiūlymus atsiėmė, nes nenori, jog dėl korono viruso pirkėjai eitų apžiūrėti parduodamo būsto.
Jauni žmonės ieško pirkti butų, pagyvenusieji ieško individualių namų. Žmonės nekilnojamojo turto ieško pagal savo finansines galimybes, tačiau šiuo metu 80 proc. nekilnojamojo turto yra parduodama su paskola.

Populiariausi  3 kambarių butai – jaunimas nežiūri, kad reikės 40 metų paskolą atidavinėti – dabar už trijų kambarių butą su visais remontais moka 55 tūkst. eurų. Jauni žmonės nori, kad butas būtų gerai įrengtas ir vėliau nebereikėtų sukti galvos dėl remonto. Dabar paprastai jaunimas  dirba keliuose darbuose, uždarbis leidžia gauti nemažą paskolą. Paklausiausi butai, kaip ir visada, 2-3 aukštuose.

Individualių namų kaina šiuo metu 55 tūkst. eurų – panašiai kaip ir butų. Tik skirtumas tas, kad už tokią sumą nusipirkus namą reikės dar beveik tiek pat investuoti“,- sakė nekilnojamojo turto specialistas.

Versle – sąstingis

Pasak nekilnojamojo turto agentų, šiuo metu Radviliškio rajone mažai kas ieško patalpų nuomai verslo tikslams. „Sunku išnuomoti patalpas, skirtas verslui. Pasitaiko, kad kreipiasi verslininkai, tačiau pasiūla didesnė nei paklausa. Neseniai klientai  ieškojo patalpų šokių pamokoms“,- savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai sakė  nekilnojamojo turto agentūros darbuotojas.

Tarybos nario komentaras

Pakomentuoti, kaip vertina situaciją nekilnojamojo turto rinkoje, paprašėme Tarybos nario bei „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovo Gedimino Lipnevičiaus.

„Aš labai atsargiai vertinu žiniasklaidoje pasirodančius komentarus apie nekilnojamojo turto rinkos tendencijas. Pirmiausia dėl to, kad komentuoja suinteresuoti asmenys. Tai yra, nekilnojamojo turto vystytojai, nekilnojamojo turto agentūrų ir bankų atstovai. Vieni siekia parduoti kuo daugiau ir brangiau, kiti – suteikti paskolas. Yra ir nelabai gražių dalykų, kai paimamas kuris nors segmentas, paskelbiama apie augančias kainas ar pardavimus, žmonės skaito, patiki ir nepastebi, kad kalbama apie didmiesčius ar naujai pastatytus būstus. Taip kuriamas savotiškas burbulas, žmonės bijo prarasti savo šansą, skuba, o savo procentą nusigriebia pardavėjai. Mūsų rajone naujo būsto statybų praktiškai nevyksta ir tai ženklas, kad gyvenimas stagnuoja. Kažkiek prisidėjo ir sugriežtinta bankų skolinimo politika, vadžios vasarą buvo šiek tiek atleistos, tačiau pradinis įnašas vis tiek yra pakankamai didelis, ypač turint omenyje tai, kad jaunoms  šeimoms jį sunku surinkti. Nežinia dėl viruso bankus taip pat skatins atsargiai elgtis ir ateityje, o užsidirbti rajone galimybės yra labai ribotos. Rajono vadovai pastaruosius dešimtmečius tiesiog plaukė pasroviui ir neišnaudojo strategiškai patogios rajono padėties. Matau du tarpusavyje susijusius kelius, kaip išjudinti rajoną iš savotiško įšalo. Pirma, prisivilioti su aukštosiomis technologijomis dirbančius investuotojus, mokančius solidžius atlyginimus, ir investuoti į vietines iniciatyvas. Dabartinė rajono parama pradedančiam verslui – tai kompresas nabašninkui, realios naudos ji neduoda.  Antra, mane visuomet žavėjo skandinaviškas komunalinio būsto modelis. Pavyzdžiui, už pinigus, kurie išleisti Aukštelkuose kuriant savotišką socialiai remtinųjų getą, buvo galima nupirkti dvigubai daugiau butų ir pasiūlyti nuomą mažomis kainomis tiems patiems socialiai remtiniesiems ir jaunoms šeimoms. Reikia galvoti ir apie naujo, pigaus komunalinio būsto statybą, kad jauni žmonės būtų suinteresuoti likti rajone ar kraustytųsi iš Šiaulių, kurie jiems būstai tampa per brangūs.  Pinigų investicijoms, apie kurias kalbu, savivaldybė turi, tik jie leidžiami neprotingai“,- sakė  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019