Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nori džiaugtis? Įsigyk šunį. O gal ir ne vieną…

Avatar

Paskelbta

data

Mūsų didžiajai mažylei senbernarei Bitei jau dveji metai. Praėjusią vasarą abi džiaugėmės auštančiais rytais, o Bitė tapo avietynų karaliene. Ne kažkas likdavo man nuo krūmo, jei šalia puotaudavo Bitė.
Šį pavasarį mūsų kompaniją papildė protingas jaunuolis – pudeliukas Brunis. Išvykos tapo daug linksmesnės ir žaismingesnės.

Bitė nuo pat ryto tupi prie savo voljero ir nekantriai laukia išeinant Ievos arba manęs. Troboje nekantrauja Brunis. Kai nori atkreipti į save dėmesį, jis trepteli kojelėmis ir bėga iš paskos, tarsi klausdamas, kada gi pagaliau kas nors prisimins, jog laikas į trasą.

Kai jau išeiname į lauką, Brunis pirmiausia nuskuodžia pas Bitę, lyžteli jai nosį, o paskui pasileidžia ratais po pievą. Bitė tuo tarpu patikrina, ar kieme niekas nepasikeitė, ir kantriai laukia prie vartų. Komandą papildo Brunio mama pudelytė Selė ir prasideda įprastas kasdienis maršrutas pamiškės keleliu.

Bet Brunis nebūtų Brunis, jei nesugalvotų, kaip paįvairinti maršrutą. Prieš porą dienų jis sumąstė naują pramogą – bėga Bitei iš paskos ir įsikimba dantimis jai į uodegą. Bitei nemalonu – ir skauda, ir pikta. Kur matyta – vilkti tokį nedorėlį. Bėda, kad ji gerutė, nemoka griežtai pasipriešinti Bruniui, parodyti jo vietą, todėl stengiasi ištrūkti, bet Brunis labai atkaklus, nepaleidžia uodegos. Bitė bando pabėgti, bet Brunis neatsilieka. Tada Bitė apsisuka ir griūva ant žemės. Brunis lyg niekur nieko pripuola prie jos ir ima laižyti nosį. Pamaloninta Bitė tikisi, kad nedorėlis aprims. Dėl viso pikto vėl pradėjusi bėgti ji kiek galėdama aukščiau pakelia uodegą, bet paskui užsimiršta ir nuleidžia. Bruniui to tik ir tereikia. Keli šuoliai, ir jis vėl kabo Bitei ant uodegos. Galiausiai Bitė netenka kantrybės. Ji strykteli per griovį ir pasileidžia į pievas. Čia Bruniui sekasi kur kas prasčiau. Jis įsipainioja į aukštas žoles ir sustoja. Netrukus pasigirsta cyptelėjimas. Mat Bitė, apsukusi didelį ratą, atlekia pas savo draugą ir, matyt, neapskaičiavusi jėgos, jį spusteli. Bet tai tetrunka sekundę. Netrukus Bitė vėl išnyra iš griovio, o jai iš paskos Brunis. Ir tuoj įsikimba į uodegą. Neretai, Bitei smagiai švystelėjus uodegą, Brunis ima skrieti oru. Gaila, kad sunku suspėti fotoaparatu sugauti tokį vaizdelį, juolab kad nei vienas, nei kitas pozuoti nelinkę, o ir neturi kada.

Taip ir keliaujam pamiškės keleliu. Jei anksčiau tik džiaugdavomės savo keturkojais draugais, tai dabar dar ir smagiai pasijuokiam.
Beje, pudelytė Selė, kaip ir pridera vyriausiai, visada oriai tipena priekyje ir nesikiša į žaidimus. Ji atrodo švelni ir miela, bet tiek Bitė, tiek Brunis vengia ją stumtelėti ar užgauti, nes Selė tuoj parodo charakterį. Tada Brunis pabėga, o išsigandusi didžiulė senbernarė atgailaudama nugriūva ant žemės. Urgzdama Selė įsikimba dantimis jai į žandą, ir Bitę tenka gelbėti, nes neaišku, kiek truks jos angeliška kantrybė, o tada… pudelytė nespėtų net cyptelėti…

… Taip ir keliaujam. Diena iš dienos. Šią švytinčią, karščiu alsuojančią vasarą…

Regina Vaitkevičienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019