Socialiniai tinklai

Aktualijos

Padegimų situacija virsta nekontroliuojama

Avatar

Paskelbta

data

Virtinė padegimų Radviliškyje, nusinešusių žmogaus gyvybę, privertė kaip reikiant nerimauti miesto gyventojus. Nors įtariami padegėjai surasti ir sulaikyti, tačiau kiekvienas gaisras Radviliškyje ir rajone priverčia prisiminti nesenus ir itin skaudžius įvykius bei iš naujo įvertinti miesto kriminogeninę situaciją.

Padegimų gausa

Priminsime, kad gaisrai Radviliškyje pradėjo siautėti nuo šių metų vasario pradžios – vasario 4 d. Gedimino g. buvo padegtos buto durys ir kilimėlis prie jų, o po 15 minučių identiškas gaisras kilo Dariaus ir Girėno gatvėje – ten taip pat buvo padegtos buto durys ir kilimėlis prie jų.

Gaisrai, sudrumstę radviliškiečių ramybę, tęsėsi ir toliau – vasario 10 d. didžiulis gaisras kilo Radviliškyje, J. Jaramino gatvėje, Nr. 8 name. Gaisro metu degė šešiabutis namas. Visiškai sudegė mansardoje įrengti du butai, apdegė pirmajame aukšte įrengti butai.

Taip pat vasario mėnesį liepsnojo namai ir M. Valančiaus ir J. Basanavičiaus gatvėse. Kilo ir mažesnių gaisrų: Vaižganto g. Nr. 52 name apdegė virtuvės grindys, Noreikos g. degė šalia namo esantis rūsys, Maironio g. degė ūkinis pastatas. 

Kovo 26 d. vėl kilo didelis gaisras. Kapų g. Nr.16 degė penkių butų medinis namas. Namas degė atvira liepsna, iš jo išneštam vyriškiui prireikė medikų pagalbos.

Dar kartą ugnis aplankė Radviliškį balandžio 7 d.Vvėlų vakarą, apie 22 val., gaisras kilo mediniame dviejų aukštų name Vasario 16-osios gatvėje. Gaisro metu apdegė namo perdanga, sienos, stogas, durys ir grindys.

Panašus padegimų braižas

Visi gaisrai kilo panašiu laiku – tarp dešimtos ir dvyliktos valandos vakaro. Tad padegėjas veikė gana įžūliai. Nusitaikyta į medinius pastatus, kuriuose greitai plinta liepsnos. Tuomet įtarta, kad kaltininkas gali būti sutrikusios psichikos. Svarstytos ir kitos versijos, tokios kaip kerštas ar mėginimas „valyti“ teritorijas statyboms.

Policija tebevykdo tyrimą

Balandžio 26 d. policijos pareigūnai sulaikė tris gyvenamųjų namų ir ūkinių pastatų padegimais įtariamus asmenis – du jų pilnamečiai, vienas – nepilnametis.

Naujausiomis ,,Radviliškio krašto“ redakcijos žiniomis, ikiteisminis tyrimas dėl padegimų Radviliškyje kol kas dar tebevyksta.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresniosios specialistės Gailutės Smagriūnienės teigimu, įtarimai yra pareikšti dviem asmenims, kurių vienas suimtas, kitam skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu. Šiuo metu yra laukiama suimtojo  psichiatrinės ekspertizės išvadų. Jas gavus ir atlikus dar kai kuriuos baudžiamojo proceso veiksmus, bylą spalio pabaigoje-gruodžio pradžioje planuojama perduoti į teismą.

Užtaisas, kuris sproginės ir toliau?

Įvykius stebintis ir su kolegomis bendraujantis aukštas pareigas ėjęs buvęs pareigūnas kalba apie „tiksinčią bombą“, kuri Radviliškio rajone buvo palikta dar sovietmečiu, turinčią įtakos šiandieninei kriminogeninei situacijai. Nors apie tai niekas viešai nekalba, tačiau, sovietmečiu būta tendencijos rajone apgyvendinti iš įkalinimo įstaigų išėjusius asmenis. „Dažnas iš jų buvo alkoholikas ir narkomanas, o, kaip žinome, to pasekmės eina per kelias kartas“, – sako ilgametis kriminalistas, prašęs neatskleisti pavardės. Šį „paveldą“ policijos veteranas vadina „užtaisyta bomba“, kadangi tiek auklėjimas, tiek tėvų priklausomybės turi ilgalaikes pasekmes vaikų psichikai, tai rodo ir tam tikros į nusikaltimus linkusios „dinastijos“.

„Tiek nusikalstamumas, tiek pasikartojantys padeginėjimai mūsų rajone rodo, kad tuo turėtų rimtai susirūpinti psichologai, socialiniai darbuotojai, rajono valdžia, bet kol kas matau tik tai, ką vadiname gaisrų gesinimu, o policijos pareigūnai dirba ugniagesiais“, – sako ilgametis kriminalistas, įspėjantis, kad panašių incidentų gali kartotis ir ateityje.

Padegimų vis dar pasitaiko

Liūdnos prognozės, atrodo, pasitvirtina. Nors įtariamieji padegėjai sulaikyti ir kontroliuojami pareigūnų, tačiau Radviliškyje vis dar kartas nuo karto kyla gaisrų.

Gegužės 10 d. Maironio g., neveikiančiose dirbtuvėse, kilo gaisras, kurio metu sudegė prie pastato buvęs kilnojamasis sargų namelis ir apdegė dirbtuvių pastato lango rėmas. Nusikalstamos veikos padarymu įtariamas vaikinas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Dar vienas gaisras, kilęs dėl įtariamo padegimo, įsiplieskė liepos 10 d. V. Kudirkos g., daugiabučio namo gyventojams priklausančiame ūkiniame pastate. Gaisro metu sudegė ūkinio pastato stogas, perdengimas.

O kur dar aibė padegimų aplink Radviliškį?! Gegužės pradžioje liepsnojo Baisogaloje galimai padegtas automobilis, Pakiršinyje – butas. Čia birželio mėnesį vandalai nusiaubė ir kaimo parką.

Akivaizdu, kad padegimų situacija darosi nebevaldoma nei mieste, nei rajone, o valdžia kol kas nesiima jokių priemonių vandalizmui mažinti. 

Bendruomenė kviečiama padėti pareigūnams

„Mes įpratę galvoti, kad visas problemas išspręs valdžia ar policija. Bet mūsų rajono politikai užsiima tik savais pinigų įsisavinimo reikalais ir gynyba nuo kaltinimų korupcija teismuose, todėl visas atsakomybės už visuomenės saugumą krūvis tenka policijai, kuriai reikia mūsų visų palaikymo ir informacijos, kad galėtų atskleisti nusikaltimus“, – sako ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

Tąkart jis ragino visą apie du tūkstančius žmonių vienijančią bendruomenę pasidalyti visa informacija, kuri galėtų padėti atskleisti padegimus.

„Daugelis mūsų vengia tiesiogiai kreiptis į policiją, nerimauja dėl savo saugumo, bijo, kad kažkas gali keršyti ar panašiai. Bet kiekviena pranešta detalė gali padėti atskleisti nusikaltimą. Galite kreiptis tiesiogiai į mane asmeniškai arba skambinti – visą informaciją perduosiu policijos tyrėjams, išsaugodamas kiekvieno anonimiškumą“, – kvietė „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ leidėjas ir ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius ir pats pastaruoju metu ne kartą nukentėjo nuo nusikaltėlių, todėl sako gerai suprantąs nuo padegimų nukentėjusių žmonių skausmą.

„Bet kokia informacija gali padėti atskleisti nusikaltimus ir padės išvengti naujų. Skambinkite telefono numeriu 112, arba mano asmeniniu numeriu 8 657 99 599. Pasidalinkite informacija telefonu arba galime susitikti asmeniškai. Anonimiškumą garantuoju”, – pabrėžia ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019