Nuo gaisro nukentėjusiam šeduviui savivaldybė parodė špygą

Šių metų vasario mėnesį Šeduvoje, Vytauto gatvėje, kilo gaisras mediniame daugiabutyje name, kurio metu žuvo 83 metų neįgali moteris, o keturios šio namo šeimos neteko pastogės.

Nelaimės – lyg iš gausybės rago…

Pasak Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos  vyresniojo inspektoriaus Donato Stakvilevičiaus, gaisras daugiabutyje mediniame name galėjo kilti nuo krosnies. „Spėjama, kad gaisras kilo dėl nuolat anglimis kūrenamos krosnies. Moteris sudegė būtent čia. Vienoje vietoje matosi likęs neįgaliesiems pritaikytos lovos rėmas“, – teigė specialistas. Jo spėjimus tvirtina ir liudininkų pasakojimai. „Brolis kūreno naktį ir dieną pečių, brolis nuėjo į kitą kambarį ir ta sesė pradėjo rėkti gelbėkit, jis nepamatė, pradėjo net lova degti, norėjo išgelbėti, bet užsitrenkė durys ir jis nebematė jos“, – sakė kaimynė. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis dėl krosnies, prie kurios buvo pastatyta lova, kurioje ji miegojo.

Šiame name didžiąją savo gyvenimo dalį gyveno ir šiuo metu į užtarnautą poilsį išėjęs šeduvis su šeima (redakcijai pavardė žinoma).

Valdininkų širdžių nesuminkštino

Kaip nukentėjęs nuo gaisro, Šeduvos miesto gyventojas  kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorę, prašydamas nors kelių šimtų eurų paramos. „Netekau namų, šiuo metu turiu nuomotis būstą, tai ši pašalpa praverstų nors už nuomą susimokėti“,- redakcijai sakė vyras. Tačiau Radviliškio savivaldybės valdininkams atrodė kitaip – jų nuomone, šeduviui nepriklauso jokia parama, nes šis paprasčiausiai nepriskiriamas prie nepasiturinčių gyventojų.

„Aš turiu sodybą, tačiau joje per žiemą negalima gyventi, ji pritaikyta tik vasaros sezonui. Galbūt valdininkams atrodo, kad čia labai didelis turtas, tad ir nedavė pašalpos. Bet koks skirtumas, ar turiu sodybą, ar ne – jeigu visiems priklauso pašalpa kaip nukentėjusiam nuo gaisro, tai kodėl ji man turėtų nepriklausyti? Juk visą gyvenimą mokėjau mokesčius“- savaitraščio redakcijai sakė garbaus amžiaus šeduvis.

Pašalpa neskiriama, jeigu turi kitą būstą

Pasirodo, jog vyrui pašalpą sutrukdė gauti  iš tėvų  paveldėtas namelis Šeduvoje, kuris jam priklauso su broliu per pusę. Padegėliui atsiųstas direktorės  J. Margaitienės vadovaujamos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus raštas, pasirašytas R. Miškinienės, net pribloškė – visą gyvenimą mokesčius mokėjusiam žmogui paramos nutarta neskirti. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, pašalpa kaip nukentėjusiam nuo gaisro gali būti skiriama tik tuo atveju, jeigu „asmuo neturi kito jam nuosavybės teise priklausančio būsto ar būsto dalies“. Ir savivaldybės ponams nesvarbu, kad žmogus neteko ne tik namų, bet ir visų daiktų, baldų, buitinės technikos …

Na, o jeigu nuo gaisro nukentėjęs asmuo turi nors ir varganą sodo namelį, kuriame gyventi žiemą neįmanoma, nereikia tikėtis gauti net varganų dviejų šimtų eurų…

Šiuo metu be namų likęs šeduvis glaudžiasi nuomojamame bute ir per vasarą tikisi įsigyti naujus namus.

„Norėčiau Šeduvoje įsigyti nedidelį butuką, kuriame galėčiau gyventi. Nesinori visiškai išsikelti iš Šeduvos, nes čia mano šaknys, pažįstami, draugai. Tik norėčiau, kad butas būtų su patogumais, nes amžius eina senyn, nebenoriu pats kūrenti krosnies – iki šiol ramiai neleidžia miegoti gaisro vaizdas, pasiglemžęs ilgai kurtus namus“,- sakė  nuo gaisro nukentėjęs senjoras.

Belieka tikėtis, jog darbštus žmogus įsikurs naujame bute ir be savivaldybės valdininkų pagailėtų kelių šimtų eurų.

Beje, Radviliškio rajono savivaldybės Socialinio skyriaus darbuotojai taip ir nesugebėjo atsakyti į klausimą, kiek pašalpų buvo skirta nukentėjusiems nuo gaisro gyventojams. Pasak valdininkų, tokia informacija atskirai nesisteminama ir nekaupiama. Visiems, kas kreipėsi ir atitiko anksčiau minėtame apraše nurodytas sąlygas, tiems ir buvo skirtos vienkartinės pašalpos“.

Beje, ir tos vienkartinės pašalpos lyg „zuikio ašaros“ – štai Vasario 16 -osios gatvėje šeimos, netekę namų bei viso turto ir likę gatvėje su mažais vaikais, gavo tik vos per 200 eurų pašalpos…

Gali būti, jog ateityje nukentėjusieji nuo gaisro gyventojai dar  rečiau sulauks pagalbos, nes paskutiniame Tarybos posėdyje rajoną valdantys konservatoriai bei „valstiečiai“ kartu su kitomis partijomis nuo socialinėms reikmėms skirtų lėšų „nurėžė“ dar  milijoną eurų – neva šioms lėšoms nėra poreikio.

Tad taip ir gyvename „kreivų veidrožių karalystėje“ Radviliškio rajone –  namų ir viso turto netekusiems gyventojams pagailima pagalbos  kelių šimtų eurų, o „auksinėms“ trinkelėms bei geros būklės gatvės remontui, tokios kaip Vasario 16 – osios, įsisavinama daugiau kaip pusė milijono eurų.

Jonas Petrikas
Total
44
Dalinasi
Related Posts