Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pociūnėliečiai Puziniškyje, Burbiškyje

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokiniai, lankantys raiškiojo skaitymo ir jaunųjų kūrėjų būrelius, kartu su vadovėmis Aušrele Slabokiene ir Roma Buivydiene gegužės 16 d. keliavo literatūrinėmis, kultūrinėmis gimtojo krašto vietomis. Aplankytas Puziniškis (Panevėžio r.) ir Burbiškis (Radviliškio r.).

Puziniškis yra  rašytojos, pedagogės, kultūros ir visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės – Bitės (1861 – 1943) gimtinė, XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvybės puoselėjimo centras. Puziniškio dvare įkurtame muziejuje vaikai klausėsi muziejininkės Irenos Lesvinčiūnienės pasakojimo apie rašytoją, susipažino su ekspozicija. Vaikus ypač domino Gabrielės Petkevičaitės – Bitės ir kitų lietuvių rašytojų, visuomenės veikėjų nuotraukos,  senovinė spinta, etažerė.

Be galo įdomu buvo dalyvauti edukacinėje programoje ,,Senoji namų mokykla”! Juk daugelis mokinių pirmą kartą ,,gamino tetradką”,  pirmą kartą rašė tikra žąsies plunksna, pamirkydami ją rašale. Po rimto rašymo – žaidimų pertrauka! Minėta edukacinė programa skirta atspindėti Gabrielės Petkevičaitės – Bitės pedagoginę, švietėjišką veiklą.

Iš Puziniškio keliauta į Burbiškį. Burbiškis garsėja dvaru, įkurtu dar XVII amžiuje, ir jame kasmet (nuo 2000 metų) vykstančiomis Tulpių žydėjimo šventėmis. Puiki, saulėta diena vaikams padovanojo įspūdingą tūkstančių įvairiaspalvių tulpių žiedų grožį!

Burbiškio dvare vaikai apžiūrėjo neoklasicistinius rūmus, prisiminė dvarininkus Burbas, bajorus Baženskius. Daugeliui pasirodė įdomios skulptoriaus Kazio Uliansko skulptūros Lietuvos kunigaikščiui Vytautui Didžiajam, Lietuvos ir Lenkijos poetui Adomui Mickevičiui. Gera buvo pasivaikščioti dvaro parko takeliais, tiltukais, stabtelėti salelėse, stebėti tvenkiniuose plaukiojančius žuvų būrius. Patiko senajame dvare!

Pociūnėliečiai, aplankę Puziniškį, Burbiškį, įsitikino, kad gyvename išties įdomiame ir gražiame krašte.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventės aidai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – kiekvienais metais, likus 100 dienų iki egzaminų, trečiakursiai, mokytojai, auklėtojai, draugai kviečiami į Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę.

Siekiant atsakingai saugoti savo ir kitų sveikatą šiemet šventė surengta nuotoliniu būdu. Smagu, kad ji tapo nemažiau emocinga ir įsimenanti.

Šilti šventės vedėjos specialiosios pedagogės žodžiai ir vaizdo filmukas apie trejus metus mokykloje sujaudino ne vieną: tie daug čia patirta, sužinota, keliauta, sportuota. Centro direktoriaus, pavaduotojos ugdymui, praktinio mokymo vadovo, profesijos mokytojų, auklėtojų nuoširdūs palinkėjimai palietė ne vieno mokinio ir mokytojo širdį, išriedėjo ašara. Mokinių pasisakymuose – mieli prisiminimai iš centro gyvenimo, padėka mokytojams ir auklėtojams, ateities planai.

Nesvarbu, kad šventė nuotolinė, kad nebuvo galimybės apsikabinti, paspausti ranką, įteikti gėlės žiedą. Ji tikrai nuoširdi, įsimenanti, kviečianti tolimesniam keliui į pasirinktą profesiją.

Centro informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje abiturientų ir absolventų šventė

Avatar

Paskelbta

data

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bendruomenė rinkosi į virtualią Šimtadienio ir Paskutinio skambučio šventę. Šventė kiek neįprasta, ne tokia, prie kokios esame įpratę, tačiau nemažiau reikšminga. Dvyliktokai pažymėjo šimto dienų laiką, likusį iki brandos egzaminų. Trečio kurso mokiniai – Paskutinio skambučio šventę, po kurios jų pamokos mokykloje baigėsi, o iki finišo tiesiosios – tai yra kompetencijų vertinimo egzaminų – liko tik praktikos atlikimas darbo vietose.

Renginyje netrūko gražių žodžių, palinkėjimų ir sveikinimų. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė linkėjo mokiniams sėkmės ir džiaugėsi jaunuolių gebėjimu prisitaikyti prie nuotolinio mokymo. Pirmo kurso mokiniai įteikė abiturientams Šimtadienio kalendorių, padėsiantį neprarasti laiko nuovokos. Absolventai perskaitė savo „testamentą“ ir įteikė atminimo dovaną mokyklai. Gražius žodžius vieni kitiems skyrė ir patys mokiniai, ir administracijos darbuotojai, ir grupių vadovai. Galima tik pasidžiaugti, kad virtualus bendravimas, neatima galimybės švęsti mums svarbias šventes ir leidžia neprarasti svarbaus bendrystės jausmo.

Linkime savo abiturientams ir absolventams nepamiršti, kad gyvenimas yra dinamiškas: siekimai ir tikslai keičiasi, bet svarbiausia – suprasti, kas Jums teikia laimę. Džiaukitės darydami tai, kas Jums patinka, ir gerbkite save už tai, kad sugebate džiaugtis ir suprantate, ko trokštate.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi