Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Parazitologija (savaitės komentaras)

Avatar

Paskelbta

data

Tai tik savaitės komentaro pavadinimas, turintis ryšį su pirties tema.

Veik prieš trejus metus rajono partijos tapsėdamos į savivaldybės tarybos ir mero rinkimus pažėrė šūsnį politinės šunburnystės perlų. Žaliavalstiečiai žadėjo žadėjo dirbti mums. Darbiečiai pasiskelbė esantys didelė jėga Radviliškyje ir minėjo, jog dideli darbai prasideda nuo mažų. Socdemams svarbiausia buvo žmogus, o vienas komitetas netgi deklaravo meilę žmogui (ką tai galėtų reikšti?). Konservatoriai skelbė apie europietiško gyvenimo kūrimą ir kvietė dirbti kartu, o liberalai visus ramino tvirtindami, kad viskas bus gerai. Tikrąjį savo veidą politikai pademonstravo po Radviliškio krašto bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus siūlymo socialiai remtiniems mūsų gyventojams maudymąsi pirtyse padaryti nemokamu, o kitiems pirties paslaugas teikti už simbolinį euro mokestį. Mero pasirašytame atsakyme skelbiama, kad nemokamu paslaugų nėra ir negali būti. Na, gal meras ir nežino, jog ne viena Lietuvos savivaldybės socialiai remtiniems asmenims už pirties ir skelbimosi paslaugą užmoka. Dar ir skalbimo miltelių bei muilo parūpina, nes rūpinasi savo žmonėmis ir supranta higienos svarbą. Dar įdomesnių „bezdalų maišų“ (niekų kalbų) aptikau politikų atsakymuose. Už tuščiažodžiavimo sienos slėpėsi opozicionierius J.Povilaitis. J.Pravilonio atsakymą geriausiai apibūdintų rusiškas žodis „slovobludyje“ (neversiu). E. Ivanauskytės zaunijimų esmė – pirtis pramoga!? Asmeniškai aš, jei reikėtų informacijos apie pirtis, pavartyčiau tam skirtą literatūrą, pasikalbėčiau su profesionaliais pirtininkais, kad pašnekovui neatrodyčiau bukas kaip Sibiro veltinis. S. Dišlė įžvelgė problemą ten, kur jos nėra ir iš principo negali būti. Esą socialiai remtini asmenys neturi pažymėjimų, įrodančių jų statusą. Na, kažko panašaus į žetonus karvės ausyse. S. Skarelienė ir A.Januševičienė it seserys tvirtino tą patį. Tai būtų neteisinga kitų mokesčių mokėtojų atžvilgiu. Akivaizdu, jog nesusipažinusios su kitų savivaldybių veikla šioje srityje. Ir įdomu, ką jos kalbės, jeigu (o, mano nuomone, taip ir bus), teks užmokėti už Radviliškio baseino nuostolius. Iš tų pačių, mokesčių mokėtojų, kišenių. Komentarą norėjau užbaigti palygindamas deputatus su… (įrašykite savo versiją), bet po to nusprendžiau kitaip.
Pasakojama, kad kažkur deputatai atšventė savo veiklos jubiliejų. Kiekvienas užsisakė po specialų tortą, bet svečių nekvietė ir apie jubiliejų niekam nepasakojo. Kalbama, kad kiekvienas tortas buvo skirtas dvidešimt keturiems asmenims, bet jie juos suvalgė per savaitgalį. Ar rinkėjai vėl kibs ant tuščių politikų pažadų kituose rinkimuose – nespėliosiu. Tačiau noriu būti sąžiningas. Vienas deputatas (iš dvidešimt penkių) balsavo už „Radviliškio krašto bendruomenės“ pasiūlymą. Ir jeigu politikams nepatinka mano komentarai, jie gali pateikti savo oficialias versijas oficioze ar kituose rajono laikraščiuose, bus įdomu palyginti su jų atsakymais „Radviliškio kraštui“.

Vytautas MIKALAUSKIS

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi