Odė Didžiajam Piziui

Jei  kas nežino, tai lietuvių mitologinis meilės dievas. Jis turi ir pavaduotoją – Pizduką. Dar neaišku? Tai savivaldybės meras ir jo patikėtinis seniūnas J. Pranys. Jiems ir skirta ši odė.

Yra ir jų veiklos įrodymai. Neišgrėbtas miesto parkas, šalia jo perpildyti šiukšlių konteineriai. Šiukšlių kalnai po eks „Žaros“ viešbučio – kavinės laiptais ir minėto objekto fasadas. Einant nuo miesto pirties stebimas ir autochamų paradas. Vėliau ištrupėjusi, vadinamo Pesčinsko krautuvė. Nūnai, lyg ir statybinių medžiagų parduotuvė. Vienok, verslo elgetystės pavyzdys. Šalia senųjų miesto kapinių nudrėbta sulamdyta kėdė. Greta (kapinėse) prie užrašo „Nešiukšlinti“ kažkas padėjo nuvytusių, sušalusių gėlių. Po senovei Kapų gatvėje riogso degėsis – kepėsis.

Na, nežinau kaip įvertinti mero ir seniūno nelytinę, o tarnybinę impotenciją. Toliau, Trakų gatvėje, dar vienas vaiduoklis. Tiktų Maironio eilės. Perdirbtos. „Pelėsiais ir kerpėm apaugus žemai, Piziaus ir seniūno pilis. Jos aukštus valdovus užmigdys kapai, bet ji tebestovės dar vis“. Šiukšlynai Vydūno gatvėje – vietos gyventojų kultūros pavyzdys. Iš kitos pusės, kur dėti šlamštą, kurio niekas neišveža. Toliau griuvėsiais virtęs, na, degėsiais Jaramino gatvėje esantis buvęs lopšelis – darželis, medikų bendrabutis ir t.t.

Liūdesį kelia ir svilėsis prieš Radviliškio teismo rūmus. Ir kažkokį nesupratimą keliantis užrašas prie V.Kudirkos progimnazijos – „65“. Na, pastatui gali ir tiek metų. Bet… tai tas pats kaip minėti antkapio  amžių. Istoriškai pati mokykla turėtų skaičiuoti šimtmečius.

Tiesa, šio reportažo esmė kita. Kiek dar seniūnas ir meras Pizius naudosis rinkėjų pinigais už nieko neveikimą. Pažadu, jei pastebėsiu kokius nors  pokyčius, informuosiu apie tai skaitytojus. Jei jų ir nebus, pranešiu apie minėtų klerkų tenisą, žaidžiamą kelnių kišenėse. Įdomu, ką apie tai pirstelės pilkasis kardinolas? Kad blogam šokėjui ir sėklidės trukdo? Pirmyn.

Paulius Ropė

P.S Po mėnesio reportažas bus pakartotas. Pamatysime, ar viršūnėlės ką nors sugeba.

Total
0
Dalinasi
Related Posts