Socialiniai tinklai

Aktualijos

Padėkos diena- mokslo metų pabaigos diena

Avatar

Paskelbta

data

Kiekvienas mokinys yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas.  K.Čiukovskis

Birželio 2 d. Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos  bendruomenės nariai jau 15 kartą rinkosi į gražią, tradicine tapusią šventę – Padėkos dieną, kuri skirta mokiniams ir mokytojams.

Šios išskirtinės šventės su nekantrumu ir maloniu virpuliu širdyje laukė kiekvienas bendruomenės narys. Mokyklos gyvenimo tempas yra be galo spartus, todėl ši prasminga diena – Padėkos diena – priverčia mus luktelėti, apsidairyti aplinkui, susivokti savo mintyse, įvertinti nuveiktus darbus, padėkoti vienas kitam už teikiamą pagalbą, paramą, palaikymą.

Renginį įspūdingais žodžiais apie gražų vakarą, draugus, šypsenas, kvietimu nueiti į save ir savo minčių gelmėse paieškoti pačių gražiausių padėkos žodžių pradėjo vedėjai Ugnė ir Dovydas.

Kalbėdama mokyklos direktorė Rasa Dagienė pasidžiaugė gausiu susirinkusiųjų būriu, pasveikino visą mokyklos bendruomenę su šia gražia ir ypatingą reikšmę turinčia švente.  Direktorė išsakė nuostabią mintį, jog mokiniai, darydami gerus darbus, turi pajusti, ką daro gerai ir gebėti rinktis ir atsirinkti.

Noras siekti gerų rezultatų, žinoti ir išmanyti daugiau už kitus praverčia ruošiantis ne tik pamokoms, bet daug rimtesniems išbandymams, tokiems kaip rajono ar respublikos olimpiados, konkursai. Kartu galime pasidžiaugti, kad tokių mokinių mūsų mokykloje  išties daug.

Di­rek­to­rė Ra­sa Da­gie­nė pa­dė­kos raš­tus įtei­kė mo­ki­niams už pui­kų ir la­bai ge­rą mo­ky­mą­si bei mo­kyk­los var­do gar­si­ni­mą ra­jo­ne ir res­pub­li­ko­je.  Pavaduotojos ugdymui Janina Vitartienė ir Ilona Prokofjevienė padėkas teikė įvairių konkursų, olimpiadų nugalėtojams. Daugiausia laimėjimų pelnė Darija Budreckaitė (8b), Matas Budreckas (8a), Arnas Zakutauskas (8a), Lukrecija Kneižytė (8a). Šiemet šauniausia klase tapo ir laimėjo 300 eurų prizą 6b klasė.

Į šventę taip pat buvo pakviestas buvęs mokyklos direktorius Vytautas Matuzas. Direktorius dėkojo už suteiktą galimybę dalyvauti šventėje ir pasidžiaugė, kad mokyklos vardas skamba dažnai ir tik iš gerosios pusės.

Mūsų mokykla gali didžiuotis ne tik savo mokiniais, bet ir mokytojais, paruošusiais tokį didelį būrį įvairių konkursų ir olimpiadų nugalėtojų, jiems taip pat buvo įteikti padėkos raštai.

Mokyklos direktorė išsakiusi šiltus padėkos žodžius visai mokyklos bendruomenei ir įteikusi padėkas mokiniams, akcentavo, kad tik  laimingi vaikai ir darni mokykla yra mūsų tvarios ateities visuomenės pagrindas.

Gražiausius žodžius ir padėkas lydėjo nuotaikingas koncertas. Už šį koncertą vedėjai dėkojo mokytojoms Linai Lesickienei ir Inai Petraitienei.

Padėkos diena – prasminga šventė, skleidžianti kiekvieno iš mūsų širdyje tauriausius jausmus – gėrį, nuoširdumą, dėkingumą,  pagarbą artimam. Pasibaigus šventei, nuslūgus emocijoms – nepaprasta vidinė ramybė ir pilna širdis gėrio. Aišku viena – tokia diena kaip ši – ypač reikalinga, nes drauge susitinka ir pabendrauja mokytojai, tėvai ir vaikai. Kiekvienais metais Padėkos dienos tradicijos mūsų  Vinco Kudirkos pagrindinėje mokykloje tampa vis tvirtesnės ir gražesnės.

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Virtualus susitikimas su Egle Aukštikalnyte Hansen

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 3 dieną yra minima Pasaulinė laukinės gamtos diena, kviečianti švęsti laukinės gamtos grožį ir domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Ta proga Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė virtualiai bendravo su Egle Aukštikalnyte Hansen, kuri šiuo metu keliauja ir fotografuoja laukinę gamtą, gyvūnus po MASAI MARĄ (Kenija, Afrika). Susitikime pašnekovė pasakojo apie savo gyvenimą Kenijoje, Afrikos draustinius, nacionalinius parkus, kur stebi, kaip laukiniai gyvūnai gyvena, ir juos fotografuoja. Paklausta, ar laukinėje gamtoje saugu, Eglė Aukštikalnyte Hansen atsakė, kad saugu, tik reikia mokėti matyti, girdėti ir skaityti gamtos ženklus. Papasakodama apie vietinių žmonių gyvenimą, tradicijas ir papročius, E. Aukštikalnytė Hansen pastebėjo, kad tradicijos ir papročiai po truputį keičiasi, kai kurių dalykų jauni išsilavinę žmonės atsisako.

Kadangi keletą metų E. Aukštikalnytė Hansen gyveno Šanchajuje (Kinijoje), tai buvo paprašyta palyginti gyvenimą tose dvejose vietose: Kinijoje ir Kenijoje. Apie gyvenimą Kinijoje yra pasakojama ir knygoje „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.  Paklausta, kodėl nerašo arba nekuria laidos apie Lietuvos gamtą, pašnekovė prisipažino, kadangi dar neinvestavo pakankamai savo laiko, tad gimtosios šalies gamtos tiek gerai nepažįstą, kad galėtų, pavyzdžiui, parašyti knygą. Bet patikino, kad Lietuvoje tikrai yra gerų rašytojų, fotografų, kurie atskleidžia Lietuvos grožį.

Eglė pasidžiaugė šiandieniniu jaunimu, kuriuo žavisi ir tiki. Anot Eglės, šiandieninis jaunimas fantastiškas, jie protingi, ieškantys, jie turi daug įvairiausių galimybių, jiems priklauso ateitis. Tad ji jaunimui linkėjo pasitikėti savo intuicija, surasti pusiausvyrą tarp laukinės gamtos ir žmogaus, suvokti, kad žmogus daug ką gali, gali atrasti, sukurti, bet gali ir sunaikinti, tad linkėjo kuo daugiau sukurti panaudojant laukinės gamtos resursus, nepakenkiant vienas kitam ir išlaikant sveiką pusiausvyrą. Linkėjo turėti labai daug svajonių, kurios yra pagrindinis idėjų generatorius, būti lankstiems ir išbandyti save daugelyje veiklų.

Susitikime kalbėta apie knygas „Mama Afrika“, „Laukinė motina gamta“, „Mamahuhu: šešeri metai Kinijoje“.

O mokiniai domėjosi, kaip fotografei pavyko susigyventi su vietine bendruomene, kokia kalba susikalba su vietiniais gyventojais, koks mylimiausias gyvūnas, apie žmogaus poveikį laukinei gamtai ir kur tie pokyčiai matomi ryškiausiai, kas arčiau širdies: Lietuva ar Kenija?

Skaityti daugiau

Aktualijos

SVARBI INFORMACIJA! Pasikeitė gatvės pavadinimas, kurioje įsikūrę Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai

Avatar

Paskelbta

data

Pasikeitė gatvės pavadinimas, kurioje įsikūrę Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai. Dabar gatvė vadinasi Algirdo Juliaus Greimo. Nors gatvės pavadinimo lentelės dar nepakeistos (tebėra senasis P. Cvirkos gatvės pavadinimas), teismo lankytojams ir asmenims, siunčiantiems dokumentus paštu, tai labai svarbi informacija.  Naujas Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų adresas: Algirdo Juliaus Greimo g. 77, LT-77165 Šiauliai.

2021 m. kovo pradžioje Registrų centro Adresų registre įregistruotas naujas gatvės pavadinimas. Šiaulių miesto savivaldybės taryba 2020 m. gruodžio 3 d. priėmė sprendimą „Dėl P. Cvirkos gatvės pavadinimo pakeitimo“ ir nusprendė pakeisti Šiaulių miesto P. Cvirkos gatvės pavadinimą į Algirdo Juliaus Greimo gatvės pavadinimą.

Kaip Teismą informavo Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kol kas Algirdo Juliaus Greimo gatvės pavadinimo nėra žemėlapiuose. 

A. J. Greimas yra vienas žymiausių pasaulio semiotikų. Jis 1929–1931 m. ir 1940–1944 m. gyveno Šiauliuose, mokytojavo Mergaičių gimnazijoje ir Prekybos institute, buvo Tautinės lietuvių studentų korporacijos Neo-Lithuania narys, priklausė Šiaulių kultūrininkų būreliui.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi