Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Padėka merui už „stebuklingus kelius“

Avatar

Paskelbta

data

   Į „Radviliškio krašto“ redakciją dažnai kreipiasi rajono gyventojai dėl nepravažiuojamų kelių. „Kreipėmės į seniūną, jis nieko nedaro, tai paskutinė viltis – jūs, „Radviliškio krašto“ redakcija. Redakcijos darbuotojai  pajudina seniūnus, tačiau jų tarpe yra ir labai  neveiklių, į savo seniūnijos  kelių būklę žiūrinčių atsainiai. Neapsikentę rajono gyventojai atsiuntė „padėkas“ rajono merui A. Čepononiui už nepravažiuojamus kelius. Gal šios viešos padėkos privers seniūnus padirbėti?

Tad, dėmesio, „padėkos“:
„Dėkojame merui Antanui Čepononiui  už tokį „stebuklinga kelią” Jaugėlai – Polekėlė“.

„Reikia pradėti kasdien kalti prie kryžiaus valdininkiją. Aukštelkų seniūne Alma, kodėl negreideriuojama Kaulinių kaimo Mėlidų gatvė? Sena maldelė  „Nėra pinigų” – niekam neįdomi…“

„Vadaktai – Sidabravas dar baisesnis kelias: duobės gilios, kelias baisus, o prieš lapkričio 1 -ąją tai net negreideriavo, sutvarkė tik tiltą ties Praščiūnais ir vis žada, kad bus išasfaltuotas. Bet tai tik pažadai, daugiau nieko, o vaikus veža į mokyklą tokiais baisiais keliais“.

„Prie padėkų prisideda Vadaktų gyventojai. Nuo Vadaktų iki Sidabravo žvyrkelis, juo važiuojant gali mašinos ratus pamesti.

„Beinorava – Sidabravas irgi galima ratus pamesti, arba Beinorava – Dapšioniai. Radviliškio rajono keliai kai kurie tiesiog tragiški“.

„Vadaktai -Krekenava padėtis taip pat baisi …“

„Tragiška situacija kelyje Sidabravas – Naujamiestis. Nuo Sidabravo iki Birželių tragedija, o kai nuo Birželių prasideda Panevėžio apskrities kelias iki Naujamiesčio, tai žvyrkelis dažnai vos ne kaip asfaltas, nes nuolat prižiūrimas“.

„Atkarpoje imtinai nuo Legečių kaimo iki Pašušvio miestelio visais metų laikais intensyvus transporto judėjimas – tiek lengvųjų automobilių, tiek ūkio transporto. Važiuoklės ir karterių sugadintų dalių galime pateikti. Gyventojų nemažai, eismas intensyvus, kelias- duobė ant duobės. O kai palija… žodžiu. Patys nevažiuotumėte“.
„Toks pat baisumas pasukus nuo pagrindinio kelio Daugėlaičių kaimo  Varnionių kaimo link. Tragedija – duobės jau iki kelių. Niekas netvarko. Dar vietos ūkininkai aplopo ir ačiū tik jiems. Čia, vadinasi, kaip nori, taip pasiek savo namus!“

„Žvyrkelio atkarpa Aušrėnai – Sakteliai – Daukučiai nepravažiuojama! Suprantama, kad gamtinės sąlygos nepalankios, bet kai nėra nuolatinės priežiūros, tai jomis nesidangstykit!“

„Mes 7 kilometrus važiuojame žvyrkeliu duobėtu į Žeimių kaimą Radviliškio rajone. Ratus galima pamesti ir prie to paties – dantis, kelias yra tragedija! Gyventojai rašė raštus, niekas nereaguoja! Galbūt viešumas padės?!“
Tikimės, kad viešumas padės ir seniūnai atsibus iš žiemos miego.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi