Nuteistas savo katiną žiauriai nužudęs Radviliškio rajono gyventojas

Savo katiną namuose nužudžiusiam ir iškepusiam 47 m. Radviliškio rajono gyventojui R. P. Šiaulių apylinkės teismas skyrė 20 parų arešto. Bausmę paskirta atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Prokurorui pasiūlius baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą. Kaltinamasis R. P. tam neprieštaravo, sutiko su siūloma bausme.

„Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai. Be prisipažinimo, jo kaltė įrodyta kita baudžiamosios bylos medžiaga, ištirta teisme“, – sako teismo baudžiamąjį įsakymą priėmusi Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Daiva Šabanskienė.

Skiriant bausmę kaltinamajam R. P. teismas atsižvelgia į tai, kad jis padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą. Vyras anksčiau teistas. Paskirta bausmė sužinta vienu trečdaliu. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažįsta tai, kad jis prisipažino ir nuoširdžiai gailisi. Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikaltimą padarė būdamas neblaivus ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Teismas nustatė, kad 2019 m. gruodžio 30 d. vakare R. P. tyčia nužudė savo katiną. Po to paruošė mėsą ir iškepė. R. P. nurodė, kad supyko ant katino todėl, jog šis pasituštino ant jo lovos. Nusikaltimo metu kaltinamasis buvo neblaivus. Jam nustatytas 3,03 promilių girtumas. Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis nurodė, kad penkias dienas iki įvykio namuose nuolat girtavo. Liudytojas nurodė, kad Naujųjų metų išvakarėse kaltinamojo namuose abu išgėrė po stiklinę alaus ir liudytojas paklausė R. P., ar šis neturi ko nors valgyti. Tuomet R. P. pasiūlė orkaitėje iškepto katino mėsos.

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 d. nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmams reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Nijolė Damulė, Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

el. p.  nijole.damule@teismas.lthttps://siauliu.teismai.lt/

Total
6
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts