Nirtaičių kaime svaidęsis akmenimis, pataikė ne tik į langus, bet ir į mažylės veidą

Posakis „Muša, reiškia, myli“ baigia išeiti iš mados, tačiau kai kuriems kaimo gyventojams tai – nė motais. Štai rugsėjo 10 d., apie 17.04 val., Andrius U., atvykęs į buvusios sugyventinės namus, esančius Radviliškio rajone, Nirtaičių kaime savo pyktį išreiškė ypatingu būdu – jis akmenimis išdaužė visus penkis plastikinius buto langus, apgadino sugyventinės automobilį  OPEL ASTRA, sugadindamas variklio gaubtą ir stogą, išdaužydamas mašinos stiklus. Vienas vyro į buto langus mestas akmuo pataikė kambaryje buvusiai mažametei dvejų metų amžiaus dukrai į galvą. Gerai, kad mažylei rimtesnio gydymo neprireikė.

Spalvinga asmenybė

Tokiais savo veiksmais Andrius U. nežymiai sužalojo mažametę bei sugadino svetimą turtą. Šie jo veiksmai įvertinti Baudžiamojo kodekso straipsniais – pagal 140 straipsnio 3 dalį bei 187 straipsnio 1 dalį. Andrius U. spalvinga biografija pasižymėjo ir anksčiau – iki šio nuosprendžio priėmimo buvo teistas net 14 kartų, iš kurių nemažai – už smurtinius nusikaltimus.  

Vaikui padaryti sužalojimai buvo akivaizdūs

Byloje nukentėjusiąja pripažinta buvusi Andriaus U. sugyventinė bei maža jos dukra. Iš kitos namuose buvusios mažametės parodymų bei kaltinamojo buvusios sugyventinės pasakojimų, į mažametę buvo mestas dviejų delnų dydžio akmuo. Kur jis tiksliai pataikė, kokiu kampu krito, niekas nespėjo užfiksuoti, tačiau mergytei buvo padaryti sužalojimai veide – didelis guzas kaktoje, buvo prakirsta nosis ir lūpa, dalis veiduko pamėlusi, vaikui iš nosies bėgo kraujas. Mergaitė po smūgio verkė, o jos mama ant veido dėjo šaltą kompresą. Buvo iškviesti medicinos darbuotojai, kurie vaiką išsivežė į ligoninę ir ten atliko tyrimus.

Savo „drąsą“ tą dieną vyras rodė du kartus

Paaiškėjo, kad įvykio dieną Andrius U., atvykęs pas buvusią sugyventinę, su kuria nebegyvena apie metus laiko, tiesiog siautėjo. Pradžioje jis rodė agresiją prieš moterį, reikalavo sumokėti už taksi automobilį, kuriuo pas ją atvyko, po to, nors ir visiškai girtas, reikalavo įsileisti į namus, ko buvusi gyvenimo draugė visai nenorėjo daryti. Ji tuo metu buvo su drauge, kuri iškvietė policijos pareigūnus ir jie agresyviai nusiteikusį vyriškį išsivežė. Atrodytų, viskas nurimo, tačiau vyresniajai dukrai parėjus iš mokyklos, Andrius U. ir vėl pasirodė kieme –  jis ir vėl prašėsi įleidžiamas, tai atsigerti, tai žiebtuvėlio, o to nesulaukęs, ėmė blaškytis po kiemą ir į langus mėtyti akmenis. Vienas po kito dužo plastikiniai langai, kainuojantys nemažus pinigus. Pažiro šukės. Moteris ne iš karto pastebėjo, kad buvo apgadintas ir jai priklausantis automobilis, kuriuo ji po Andriaus U. siautėjimų norėjo vykti į ligoninę, tačiau dėl apgadinimų to padaryti nebegalėjo. Galų gale girtas, vargu ar pats supratęs, ko atėjo, vyras buvo dar kartą sulaikytas policijos pareigūnų.

Civilinį ieškinį atlygino

Moteriai, gyvenančiai Nirtaičių kaime, teko susidėti naujus plastikinius langus, remontuoti automobilį, kurį buvo pirkusi iš sutaupytų socialinių išmokų. Dėl padarytos turtinės žalos moteris buvo pareiškusi 915 eurų civilinį ieškinį, o dėl dukros sužalojimo nukentėjusioji neturtinę žalą įvertino 100 eurų. Po to moteris šio civilinio ieškinio atsisakė, policijai pranešdama, kad kaltininkas žalą jai atlygino.

Bausmė – 8 mėnesiai laisvės atėmimo

Po šių įvykių Andrius U. buvo išvykęs į užsienį ir buvo paskelbta jo paieška. Jis buvo suimtas ir pargabentas į Lietuvą. Įvertinęs tai, kad iš ankstesnių teistumų vyras nepasimoko ir paskirtos bausmės jo elgesio nepataisė, teismas nusprendė skirti laisvės atėmimo bausmę. Už dvi nusikalstamas veikas jam skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Kadangi teisme buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas – apklausus kaltinamąjį, kuris savo kaltę pripažino visiškai, kiti asmenys apklausiami nebuvo, paskirta bausmė sumažinta trečdaliu, todėl nuteistasis turės atlikti tik 8 mėnesių terminuoto laisvės atėmimo bausmę. Nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Rita Grigalienė 

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts