Konservatoriai išsirinko savo Garbės pilietį – ilgametį politiką

Praėjusiame savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeryje jau buvo rašyta, kad Radviliškio krašto garbės piliečiu labai nori tapti ilgametis buvęs rajono meras Antanas Čepononis. Na, o šias regalijas jam nori uždėti kolegos konservatoriai.

Tarybos nariams Garbės piliečio vardo suteikimas sukėlė diskusijų

Birželio 23 dieną vykusiame Tarybos posėdyje reikėjo jos narių pritarimo, kas gi pasipuoš Radviliškio krašto garbės piliečio regalijomis.

Keista, bet šis klausimas sukėlė nemažai diskusijų. Daugeliui Tarybos narių kėlė nuostabą, kad Garbės piliečiu  norima matyti politiką, buvusį merą konservatorių Antaną Čepononį.
„Jeigu būtų kalba apie tai, kad Antanas Čepononis yra geras tėvas ir senelis, balsuočiau už jį abejomis rankomis, bet kaip politikui norima suteikti Garbės piliečio vardą, tai jau verta susimąstyti. Manau, kad politikui, rajono vadovui, ir priklauso garsinti savo kraštą ir šalyje, ir užsienyje“,- sakė pasipiktinusi politiko kandidatūra „darbietė“ Zita Žvikienė.

Kolegei paantrino ir nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius: „Jau turime panašų pavyzdį, kai Garbės piliečiu buvo išrinktas politikas Kazimieras Augulis. Dabar vėl norima kitam politikui, dirbusiam savo tiesioginį darbą, už kurį gavo tūkstantinį atlyginimą, ir dar su abejotina reputacija bei toliau politikuojančiame Seime, pagerbti už abejotinus nuopelnus.
Ir tikrai juokinga, kad Tarybos nariams aiškinamajame rašte rašoma, kad jo didžiausias nuopelnas, jog buvęs meras į Trečiojo amžiaus universitetą pasikvietė pasikalbėti savo kolegą konservatorių  Lauryną Kasčiūną“.

Na, pats buvęs meras neišdrįso ateiti pasikalbėti su Radviliškiečių bendruomenę, kuri norėjo jam užduoti daug klausimų, susijusių su miesto ir rajono valdymu. Gal už tokį drąsų poelgį bendruomenės moterys nors pyragines regalijas būtų sumeistravusios…
Beje, jo valdymo laikotarpiu rajonas švietimo srityje buvo nusiritęs į Lietuvos savivaldybių dugną.

Palaikymo nesulaukė

Tarybos posėdyje  tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė pakeisti A. Čepononio kandidatūrą į kraštotyrininko, Burbiškio dvaro atgaivintojo Eugenijaus Prascevičiaus kandidatūrą. Tačiau ir ji daugumos – konservatorių ir valstiečių bei mero – palaikymo nesulaukė.

Na, o  meras Vytautas Simelis puolė užstoti politiką A. Čepononį, kad jokios problemos čia nėra: „Buvo pasiūlyta ir politiko, mūsų kraštiečio, Algirdo Butkevičiaus kandidatūra, tad nieko blogo nematau, kai Garbės piliečiais tampa politikai“.

Liaudies balsas

Be abejo, tokiuose svarstymuose neapseinama ir be liaudies balso. Ir šį kartą žmonės liejo savo nuomonę dėl tokio kontraversiško politiko A. Čepononio kandidatūros paskyrimo Radviliškio krašto garbės piliečiu. Taigi paskaitykime komentarus:
„Bele kam dalinami garbės piliečio vardas. Ką jis ten Seime gero padarė dėl Radviliškio -kelnės tik trina ir algą gauna“.
„Tai Juozapaičiui, tai Čepononiui, nejau nebėra mūsų krašte nusipelniusių, aktyvių žmonių? Ar akli, nebematot, klauskit, jei supratimo neturit“.
„Čia teisia, čia garbės pilietis“. 
„Plovė kaime „šaibas“, dabar Seime plauna, o kas jam?“
„Vilnius turi Landsbergį, o Radviliškis turės Čepononį. O kiek dar yra norinčių būti imperatoriais, valdovais ir t.t.”
“Ar nėra daugiau žmonių, vertų būti garbės piliečiu Radviliškyje? Dabar vienintelis Čepononis visur: ir kaimuose, ir miesteliuose“.
„Dar vienam per mažai garbės“. 
„Kaip sakoma, „vor v zakone“.
„Čia kas per liga? Landsbergis – karalius, Čepononis – riteris… kas toliau?”
Tai tokie internautų pamąstymai.

Balsavimo rezultatai 

Kad A. Čepononis taptų Radviliškio krašto garbės piliečių, už balsavo 8 jo bendrapartiečiai konservatoriai, 3 ,,valstiečiai” : K. Dambrauskas, J. Povilaitis ir V. Krikščiūnas. Taip pat šią kandidatūrą palaikė socdemai: S. Luščikas ir J. Pravilonis. 5 Tarybos nariai nepritarė šiai kandidatūrai. Pats meras V. Simelis nebalsavo, nes “nenorėjo turėti asmeniškumų”.
Be politiko A. Čepononio, Radviliškio krašto garbės piliečiais išrinkti sportininkė Genovaitė Kazlauskienė bei rašytojas Jonas Linkevičius. Dėl sportininkės bei rašytojų jokių diskusijų Taryboje nekilo, šis garbingas titulas jiems patvirtintas vienbalsiai.

P.S. Beje, savivaldybės koridoriuose kalbama, jog meras V.Simelis į Garbės piliečius teikė  A. Čepononio kandidatūrą norėdamas atsilyginti už jo pasiūlytą kandidatūrą Riterio titului gauti. Deja, V. Simelis iš sostinės grįžo be garbingo titulo.

Jonas Petrikas

Total
8
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts