Nuteista radviliškietė, dėl sukrautų lentų neva nuskriaudusi girtą kaimyną

Kad moteris gerai aptalžytų vyrą, ir dar lenta per nugarą, pasitaiko ne taip ir dažnai. Radviliškietė R. O. buvo kaltinama, kad prie savo namų, S. Daukanto gatvėje, apsižodžiavusi su pažįstamu vyru, jį pastūmė, o šiam atsistojus, kelis kartus lenta užvožė per nugarą, dėl ko buvo padarytos kraujosruvos bei žaizdos nugaroje.

Konfliktas kilo dėl ant kelio sudėtų lentų

Teisiamajame posėdyje smurtautoja R. O. kaltę pripažino iš dalies. Ji pripažino, kad nukentėjusįjį R. B. pastūmė, tačiau sakė, kad lenta jam netrenkė. Pasak kaltinamosios, vyras galėjo susižaloti nugarą, griūdamas ant lentų. 2021 m. gegužės 20 d. konfliktas su kaimynystėje gyvenančiu vyru kilo dėl to, kad šis neleido pravažiuoti jos automobiliui. Įvažiavimas į kiemą buvo užpiltas lentomis. Ji, išlipusi iš automobilio, nuo kelio nurinko išmėtytas lentas ir šiek tiek pavažiavo, o R. B. užstojo kelią ir toliau važiuoti neleido. Moteris kaimyno paprašė pasitraukti nuo kelio, tačiau jis ėmė plūstis ir atsisakė tai padaryti. Radviliškietė dar kartą išlipo iš automobilio ir norėjo neblaivų keikūną patraukti iš kelio. Tas užsimojo trenkti, o R. O. sulaikė jo ranką ir šiek tiek vyrą stumtelėjo. Kadangi buvo stipriai išgėręs, radviliškietis neišlaikė pusiausvyros ir krito ant lentų.

Kaltino dėl žaizdų ant nugaros bei skylių marškinėliuose

Nukentėjusysis R. B. teisme paaiškino, kad lentos buvo kieme keturias dienas ir iki tol niekam nemaišė. Kai kaimynė norėjo įvažiuoti į kiemą, jis, stovėdamas ant keliuko, kalbėjo telefonu, ir dėl to žmonės negalėjo pravažiuoti. R. O. jam liepė patraukti lentas, pradėjo keiktis, o tuomet neatsiliko ir jis. Kaltinamoji paėmė lentą, kurioje buvo išlindusi vinis, trenkė jam tris kartus per nugarą ir pastūmė. Tada vyras nukrito ant lentų. Marškinėliuose liko pradurtos skylės ir iki teismo posėdžio dienos ant nugaros liko randai. Nukentėjusysis pareiškė 80 eurų civilinį ieškinį dėl sugadintų „Nike“ marškinėlių, kuriuos pirko Vokietijoje.

Nukentėjusiajam nustatytas 3 promilių girtumas

Į įvykio vietą atvykusi policininkė A. Č. byloje buvo apklausta kaip liudytoja. Iš jos parodymų matyti, kad, atvykusi pagal iškvietimą, pareigūnė išklausė kaltinamosios pasakojimą, kad tai nukentėjusysis ją puolė. Tarp žmonių buvo mažas atstumas ir moteris kaimyną iš inercijos pastūmė, po ko jis nuvirto ant lentų. R. O. policijai sakė, kad nukentėjusysis kelis kartus stojosi ir krito, tikriausiai dėl didelio girtumo. Nukentėjusiajam buvo nustatytas 3,05 promilių neblaivumas, o jo kaimynė, kaltinama fizinio skausmo sukėlimu, buvo blaivi. Vyriškis sunkiai orientavosi, tiek moterį, tiek pareigūnus plūdo necenzūriniais žodžiais, šūkavo.

Kad sudavė lenta – neįrodyta

Teismas iš kaltinimo pašalino tą aplinkybę, kad moteris nukentėjusiajam sudavė lenta, kadangi šio fakto kaltinamoji nepripažino ir nė vienas byloje apklaustas liudytojas nematė, kad R. O. lenta suduotų savo kaimynui. Buvo įvertinta tai, kad nusikalstamos veikos padarymo metu R. B. buvo nustatytas sunkus girtumas ir tai galėjo lemti klaidingą įvykio aplinkybių vertinimą. Be to, byloje nebuvo medicinos ekspertų išvados, jog padaryti sužalojimai nėra būdingi griuviminei traumai. Nepaneigta tai, kad R. O. žodinio konflikto metu pastūmė nukentėjusįjį, dėl ko jis pargriuvo ant lentų. Šiais veiksmais moteris sukėlė savo kaimynui fizinį skausmą, kraujosruvas ir žaizdas nugaros srityje. Esą R. O. turėjo suvokti, kad R. B. yra stipriai neblaivus, ir stumdama tokios būsenos žmogų, turėjo ir galėjo numatyti, jog tokie jos veiksmai gali sukelti pavojingus padarinius.

Įvertintos visos aplinkybės

Tokie kaltinamosios padaryti veiksmai įvertinti kaip nesunkus nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalyje. R. O. buvo teista, tačiau teistumas išnykęs, administracine tvarka ji nebausta, atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Skirdamas bausmę, teismas įvertino ir tai, kad nusikalstamos veikos padarymą įtakojo paties nukentėjusiojo provokuojantis elgesys.

Skirti trys mėnesiai laisvės apribojimo

Konfliktas su girtu kaimynu radviliškietei baigėsi teistumu. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė pripažino, kad R. O. kalta dėl fizinio skausmo sukėlimo bei nežymaus sveikatos sužalojimo ir skyrė 3 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant bausmės atlikimo laikotarpiu būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ryto, jei tai nesusiję su darbu ar gydymusi.

Reikia manyti, kitą kartą moteris bus atsargesnė ir į ginčus su neblaiviais žmonėmis nebesivels, apsaugodama save ir kitus.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts